Goniec.pl
kremlin.ru

kremlin.ru

Władimir Putin zasiadł przy gigantyczny stole. Ukraiński polityk bezlitośnie zakpił z dyktatora

9 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Zdjęcie z Władimirem Putinem ponownie podbija sieć. W czwartek rosyjski przywódca spotkał się z przedstawicielami kierownictwa Dumy Państwowej, z którymi zasiadł przy ogromnym stole. Dyktatora dzielił od jego rozmówców ogromny dystans, podobny do tego, jaki zachowywał on podczas wcześniejszych rozmów m.in. z Emmanuelem Macronem. Absurdalny obrazek w prześmiewczy sposób skomentował doradca szefa MSW Ukrainy.

Będący na ustach całego świata od ponad czterech miesięcy Władimir Putin nie ma ostatnio nadzwyczajnie dobrego okresu. Nie dość, że boryka się z problemami zdrowotnymi i kryzysem w relacji z długoletnią kochanką, to jeszcze zamiast z pożądaną estymą i powagą spotyka się raczej z licznymi upokorzeniami i kpinami.

duka

Szokujące słowa katolickiego kardynała o gwałtach na Ukrainkach. "Sprawca jest często także ofiarą"

CZYTAJ DALEJ

Po tym, jak bezczelnie zaatakował Ukrainę i wypowiedział wojnę całemu demokratycznemu światy, jedynym środowiskiem, w którym może jeszcze wzbudzać jakikolwiek respekt jest jego własne otoczenie, z którym spotkał się w czwartek podczas narady kierownictwa Dumy Państwowej. Niestety, gdy tylko Kreml opublikował oficjalne zdjęcia z wydarzenia, internauci znaleźli kolejny powód do naigrywania się z despoty.

Rosyjski prezydent znów przy ogromnym stole

Czwartkowe spotkanie, jak wszystko, co dzieje się na Kremlu, zorganizowane było z wielkim rozmachem. Uwielbiający luksusy Putin zaprosił swoich rozmówców do reprezentacyjnej sali Katarzyny i posadził ich przy ogromnym, okrągłym stole.

Przybyli na miejsce politycy z pewnością mogliby poczuć się bardzo wyróżnieni, gdyby nie fakt, że goszczący ich gospodarz nie pałał chęcią do zbytniej integracji i mocno zdystansował się od interlokutorów.

Inna rzecz, że nie jest to żadna nowość, bo prezydent Rosji nie pierwszy raz prowadził rozmowy w znacznej odległości od przyjmowanych gości. W podobny sposób potraktował zarówno bliskich sobie wojskowych i ministra Siergieja Ławrowa, jak i prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerza Olafa Scholza.

Europejscy politycy, gdy jakiś czas temu udali się do Moskwy, nie chcieli poddać się testom na obecność koronawirusa w obawie przed tym, że ich DNA trafi w ręce rosyjskich służb. Za karę zostali więc posadzeni przy mierzącym 6 metrów stole, o którego stworzenie pokłóciły się nawet dwie firmy z Włoch i Hiszpanii.

Ukraiński polityk kpi z Putina

Choć obrazki opublikowane po spotkaniu ni były zaskakujące, stały sie przyczynkiem do pozostawienia w sieci mnóstwa komentarzy. Na jeden z nich zdecydował się także doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, który postanowił zadrwić z Putina.

- Putin spotkał się z szefami frakcji parlamentarnych. Ciekawe, czy dostali lornetki? - napisał pod zdjęciem, na którym w czerwonym kółku zaznaczył rosyjskiego prezydenta.

Absurdalna sytuacja, której świadkiem był cały świat z jednej strony rzeczywiście śmieszy, z drugiej zaś nieco przeraża, bo dowodzi tego, w jakim obłędzie znajduje się dyktator.

Brytyjskie media donosiły ostatnio o istnej panice w kręgach Putina, który ma tak wielką obsesję na punkcie zakażenia się koronawirusem, że obarczył wykonywaniem szeregu uciążliwych procedur całą swoją świtę.

Również podczas ostatniej wizyty na Szczycie Kaspijski dyktator stronił od towarzystwa, zasiadając przy wielkim stole. To także zostało zauważone, a także wyśmiane przez ukraińskiego publicystę Leonida Szwecja, który napisał "Szczyt z udziałem Putina. Cóż, mogliby usiąść na stadionie piłkarskim na różnych trybunach".

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: SE, Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Flickr/isoglosse/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Urzędy Skarbowe z nowym narzędziem prawnym. Czy fiskus może sprawdzić każde konto bankowe?

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/HANDOUT/AFP/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w Oleśnicy nagle wspomniał o Wołodymyrze Zełenskim. Padły zaskakujące słowa

Czytaj więcej >
Ewakuacja

Wiadomości

Horror w Poznaniu, w osiedlowych krzakach leżały zwłoki mężczyzny. Sprawę bada prokuratura

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Kilkudziesięciu Rosjan nie zostało wpuszczonych do Polski. Straż Graniczna zawraca każdy ich samochód

Czytaj więcej >
Australia: Nie żyje 5-letni chłopiec. Dziecko utonęło w samochodzie porwanym przez powódź

Wiadomości

Australia: Nie żyje 5-letni chłopiec. Dziecko utonęło w samochodzie porwanym przez powódź

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Donalda Tuska o znanym polityku. "Będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał"

Wiadomości

Mocne słowa Donalda Tuska o Jarosławie Gowinie. "Będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał"

Czytaj więcej >