Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Władimir Putin zasiadł przy gigantyczny stole. Ukraiński polityk bezlitośnie zakpił z dyktatora
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.07.2022 12:27

Władimir Putin zasiadł przy gigantyczny stole. Ukraiński polityk bezlitośnie zakpił z dyktatora

Władimir Putin
kremlin.ru

Zdjęcie z Władimirem Putinem ponownie podbija sieć. W czwartek rosyjski przywódca spotkał się z przedstawicielami kierownictwa Dumy Państwowej, z którymi zasiadł przy ogromnym stole. Dyktatora dzielił od jego rozmówców ogromny dystans, podobny do tego, jaki zachowywał on podczas wcześniejszych rozmów m.in. z Emmanuelem Macronem. Absurdalny obrazek w prześmiewczy sposób skomentował doradca szefa MSW Ukrainy.

Będący na ustach całego świata od ponad czterech miesięcy Władimir Putin nie ma ostatnio nadzwyczajnie dobrego okresu. Nie dość, że boryka się z problemami zdrowotnymi i kryzysem w relacji z długoletnią kochanką, to jeszcze zamiast z pożądaną estymą i powagą spotyka się raczej z licznymi upokorzeniami i kpinami.

Po tym, jak bezczelnie zaatakował Ukrainę i wypowiedział wojnę całemu demokratycznemu światy, jedynym środowiskiem, w którym może jeszcze wzbudzać jakikolwiek respekt jest jego własne otoczenie, z którym spotkał się w czwartek podczas narady kierownictwa Dumy Państwowej. Niestety, gdy tylko Kreml opublikował oficjalne zdjęcia z wydarzenia, internauci znaleźli kolejny powód do naigrywania się z despoty.

Rosyjski prezydent znów przy ogromnym stole

Czwartkowe spotkanie, jak wszystko, co dzieje się na Kremlu, zorganizowane było z wielkim rozmachem. Uwielbiający luksusy Putin zaprosił swoich rozmówców do reprezentacyjnej sali Katarzyny i posadził ich przy ogromnym, okrągłym stole.

Przybyli na miejsce politycy z pewnością mogliby poczuć się bardzo wyróżnieni, gdyby nie fakt, że goszczący ich gospodarz nie pałał chęcią do zbytniej integracji i mocno zdystansował się od interlokutorów.

Inna rzecz, że nie jest to żadna nowość, bo prezydent Rosji nie pierwszy raz prowadził rozmowy w znacznej odległości od przyjmowanych gości. W podobny sposób potraktował zarówno bliskich sobie wojskowych i ministra Siergieja Ławrowa, jak i prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerza Olafa Scholza.

Europejscy politycy, gdy jakiś czas temu udali się do Moskwy, nie chcieli poddać się testom na obecność koronawirusa w obawie przed tym, że ich DNA trafi w ręce rosyjskich służb. Za karę zostali więc posadzeni przy mierzącym 6 metrów stole, o którego stworzenie pokłóciły się nawet dwie firmy z Włoch i Hiszpanii.

Ukraiński polityk kpi z Putina

Choć obrazki opublikowane po spotkaniu ni były zaskakujące, stały sie przyczynkiem do pozostawienia w sieci mnóstwa komentarzy. Na jeden z nich zdecydował się także doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, który postanowił zadrwić z Putina. - Putin spotkał się z szefami frakcji parlamentarnych. Ciekawe, czy dostali lornetki? - napisał pod zdjęciem, na którym w czerwonym kółku zaznaczył rosyjskiego prezydenta.

Absurdalna sytuacja, której świadkiem był cały świat z jednej strony rzeczywiście śmieszy, z drugiej zaś nieco przeraża, bo dowodzi tego, w jakim obłędzie znajduje się dyktator. Brytyjskie media donosiły ostatnio o istnej panice w kręgach Putina, który ma tak wielką obsesję na punkcie zakażenia się koronawirusem, że obarczył wykonywaniem szeregu uciążliwych procedur całą swoją świtę. Również podczas ostatniej wizyty na Szczycie Kaspijski dyktator stronił od towarzystwa, zasiadając przy wielkim stole. To także zostało zauważone, a także wyśmiane przez ukraińskiego publicystę Leonida Szwecja, który napisał "Szczyt z udziałem Putina. Cóż, mogliby usiąść na stadionie piłkarskim na różnych trybunach".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: SE, Goniec.pl