Goniec.pl

kremlin.ru

Władimir Putin zasiadł przy gigantyczny stole. Ukraiński polityk bezlitośnie zakpił z dyktatora

9 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Zdjęcie z Władimirem Putinem ponownie podbija sieć. W czwartek rosyjski przywódca spotkał się z przedstawicielami kierownictwa Dumy Państwowej, z którymi zasiadł przy ogromnym stole. Dyktatora dzielił od jego rozmówców ogromny dystans, podobny do tego, jaki zachowywał on podczas wcześniejszych rozmów m.in. z Emmanuelem Macronem. Absurdalny obrazek w prześmiewczy sposób skomentował doradca szefa MSW Ukrainy.

Będący na ustach całego świata od ponad czterech miesięcy Władimir Putin nie ma ostatnio nadzwyczajnie dobrego okresu. Nie dość, że boryka się z problemami zdrowotnymi i kryzysem w relacji z długoletnią kochanką , to jeszcze zamiast z pożądaną estymą i powagą spotyka się raczej z licznymi upokorzeniami i kpinami.

Po tym, jak bezczelnie zaatakował Ukrainę i wypowiedział wojnę całemu demokratycznemu światy, jedynym środowiskiem, w którym może jeszcze wzbudzać jakikolwiek respekt jest jego własne otoczenie, z którym spotkał się w czwartek podczas narady kierownictwa Dumy Państwowej. Niestety, gdy tylko Kreml opublikował oficjalne zdjęcia z wydarzenia, internauci znaleźli kolejny powód do naigrywania się z despoty.

Rosyjski prezydent znów przy ogromnym stole

Czwartkowe spotkanie, jak wszystko, co dzieje się na Kremlu, zorganizowane było z wielkim rozmachem. Uwielbiający luksusy Putin zaprosił swoich rozmówców do reprezentacyjnej sali Katarzyny i posadził ich przy ogromnym, okrągłym stole.

Przybyli na miejsce politycy z pewnością mogliby poczuć się bardzo wyróżnieni, gdyby nie fakt, że goszczący ich gospodarz nie pałał chęcią do zbytniej integracji i mocno zdystansował się od interlokutorów.

Inna rzecz, że nie jest to żadna nowość, bo prezydent Rosji nie pierwszy raz prowadził rozmowy w znacznej odległości od przyjmowanych gości. W podobny sposób potraktował zarówno bliskich sobie wojskowych i ministra Siergieja Ławrowa, jak i prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerza Olafa Scholza.

Europejscy politycy, gdy jakiś czas temu udali się do Moskwy, nie chcieli poddać się testom na obecność koronawirusa w obawie przed tym, że ich DNA trafi w ręce rosyjskich służb. Za karę zostali więc posadzeni przy mierzącym 6 metrów stole, o którego stworzenie pokłóciły się nawet dwie firmy z Włoch i Hiszpanii.

Ukraiński polityk kpi z Putina

Choć obrazki opublikowane po spotkaniu ni były zaskakujące, stały sie przyczynkiem do pozostawienia w sieci mnóstwa komentarzy. Na jeden z nich zdecydował się także doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, który postanowił zadrwić z Putina. - Putin spotkał się z szefami frakcji parlamentarnych. Ciekawe, czy dostali lornetki? - napisał pod zdjęciem, na którym w czerwonym kółku zaznaczył rosyjskiego prezydenta.

Absurdalna sytuacja, której świadkiem był cały świat z jednej strony rzeczywiście śmieszy, z drugiej zaś nieco przeraża, bo dowodzi tego, w jakim obłędzie znajduje się dyktator. Brytyjskie media donosiły ostatnio o istnej panice w kręgach Putina , który ma tak wielką obsesję na punkcie zakażenia się koronawirusem, że obarczył wykonywaniem szeregu uciążliwych procedur całą swoją świtę. Również podczas ostatniej wizyty na Szczycie Kaspijski dyktator stronił od towarzystwa, zasiadając przy wielkim stole. To także zostało zauważone, a także wyśmiane przez ukraińskiego publicystę Leonida Szwecja, który napisał "Szczyt z udziałem Putina. Cóż, mogliby usiąść na stadionie piłkarskim na różnych trybunach".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: SE, Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

14-latek z Wielkiego Wałcza pod Grudziądzem nie żyje. Jego ciało znaleziono w Wiśle
Czytaj więcej >

Świat

USA. Córka i wnuczka zabiły 71-latkę i upiekły jej ciało na grillu
Czytaj więcej >

Polska

Ulewy i burze na południu Polski. Ulice zamieniły się w rzeki, strażacy nie nadążali
Czytaj więcej >

Wiadomości

Motocykliści wbili się w skręcającą naczepę ciężarówki. Nie mieli żadnych szans
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kasy samoobsługowe mogą zniknąć ze sklepów? Wszystko przez zwiększenie kradzieży
Czytaj więcej >

Polska

Dramatyczna akcja służb na Mazurach. Mężczyzna wyskoczył z łódki na jeziorze i nie wypłynął
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Agnieszka Kamińska

"Kobiety umierają i będą umierały". Lewica grzmi po śmierci ciężarnej 33-latki
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Nie żyje 17 osób. Policja opublikowała statystyki utonięć
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Pożar w Bornem Sulinowie. Ogień pojawił się w czasie festynu, ewakuowano 300 osób
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Wypadek Polki w Albanii. 55-latka wypadła z okna na 6. piętrze
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agnieszka Kamińska

Jarosław Kaczyński w liście do zwolenników PiS: "Niemcom nie jest w smak silna Polska"
Czytaj więcej >
Polityka

Agnieszka Kamińska

Kto będzie lepszym premierem? Dziwi odpowiedź najmłodszych Polaków
Czytaj więcej >