Goniec.pl
Śmiertelny wypadek na A1. Ofiarą była 24-letnia strażaczka-ochotniczka

Goniec.pl, Facebook/OSP KSRG Rymanów

Śmiertelny wypadek na A1. Ofiarą była 24-letnia strażaczka-ochotniczka Dominika

9 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Żałoba w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie na Podkarpaciu. Po tym, jak w piątkowe południe na autostradzie A1 w miejscowości Malutkie doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem czterech samochodów ciężarowych, okazało się, że ofiarą dramatu jest zaledwie 24-letnia druhna-ochotniczka Dominika. Zrozpaczeni koledzy pożegnali ją we wzruszającym poście w mediach społecznościowych.

Wczoraj jako jedni z pierwszych informowaliśmy o dramatycznie wyglądającym wypadku na autostradzie A1 między Kamieńskiem a Radomskiem (woj. łódzkie). Po zderzeniu aż czterech samochodów ciężarowych, drogi w kierunku Gdańska i Katowic były zablokowane, a zniecierpliwieni kierowcy kierowani byli na objazdy.

kolno

Kolno: 35-latek podpalił się pod komendą policji i zmarł. Sprawą zajęła się prokuratura

CZYTAJ DALEJ

Jeden z pasów został specjalnie wyłączony z ruchu przez służby, ponieważ konieczne było lądowanie na miejscu śmigłowca LPR. Policja podawała, że wśród kierowców TIR-ów są poszkodowani, a po kilku godzinach okazało się, że jedna z uczestniczących w karambolu osób, którą po długiej i wyczerpującej akcji wydobyto z kabiny, nie żyje.

24-letnia strażaczka ofiarą wypadku na A1

Choć służby nie chciały zdradzać żadnych szczegółów dotyczących personaliów ofiary poza jej płcią, szybko udało się ustalić, że kierującą, która poniosła śmierć w wyniku wypadku, była zaledwie 24-letnia Dominika.

Kobieta na co dzień pracowała jako kierowca ciężarówki, natomiast z zamiłowania była strażaczką, służącą w OSP KSRG Rymanów. Znana z zaangażowania i chęci niesienia pomocy innym, w 2017 roku pozowała nawet jako jedna z twarzy Kalendarza Ratowniczego Krosno112.pl.

OSP Rymanów pogrążone w żałobie

O tym, że za kierownicą jednego z samochodów ciężarowych siedziała właśnie 24-letnia druhna Dominika, napisał portal remiza.com.pl

Według zamieszczonej relacji, kobieta "z nieznanych przyczyn nie wyhamowała i uderzyła w poprzedzającą ją ciężarówkę. Ta z kolei uderzyła w dwa kolejne pojazdy".

Smutna informacja na temat śmierci strażaczki-ochotniczki została zamieszczona także na Facebooku przez jej kolegów z jednostki. Pogrążeni w żalu napisali jedynie łamiące serce "Żegnaj", a do pożegnania dołączyli kilka czarno-białych zdjęć zmarłej.

KP PSP Chojnice

Żywioł nie miał litości. Drzewo zmiażdżyło auto z 5 osobami w środku, tysiące interwencji bezradnych strażaków

Pierwsza lipcowa nawałnica zaowocowała dziesiątkami interwencji na terenie północnej Polski. W Chojnicach drzewa przygwoździły jadący samochód.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: remiza.com.pl, Gonec.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Reprezentacji Polski

Wiadomości

Katar 2022. Polscy piłkarze wrócili z mundialu. Zaskakujące zachowanie na lotnisku

Czytaj więcej >
BYAMBASUREN BYAMBA-OCHIR/AFP/East News

Wiadomości

Mongolia: Protesty przeciwko inflacji i korupcji. Szturm na budynki rządowe

Czytaj więcej >
Kaczyński Morawiecki

Wiadomości

PiS padł ofiarą własnej propagandy? "Mogą powstrzymać katastrofę"

Czytaj więcej >
Macron Putin

Wiadomości

Macron chce gwarancji dla Putina? "To forma targu"

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk broni biskupa, który tuszował pedofilię. "Tak powstają święci"

Czytaj więcej >
TVP

Wiadomości

Polacy "wydali wyrok" na TVP. Liczby mówią wszystko

Czytaj więcej >