Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmiertelny wypadek na A1. Ofiarą była 24-letnia strażaczka-ochotniczka Dominika
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.07.2022 08:35

Śmiertelny wypadek na A1. Ofiarą była 24-letnia strażaczka-ochotniczka Dominika

Śmiertelny wypadek na A1. Ofiarą była 24-letnia strażaczka-ochotniczka
Goniec.pl, Facebook/OSP KSRG Rymanów

Żałoba w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie na Podkarpaciu. Po tym, jak w piątkowe południe na autostradzie A1 w miejscowości Malutkie doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem czterech samochodów ciężarowych, okazało się, że ofiarą dramatu jest zaledwie 24-letnia druhna-ochotniczka Dominika. Zrozpaczeni koledzy pożegnali ją we wzruszającym poście w mediach społecznościowych.

Wczoraj jako jedni z pierwszych informowaliśmy o dramatycznie wyglądającym wypadku na autostradzie A1 między Kamieńskiem a Radomskiem (woj. łódzkie). Po zderzeniu aż czterech samochodów ciężarowych, drogi w kierunku Gdańska i Katowic były zablokowane, a zniecierpliwieni kierowcy kierowani byli na objazdy.

Jeden z pasów został specjalnie wyłączony z ruchu przez służby, ponieważ konieczne było lądowanie na miejscu śmigłowca LPR. Policja podawała, że wśród kierowców TIR-ów są poszkodowani, a po kilku godzinach okazało się, że jedna z uczestniczących w karambolu osób, którą po długiej i wyczerpującej akcji wydobyto z kabiny, nie żyje.

24-letnia strażaczka ofiarą wypadku na A1

Choć służby nie chciały zdradzać żadnych szczegółów dotyczących personaliów ofiary poza jej płcią, szybko udało się ustalić, że kierującą, która poniosła śmierć w wyniku wypadku, była zaledwie 24-letnia Dominika.

Kobieta na co dzień pracowała jako kierowca ciężarówki, natomiast z zamiłowania była strażaczką, służącą w OSP KSRG Rymanów. Znana z zaangażowania i chęci niesienia pomocy innym, w 2017 roku pozowała nawet jako jedna z twarzy Kalendarza Ratowniczego Krosno112.pl.

OSP Rymanów pogrążone w żałobie

O tym, że za kierownicą jednego z samochodów ciężarowych siedziała właśnie 24-letnia druhna Dominika, napisał portal remiza.com.pl

Według zamieszczonej relacji, kobieta "z nieznanych przyczyn nie wyhamowała i uderzyła w poprzedzającą ją ciężarówkę. Ta z kolei uderzyła w dwa kolejne pojazdy".

Smutna informacja na temat śmierci strażaczki-ochotniczki została zamieszczona także na Facebooku przez jej kolegów z jednostki. Pogrążeni w żalu napisali jedynie łamiące serce "Żegnaj", a do pożegnania dołączyli kilka czarno-białych zdjęć zmarłej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: remiza.com.pl, Gonec.pl