Goniec.pl
Czystka w rosyjskiej armii, Władimir Putin podpisał dekret

ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Władimir Putin podpisał specjalny dekret. Wielka czystka w rosyjskiej armii

5 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Aż pięciu generałów i pułkownik policji zostali zdymisjonowani przez Władimira Putina. Media dotarły do kopii dekretu podpisanego przez prezydenta Rosji. Przyczyna utraty stanowisk pozostaje niejawna, ale nie jest tajemnicą, iż "specjalna operacja wojskowa" w Ukrainie nie idzie zgodnie z założeniami.

Łącznie sześć wykwalifikowanych osób z najwyższych szczebli rosyjskiej armii zostało zwolnionych dekretem Władimira Putina. Do dokumentu na ten temat dotarła rosyjska gazeta "Prawda".

Joe Biden zatwierdził kolejną pomoc dla Ukrainy, wcześniej rozmawiał z Wołodomyrem Zełenskim

Prezydent USA ewakuowany z domu. "Podjęto środki ostrożności"

CZYTAJ DALEJ

Autentyczność kopii dekretu z podpisem Władimira Putina potwierdziła osoba z kręgów rządowych. Osoby zdymisjonowane przez prezydenta Rosji straciły swoje stanowisko niedługo po tym, jak z racji niepowodzeń na wojnie w Ukrainie swoje stanowisko straciło dwóch wysokich generałów. Czystka w rosyjskiej armii trwa.

Władimir Putin zwolnił pięciu generałów

Doniesienia rosyjskiej "Prawdy" powołującej się na wiadomości zdobyte przez koncern medialny RBC mogą być sygnałem, że Władimir Putin szuka winnych niepowodzeń w Ukrainie.

Pięciu generałów i pułkownik policji stracili swoje posady. Lista nazwisk jest imponująca i chociaż nie jest znana pełna lista osób, które rozkazem Władimira Putina odsunięci zostali od obowiązków służbowych, to pewne jest, że nie są to szeregowe nazwiska.

Mowa między innymi o majorze Aleksandrze Laasie, Andrieju Lipilinie, Aleksandrze Udowenko i Jurim Instrankininie. Zdymisjonowanym przez Władimira Putina generałem dywizji policji jest Wasilij Kukuszkin.

Rosyjska Duma chce zmienić prawo, do wojska będą mogli być wezwani straci Rosjanie

Ukraińcy przechwycili szokujące rozmowy. Rosyjscy żołnierze zaczęli jeść psy?

CZYTAJ DALEJ

Zajmowali czołowe stanowiska w armii

Oficjalna linia propagandowa Kremla zapewnia, że sytuacja w Ukrainie jest opanowana. Co więcej, utrzymywana jest teza, że rosyjscy żołnierze odnoszą kolejne sukcesy i wykonują założone cele.

Dymisje pokazują, że w rzeczywistości sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Anonimowy urzędnik, który komentował okoliczności dymisji wojskowych i generała policji przez Władimira Putina wskazał, że jest to jedynie standardowa rotacja na stanowiskach.

Wszyscy generałowie, którzy na mocy władzy Władimira Putina stracili swoje stanowiska, zajmowali czołowe stanowiska w różnych częściach kraju.

Sanepid opublikował ostrzeżenie, popularne słodycze zanieczyszczone alergenem: białkiem migdałowym

Tuż po Dniu Dziecka sanepid ogłasza. Wycofują popularne słodycze, lepiej nie ryzykować

Sanepid wydał pilne ostrzeżenie, ze sklepów w całej Polsce znika uwielbiany przysmak. W jednej z partii badanego produktu wykryto substancję, która może zagrozić sporej części nieświadomych konsumentów. Przekaz jest jasny: niektóre osoby "nie powinny spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mazowsze: Śmiertelny wypadek w Woli Pawłowskiej. Nie żyją trzy osoby

  • Ukraińska zasadzka na Rosjan w Siewierodniecku. "Rosyjskie dowództwo jest w szoku"

  • Boże Ciało 2022: czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy?

Źródło: o2

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >