Goniec.pl > Wiadomości > "Wiadomości" TVP przekroczyły kolejną granicę. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 16.05.2023 09:57

"Wiadomości" TVP przekroczyły kolejną granicę. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

"Wiadomości" TVP
Screen "Wiadomości" TVP, 15 maja 2023 r.

O paskach towarzyszących materiałom wideo podczas programów informacyjnych w TVP powiedziano już chyba wszystko. Jak się okazuje, “paskowi” są nas w stanie jeszcze zaskoczyć. Tym razem w formie był pracownik Telewizji Polskiej, który przygotowywał napisy do wieczornego wydania “Wiadomości”. Przekaz płynący w kierunku Polaków nie pozostawia złudzeń.

"Paski" w "Wiadomościach" TVP od lat obiektem drwin

Na temat "Wiadomości" TVP powiedziano wiele, jeśli nie wszystko. Jawne popieranie rządzących, brak obiektywizmu, agresywna, nachalna krytyka opozycji, warta 2,7 miliarda złotych propaganda, to tylko niektóre zarzuty wobec twórców programów informacyjnych polskiej telewizji publicznej. Na przestrzeni ostatnich lat, szczególnie obiektem drwin stały się tak zwane “paski” towarzyszące programom informacyjnym. 

Krótkie informacje zawarte pod prezentowane pod nagraniem wideo mają na celu w prostych słowach przekazać widzowi meritum materiałów filmowych. “Rosnące zarobki Polaków irytują Niemców”, ”Dzieci na sprzedaż dla homoseksualistów”, “Narasta bunt przeciwko jedzeniu robaków”, ”Zachód zazdrości Polsce godności życia” - to tylko kilka przykładów kreatywności pracowników stacji.

Siostra Kamilka z Częstochowy podjęła decyzję, nie mogła inaczej. "Obiecałam bratu"

Stronniczy materiał w "Wiadomościach" TVP

Tym razem “popis” umiejętności “paskowego” można było obserwować podczas wieczornego wydania “Wiadomości” w poniedziałek, 15 maja. Jednym z materiałów był reportaż Dominika Cierpioła odnoszący się do reakcji opozycji w stosunku do szumnych, przedwyborczych zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, na niedawnej konwencji PiS.

- Zapowiedź podwyżki największego programu wsparcia rodzin spowodowała spore zamieszania wśród polityków opozycji. Ci z PO oraz PSL dziś, podobnie jak w 2015 r., znów krytykują propozycję pomocy dla rodzin. PSL chce np. tę pomoc zawęzić i ograniczać - takimi słowami reportaż zapowiedział prowadzący “Wiadomości”, Michał Adamczyk.

Cały materiał był bardzo stronniczy, celowo ukazujący polityków PO oraz PSL-u w negatywnych barwach. W materiale wykorzystano m.in. wypowiedzi Katarzyny Lubnauer oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza odnośnie waloryzacji 500 plus. 

Widzowie "Wiadomości" TVP przecierali oczy ze zdumienia

To, co jednak najbardziej przykuło uwagę, to komentarz “paskowego” podczas emisji materiału. "PiS ma program. Opozycja ma drgawki" - mogli ujrzeć widzowie poniedziałkowego flagowca informacyjnego Telewizji Polskiej. 

Nie umknęło to także uwadze internautów. Na Twitterowym profilu Tygodnika “NIE” pojawił się wymowny komentarz odnośnie paska. "2,7 mld zł rocznie" - skomentował Michał Marszal z tygodnika. 

Źródło: Twitter/ “Wiadomości”