Goniec.pl > Wiadomości > Tragiczny finał poszukiwań 24-latka. Nurek przekazał najgorsze wieści
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.11.2023 15:09

Tragiczny finał poszukiwań 24-latka. Nurek przekazał najgorsze wieści

znicz jezioro
Facebook.com/Marcel Korkuś

Poszukiwania Kajetana Stanocha zakończone. Od 14 sierpnia rodzina nie wiedziała, gdzie znajduje się 24-letni mężczyzna. Ślad prowadził nad jezioro Wolfgangsee w Austrii. Do pomocy zaangażowanego najlepszego płetwonurka w Polsce. W sobotę (04.11) przekazał on najgorsze z możliwych wiadomości.

2,5 miesiąca temu zaginął Kajetan Stanoch, trop prowadził do Austrii

Kajetan Stanoch 14 sierpnia ruszył w podróż do Włoch, ale do celu nigdy nie dotarł. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu wyprawy słuch po 24-latku zaginął. Najbliżsi rozpoczęli poszukiwania.

Trop prowadził do Austrii. Kajetan Stanoch miał być widziany nad jeziorem Wolfgangsee. Świadkowie wskazali, że 18 sierpnia młody Polak pływał po zbiorniku na desce SUP. Niestety te same osoby przekazały, iż 24-latek wpadł do wody i utonął. Rodzina Kajetana liczyła, że finał tej sprawy będzie inny.

Stanowcze słowa emerytowanego policjanta o poszukiwaniach Grzegorza Borysa. "To będzie potwarz dla policji"

Rodzina zwróciła się o pomoc do cenionego płetwonurka ekstremalnego

Świadkowie zeznali, iż Kajetan miał utonąć 18 sierpnia o godzinie 14:33. Austriackie służby rozpoczęły działania, ale przeszukanie jeziora nic nie dało. Rodzina wzięła sprawy w swoje ręce i rozpoczęła wielką zbiórkę.

ZOBACZ: Pilny komunikat MSZ. Ewakuacja Polaków ze Strefy Gazy wstrzymana

Najbliżsi 24-latka prosili nie tylko o pieniądze, ale również o sprzęt, który pomoże w ustaleniu, czy Kajetan znajduje się w jeziorze Wolfgangsee. - Poprosiliśmy o pomoc najlepszego nurka w Polsce - dodawała rodzina zaginionego w Austrii Polaka.

Do akcji przeczesywania austriackiego jeziora zaangażowano Marcela Korkucia. To dobrze znany płetwonurek, który rozpoznawalność zdobył ze względu na swoje wybitne umiejętności oraz bycie specjalistą w dziedzinie nurkowania ekstremalnego. Niestety w niedzielę 5 listopada płetwonurek opublikował wpis na temat prowadzonych przez siebie działań.

Ciało Kajetana zostało znalezione w jeziorze Wolfgangsee na blisko 70 metrach

Poszukiwania Kajetana Stanocha zostały zakończone. Marcel Korkuś potwierdził, iż dotarł do zwłok 24-letniego Polaka. - Po trwających 5 dni poszukiwań w austriackim jeziorze Wolfgangsee wczoraj na głębokości blisko 70 metrów, pół kilometra od brzegu odnalazłem ciało poszukiwanego przez 2,5 miesiąca Kajetana Stanocha - czytamy w opublikowanym przez płetwonurka wpisie.

ZOBACZ: Zginął w trakcie obławy za Grzegorzem Borysem. Pogrzeb strażaka będzie miał specjalną oprawę

- Rodzinie i najbliższym składam wyrazy głębokiego współczucia - dodał Marcel Korkuś. Do wpisu dołączył dwa zdjęcia. Jedno z nich przedstawia taflę jeziora, a drugie stojący przy brzegu znicz ze zdjęciem 24-letniego Kajetana.

Źródło: radiozet.pl