Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Eksplozja w polskim mieście. Nie żyje jedna osoba
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 10.06.2024 12:58

Eksplozja w polskim mieście. Nie żyje jedna osoba

strażacy
Fot. (zdj. ilustracyjne) PSP

W zakładach zbrojeniowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) doszło do eksplozji, która następnie wywołała pożar. Nie żyje 59-letni mężczyzna. Wiadomości, jako pierwsze przekazało RMF FM.

Eksploza w zakładach Mesko

W poniedziałek 10 czerwca w mieszczących się w Skarżysku-Kamiennej zakładach zbrojeniowych Mesko doszło do wybuchu i pożaru

Mamy wybuch w centrum paliw rakietowych — poinformowała Śreniawska.

Według informacji przekazanych prasie przez prezes zakładów Elżbietę Śreniawską, do zdarzenia doszło w centrum paliw rakietowych, które kilka lat temu zostało oddane do użytku.

Wezwali ich do śmiertelnego wypadku. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, mogli tylko zapłakać

Są poszkodowani. Nie żyje 59-latek

Na skutek wybuchu śmierć poniósł 59-letni pracownik zakładu. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji. 

Do wybuchu doszło w jednym z magazynów na terenie zakładów metalowych Mesko. Niestety wskutek zdarzenia życie stracił 59-letni pracownik zakładu -  informuje w rozmowie z Wirtulaną Polską podkom. Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Skarżysku-Kamiennej.

Wewnątrz zakładu znajdowały się trzy osoby. Jednej z nich udało się wyjść o własnych siłach. Dwóm pozostałym trzeba było udzielać pomocy. Na miejscu zdarzenia wciąż pracują strażacy. 

Mesko to znany w branży zbrojeniowej producent

Firma MESKO S.A. to producent światowej klasy wyrobów z branży zbrojeniowej.  Posiada ponad 100-letnie doświadczenie produkcyjne. Podstawowy zakres działania obejmuje produkcję na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa.

Produkty firmy są używane przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Przedsiębiorstwo jest również cenionym dostawcą wyrobów dla wojsk NATO.