Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na Mazurach. Nie żyje 34-latek, nie dało się nic zrobić
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 09.09.2023 16:36

Tragedia na Mazurach. Nie żyje 34-latek, nie dało się nic zrobić

Ambulans
AndrzejRembowski/pixabay

Tragedia niedaleko Mrągowa. 34-letni wędkarz zmarł w wyniku porażenia prądem. Zaczepił wędką o linie wysokiego napięcia. Reanimacja mężczyzny była bezskuteczna.

Młynowo. Nie żyje 34-letni wędkarz

Porażony prądem wędkarz zginął w sobotę (9.09) w Młynowie w powiecie mrągowskim (woj. warmińsko-mazurskie). 34-latek zaczepił wędką o linie energetyczne.

Mężczyzna schodził z łowiska na prywatnym stawie. - Będąc już na posesji, zaczepił rozłożoną wędką o linie wysokiego napięcia. Został rażony prądem - przekazała Polskiej Agencji Prasowej sierż. sztab. Kamila Nowakowska z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Bulwersujące nagranie z Gdańska. Nastolatkowie zaatakowani przez agresorów

Służby ratownicze były bezradne

Wezwane na miejsce przez świadków zdarzenia służby ratunkowe prowadziły akcję reanimacyjną. Niestety medycy byli bezradni. Mężczyzna, który był mieszkańcem Mazowsza, zmarł.

Na miejscu policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratura i ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia.

Należy zachować ostrożność

Należy pamiętać, że linie wysokiego napięcia transportują duże ilości energii elektrycznej, która może być niebezpieczna dla ludzi. W przypadku kontaktu z taką linią istnieje ryzyko poważnego lub nawet śmiertelnego porażenia prądem. Ponadto linie przesyłowe mogą być źródłem pożarów w wyniku iskier wywołanych zwarciami lub uszkodzeniami linii.

Źródło: PAP