Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Bulwersujące nagranie z Gdańska. Nastolatkowie zaatakowani przez agresorów
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.09.2023 12:04

Bulwersujące nagranie z Gdańska. Nastolatkowie zaatakowani przez agresorów

policja
materiały policyjne (zdj. ilustracyjne), Twitter/@OmzRi

Do  sieci trafiło nagranie z Gdańska, na którym według informacji Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich, uwieczniono atak Polki na nastoletnią Ukrainkę. Szarpała za włosy, okładała pięściami po twarzy i kopała. Policja poinformowała o zatrzymaniu wszystkich sprawców tego bulwersującego zdarzenia.

Gdańsk. Agresorzy zaatakowali nastolatków

W czwartek, 7 września na Twitterze, na  profilu Ośrodka Monitorowań Zachowań Rasistowskich pojawiło się nagranie, na którym widać atak agresorów na nastolatków rzekomo pochodzących z Ukrainy. W tle słychać bowiem rozmowy w języku ukraińskim. Doszło do brutalnego pobicia młodej dziewczyny oraz chłopaka. 

- Dziewczynka z Ukrainy pobita w Gdańsku. Wypier****ć do siebie na Ukrainę!- wrzeszczeli agresorzy. Potem zaczęli bić. Za to, że młodzi ludzie byli pełni radości, że trafili do bezpiecznego kraju, gdzie czeka ich może lepsza przyszłość... za to, że mówili po ukraińsku - opisuje całą sprawę OMZR na Twitterze. Dodano również, że jedną z ofiar jest 16-letnia Ukrainka, która w wyniku brutalnego ataku doznała złamania szczęki.

Danuta Holecka czekała prawie do końca "Wiadomości". Zaapelowała do widzów

Policja zatrzymała sprawców pobicia

Policja zatrzymała w tej sprawie kobietę oraz dwóch mężczyzn, którzy mieli zaatakować parę 16-latków w Gdańsku. Dwie osoby usłyszały zarzuty. Jak przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, 26-latka podeszła do pokrzywdzonej i bez powodu zaczęła ją bić pięściami po głowie i twarzy. Kobieta była pijana i miała w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

- Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 26-letnią kobietę, po tym, jak bez żadnego powodu zaatakowała 16-latkę i uszkodziła jej telefon. Kiedy 16-letni kolega stanął w obronie dziewczyny, został pobity przez dwóch mężczyzn. Sprawcy zniszczyli mu też okulary oraz saszetkę z telefonem. Kryminalni w środę zatrzymali pierwszego z nich, drugi został zatrzymany w czwartek wieczorem. 26-latka i 28-latek usłyszeli zarzuty w tej sprawie - czytamy w komunikacie na stronie KMP w Gdańsku.

Policja sprawdza, czy doszło do przestępstwa na tle narodowościowym

Jak informuje policja, zarzucane zatrzymanym przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanych. Decyzją prokuratora oboje są pod policyjnym dozorem i mają zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz ze świadkami.
Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do pięciu lat więźnia. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo uszkodzenia mienia. Za udział w pobiciu grozi do trzech lat więzienia.

- Z materiałów sprawy nie wynika, aby do tych przestępstw doszło na tle narodowościowym. Niemniej jednak, z uwagi na informacje pojawiające się w przestrzeni medialnej, sprawdzamy to. Jeżeli są osoby, które mają inne nagrania z tego zdarzenia, lub mają dodatkowe informacje w tej sprawie, apelujemy, aby kontaktowali się z policjantami z komisariatu na Śródmieściu - czytamy na stronie policji.

Źródło: KMP w Gdańsku