Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Toyota ma problem z jednym z modeli swoich samochodów. Mogą im odpaść koła
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 25.06.2022 15:33

Toyota ma problem z jednym z modeli swoich samochodów. Mogą im odpaść koła

toyota
Pixabay/Santa3

Toyota wzywa wszystkich właścicieli jednego z najnowszych modeli wyprodukowanych samochodów. Okazało się, że ich konstrukcja nie jest trwała i podczas jazdy mogą odpaść koła. Właściciele mają jak najszybciej stawić się w serwisie.

Konstrukcja była na tyle problematycznie zmontowana, że już w niewielkim przebiegu można odkryć, że śruby w samochodzie się poluzowały. Trudno sobie wyobrazić, by na środku drogi nagle odpadło koło.

Toyota ma problem z jednym z modeli swoich samochodów. Mogą im odpaść koła!

Toyota tworzy samochody z tzw. średniej półki, ale bardzo zaangażowała się również w produkcję samochodów hybrydowych i elektrycznych. Japońska marka, która jest na polskim rynku bardzo popularna, ma jednak spory problem.

Jeden z najnowszych modeli elektrycznych samochodów, SUV bZ4X, ma wadę fabryczną. Wszyscy jego właściciele powinni jak najszybciej zgłosić się na przegląd do serwisu, by wadę móc jak najprędzej usunąć.

SUV bZ4X miał premierę dwa miesiące temu i wada, na szczęście, została odkryta relatywnie szybko. Problem jest jednak taki, że występuje ona już w "niewielkim przebiegu" pojazdu. To oznacza, że nawet podczas pierwszej jazdy mogło dojść do "poluzowania śrub, które mogą w efekcie doprowadzić do odłączenia się kół od pojazdu".

- Jeśli koło odłączy się od samochodu w czasie jazdy, może to spowodować utratę kontroli nad pojazdem, a w rezultacie zwiększyć ryzyko wypadku - informował rzecznik prasowy koncernu.

Możliwe, że śruby, o których mowa, mogły być wadliwe już na poziomie produkcji. Serwis ma je wymienić i zapewnić użytkownikom nowego modelu pełne bezpieczeństwo.

Problem, według wyliczeń, może dotyczyć nawet 2700 modeli samochodu. Chodzi o te jeżdżące po drogach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Nie wiadomo jednak, jaka dokładnie jest to liczba.

- Nikt nie powinien jeździć tymi pojazdami, póki nie znajdzie się rozwiązanie problemu - przekazał rzecznik prasowy. To może zaś trochę potrwać - śruby muszą być wyprodukowane i przetestowane od nowa lub sprawdzone dokładnie w serwisie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wprost.pl

Tagi: Toyota