Goniec.pl
Policja

Policja (zdj. ilustracyjne)

Świadkowie ujawnili, co zrobili rodzice po śmierci 1,5-rocznego Szymona w samochodzie. Dramatyczne sceny

25 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Szczecin: wielki dramat rodziny 1,5-rocznego Szymona. Matka zapomniała odwieźć dziecko do żłobka i zostawiła je w nagrzanym samochodzie. Chłopiec zmarł, jego mamę przewieziono do szpitala, a ojciec lamentował, nie mogąc dojść do siebie po tragedii. Kto zawinił?

Wielu mówi, że w takich sytuacjach winni są zawsze rodzice, ale prawda jest o wiele bardziej złożona, niż można by było przypuszczać.

siedzonko

Szczecin. Tragiczna śmierć 1,5-rocznego dziecka w aucie. Prokuratura wszczęła postępowanie

CZYTAJ DALEJ

Dramatyczne wydarzenia w Szczecinie. Nie żyje 1,5-roczne dziecko. Tragedia rodziny

1,5-letni Szymon miał z samego rana wyruszyć z mamą do żłobka. Jak każdego dnia kobieta zaparkowała obok żłobka swój samochód, jednak tym razem zamiast przekazać dziecko opiekunkom, zostawiła chłopca w samochodzie i poszła do pracy. Dziecko siedziało w samochodzie kilka godzin, gdy samochód coraz bardziej się nagrzewał.

Matka poszła odebrać Szymona ze żłobka. 38-letnia kobieta dowiedziała się, że jej syn nie pojawił się dziś wśród przywiezionych dzieci. Wtedy przypomina sobie o samochodzie. Ten stał zaraz obok - kobieta pobiegła szybko, by sprawdzić, czy jej syn tam jest. Znalazła nieprzytomnego chłopca na tylnym siedzeniu i wezwała pogotowie.

- Tego krzyku nie zapomnę do końca życia. To był wrzask rozpaczy. Powtarzała w kółko "co ja zrobiłam, moje dziecko" - opowiadała w rozmowie z Onetem kobieta, która była świadkiem tej sytuacji.

Medycy przez godzinę próbowali reanimować chłopca, jednak nadaremnie. Wspominali, że to jedna z najtrudniejszych akcji w ich życiu. Pomocy potrzebowała także matka Szymona, która całkowicie się załamała. Musiała zostać przewieziona do szpitala.

- To było coś strasznego. Na miejsce przybiegł ojciec. Kiedy zabrali kobietę do karetki, padł i zaczął walić głową w ziemię. To, co tu się wydarzyło, jest dramatem dla całej tej rodziny. Oni już ponieśli najwyższą możliwą karę - opowiadał inny świadek zdarzenia.

Według relacji świadków, tragedia rodziny była tym większa, że nie wynikała z niewiedzy, a raczej z zabiegania i nieuwagi. W Polsce panuje coraz większa świadomość dotycząca zostawiania dzieci i zwierząt w samochodach, szczególnie latem, gdy maszyny szybko się nagrzewają.

Jeśli przechodzień zauważy dziecko lub zwierzę w samochodzie, ma prawo wybić szybę i ratować stworzenie lub osobę znajdującą się w środku. Nie zawsze jednak przechodnie w ogóle wiedzą, że ktokolwiek potrzebuje pomocy.

Szymon siedział z tyłu wysokiego SUV-a z przyciemnianymi szybami, których jedną z funkcji jest zapobieganie temu, by ktokolwiek mógł spojrzeć do środka i np. spróbował coś ukraść. Do takich samochodów rzadko kto w ogóle zagląda.

Dramat szczecińskiej rodziny rozegrał się na oczach wielu świadków, ale nikt nie wskazywał palcem, nikt nie twierdził - winni na pewno są rodzice. Przy takiej tragedii trudno szukać winnych, tym bardziej, gdy kochająca rodzina nie mogła zbyt wiele zrobić.

Tragedia w Karkonoszach

Tragedia w Karkonoszach. Na osobówkę spadło drzewo. Nie żyją 3 osoby, kierowca walczy o życie

Do wielkiej tragedii doszło po czeskiej stronie Karkonoszy w niedzielę. Ogromne drzewo upadło i zmiażdżyło przejeżdzające auto osobowe. W makabrycznym wypadku zginęły trzy osoby. Kierującego pojazdem cudem udało się uratować. Czescy strażacy opublikowali drastyczne zdjęcia z miejsca zdarzenia. Fot. Hasiči obce Horní Maršov

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Koszmar w Szczecinie. Chłopczyk zmarł zamknięty w nagrzanym samochodzie, matka o nim zapomniała

  • Ogromny pożar składowiska odpadów w Lęborku. W akcji 33 zastępy straży pożarnej

  • Rekordowa podwyżka emerytur. Seniorzy mogą już zacierać ręce, ujawniono, co rząd szykuje

Źródło: Goniec.pl, Onet.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Skażenie Odry. Są wyniki badań martwych ryb ws. obecności rtęci

Czytaj więcej >
archiwum rodzinne/Iberion

Wiadomości

17-latka została zamordowana, ciało znaleziono w winoroślach. Trumna zniknęła z grobu

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Wielkopolska: Tragiczna śmierć 35-latka na dworcu w Mosinie

Czytaj więcej >
IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Najpierw Odra, teraz kolejna rzeka. Znaleziono setki martwych ryb

Czytaj więcej >
KMP Suwałki

Wiadomości

Kombajn zmiażdżył auto, którym podróżowała matka z trojgiem dzieci. Z samochodu prawie nic nie zostało

Czytaj więcej >
Domena publiczna / lek. Filip Zatyka

Wiadomości

Zatrucie Odry. Na chwilę zanurzył rękę w skażonej rzece. Lekarz był przerażony

Czytaj więcej >