Goniec.pl

Pixabay.com Alexas_Fotos / Twitter.com Mirror World News

Zostawili 4-letnią córeczkę w samochodzie i poszli na pogrzeb. Dziewczynka nie miała żadnych szans

25 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

4-letnia Sadia z Iranu pojechała z rodzicami na pogrzeb. Gdy rodzina dojechała na miejsce, okazało się, że dziewczynka podczas podróży zasnęła. Nie chcąc jej budzić, rodzice zostawili ją w samochodzie na pełnym słońcu i zniknęli na kilka godzin. Po powrocie okazało się, że ich córka już nie żyła.

Do tragedii doszło w mieście Ramhormoz w Iranie. Rodzice dziewczynki najwyraźniej nie pomyśleli, że pozostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie w upalny dzień może się skończyć jego śmiercią.

Nie żyje dziewczynka zamknięta w samochodzie

4-letnia Sadia spała, gdy rodzice zamknęli ją i poszli na uroczystości pogrzebowe. Według miejscowej policji wrócili dopiero po kilku godzinach. W czasie, gdy ich nie było, dziewczynka siedziała w samochodzie, z zamkniętymi drzwiami i oknami, w upalny dzień. Temperatura w środku osiągnęła ok. 80 stopni Celsjusza.

Młoda para zostawiła swoje czteroletnie dziecko śpiące w samochodzie i poszła na pogrzeb ciotki dziewczynki. Dziecko zostało w aucie na kilka godzin przy gorącej, słonecznej pogodzie, a drzwi samochodu były zamknięte – powiedział w rozmowie z dziennikiem "The Mirror" dr Gholamreza Haidarnejad.

Rodzice dziewczynki, gdy wrócili na parking, zastali córeczkę nieprzytomną. Od razu wezwali pogotowie, ale na jakikolwiek ratunek było już za późno. Własną głupotą doprowadzili do tego, że ich 4-letnia córeczka zmarła wskutek uduszenia i udaru cieplnego.

Chociaż to wielka tragedia dla rodziców, to niestety to oni odpowiadają za całą sytuację. Do traumy spowodowanej śmiercią dziecka dołączyć może jeszcze kara prawna, bowiem policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, a winnych można szukać tylko w nieodpowiedzialnych rodzicach.

To nie pierwsza śmierć dziecka w nagrzanym samochodzie w ostatnim czasie

Niestety, ale podobnych sytuacji, gdy rodzice zapominają o swoich dzieciach i zostawiają je w samochodach, co kończy się tragedią, nie trzeba wcale daleko szukać.

Dopiero co mieliśmy podobny przypadek w Polsce , gdzie mama 1,5-letniego Szymona zapomniała oddać go opiekunkom w żłobku. Dziecko cały dzień spędziło w zamkniętym samochodzie i zmarło.

Również we Francji doszło do praktycznie identycznej sytuacji. 20 czerwca ojciec zapomniał odstawić do żłobka swojego 14-miesięcznego synka i zostawił go w stale nagrzewającym się samochodzie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Mirror

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Tomasz Komenda znów stanie przed sądem. Byli pracodawcy mężczyźni niespodziewanie zabrali głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Panna młoda zobaczyła prezent ślubny od rodziców i zdębiała. Internauci nie kryli oburzenia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zabawa w lesie zakończyła się dramatem, na miejscu wszystkie służby. Lądował śmigłowiec LPR
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lidl oszalał i zdeklasował konkurencję, zacznie się już czwartek. Polacy będą szturmować sklepy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II, wydał oficjalne oświadczenie. "Moralny obowiązek"
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]