Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > To pytanie w "Milionerach" wywołało sporo emocji. Wielu nie zna poprawnej odpowiedzi
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.06.2024 21:24

To pytanie w "Milionerach" wywołało sporo emocji. Wielu nie zna poprawnej odpowiedzi

Milionerzy
fot. TVN/"Milionerzy"

W jednym z ostatnich odcinków "Milionerów" Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie, które wywołało sporo emocji i rozgrzało internet do czerwoności. Kobieta mimo skorzystania z koła ratunkowego nie odpowiedziała poprawnie. Jak się okazuje, z pozoru łatwe pytanie zaskoczyło nie tylko uczestniczkę, ale również wielu internautów.

"Milionerzy". Uczestniczka odpadła na drugim pytaniu

Uwielbiany przez wielu Polaków teleturniej "Milionerzy" cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ program angażuje oglądających, a przy okazji niesie za sobą również wartość edukacyjną. Od lat niezmiennie za sterami pulpitu z trudnymi pytaniami prowadzącymi do głównej nagrody zasiada Hubert Urbański.

W jednym z ostatnich odcinków uczestniczka usłyszała pytanie, które sprawiło jej sporo kłopotów. Finalnie nie znała poprawnej odpowiedzi. Jak się okazuje, treść pytania z pozoru łatwa, przysporzyła dużych emocji. 

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu. Kierowca popełnił tragiczny błąd

"Milionerzy". To pytanie sprawiło wiele problemów

Pani Grażyna stanęła przed szansą zdobycia 10 tys. złotych. Uczestniczka usłyszała od Huberta Urbańskiego pytanie, które musiała bardzo spokojnie przeanalizować. Brzmiało ono:

Lew zabity przez Ramona Mercadera to…

Urbański standardowo przeczytał cztery możliwe warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był poprawny:

A) Simba
B) Tołstoj
C) Trocki
D) Mufasa

ZOBACZ: "Milionerzy". Kolejny uczestnik wygrał milion złotych

Pani Grażyna po krótkim namyśle zdecydowała się wykorzystać jedno z kół ratunkowych, jednak nie pomogło jej ono w podjęciu ostatecznej, pewnej decyzji.

Pójdę za głosem intuicji i zaznaczę odpowiedź A. Definitywnie - uznała.

Uczestniczka musiała pożegnać się z dalszą grą w "Milionerach", ponieważ jej odpowiedź była błędna. 

Jaka jest poprawna odpowiedź?

Ramon Mercader był hiszpańskim komunistą, który współpracował z NKWD. Odpowiedzi "Simba" oraz "Mufasa" już na samym początku powinny wydać się zatem błędne.

Analizując dalej, trzeba wiedzieć, kim byli Lew Trocki i Lew Tołstoj. Ten pierwszy to jeden z przywódców ZSRR i Armii Czerwonej. Tołstoj z kolei był radzieckim pisarzem, który zginął jeszcze przed wybuchem rewolucji październikowej. 

ZOBACZ: Chwile grozy na antenie Telewizji Republika. Prezenterka zasłabła na wizji

Zatem poprawna odpowiedź na zadane pytanie to C. Z rąk Ramona Mercadera zginął Lew Trocki. Doszło do tego w 1940 roku w Meksyku, gdzie Trocki ukrywał się przed komunistami.