Goniec.pl
Tajny plan PiS na przedterminowe wybory, jest już wstępny termin

Piotr Molecki/East News

PiS ma plan na przedterminowe wybory. Polityk z otoczenia prezesa ujawnił tajny plan

4 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

- Wcześniejsze wybory leżą w naszym interesie - wyznał polityk PiS z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego. W rozmowie z dziennikarzami wskazał, że pojawił się nawet wstępny termin, gdy Polacy poszliby do urn. Ważną rolę w tajnym planie PiS odgrywać może prezydent Andrzej Duda.

Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę, że tylko przyspieszone wybory z racji rosnącego poparcia w czasie wojny w Ukrainie pozwolą na utrzymanie się u władzy? Wskazują na to słowa ważnego polityka PiS, który anonimowo w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" wskazał, że szybsze wystawienie urn do głosowania jest rozważaną na poważnie opcją.

AFP/EAST NEWS

Zwolennicy Putina głoszą niebywałe tezy. Były reżyser apeluje o stworzenie obozów koncentracyjnych

CZYTAJ DALEJ

- Wcześniejsze wybory leżą w naszym interesie, ale nie na jesieni, bo jeszcze zapewne będzie trwać wojna - powiedział polityk PiS związany z Jarosławem Kaczyńskim dla se.pl. To nie koniec rewelacji wprost z partii rządzącej.

Tajny plan PiS na przedterminowe wybory

Kulisy najnowszego planu PiS ujrzały światło dzienne. Wcześniejsze wybory mogą odbyć się już na przyszłą wiosnę, a usunięcie jesiennego terminu ze stołu nie było przypadkowe. Polacy mają głosować chętniej "na wiosnę, kiedy wojenny kurz trochę opadnie". Co jeszcze ujawnił w rozmowie z "Super Expressem" polityk PiS?

Osoba ta ma znajdować się w bezpośrednim otoczeniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarze postanowili sprawdzić deklaracje na temat przyśpieszonych wyborów w innych źródłach. Każde z nich potwierdziło tę wersje.

Okazuje się, że już teraz tajny plan PiS dotyczący wyborów jest bardzo klarowny. Partia rządząca nie chce otwierać lokali wyborczych w czasie, gdy to wojna w Ukrainie jest najważniejszym tematem. Dlatego też w całym pomyśle rolę odegrać może również Andrzej Duda.

W Polsce brakuje popularnych leków, MZ opublikowało specjalną listę

Nowa antywywozowa lista leków MZ. Brakuje m.in. popularnych leków dla cukrzyków

CZYTAJ DALEJ

Prezydent pomoże PiS zorganizować wybory na wiosnę 2023?

Dlaczego przedterminowe wybory nie mogą odbyć się na jesień 2022? - Teraz, w czasie wojny, Polacy nie zrozumieliby forsowania przez nas wyborów - powiedział w anonimowym wywiadzie dla "Super Expressu" polityk PiS. Z jego słów wynika, że jest więcej niż jeden plan na doprowadzenia Polaków do urn szybciej.

W jednej z opcji kluczową rolę odgrywa Andrzej Duda. - Prezydent może m.in. skrócić kadencję Sejmu w razie nieuchwalenia ustawy budżetowej przez parlamentarną większość, a nasza koalicja wisi na włosku już teraz - ujawniła osoba z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

- Dlatego plan jest taki, że idziemy na wiosnę 2023 r. na wybory, a wcześniej tłumaczymy Polakom powody takiej decyzji i narzucamy odpowiednią narrację - dodał polityk PiS.

Mariusz Błaszczak ogłosił ogromny zakup WP, niebotyczna kwota

Wielki zakup ministra Błaszczaka, chodzi o miliardy dolarów. Znamy szczegóły

Historyczny dzień dla polskiego wojska, który obywateli będzie wiele kosztował. - Przed chwilą została podpisana umowa gwarantująca dostawę 250 czołgów Abrams w najnowszej wersji dla Wojska Polskiego - ogłosił Mariusz Błaszczak. Wiemy, ile kosztują nowe maszyny, kosmiczne pieniądze. fot. Piotr Molecki/East News; Pixabay.com/gosiak1980

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ile trzeba zapłacić za obiad lub deser u Karola Okrasy? Znamy ceny w jego restauracji

  • Mateusz Morawiecki nie ma wątpliwości. Rosja zapłaci odszkodowania za zerwanie kontraktu gazowego

  • Matura język angielski 2022. Co trzeba umieć na maturę z angielskiego?

Źródło: super express

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek

Wiadomości

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Czytaj więcej >
Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Wielu Polakom należą się dodatkowe pieniądze, a nawet o tym nie wiedzą. Wnioski od 7 lutego

Czytaj więcej >
Papież Franciszek

Wiadomości

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >