"Cała sprawa z Ziobrą to ustawka szefowej onkologii w Lublinie" - napisał wczoraj na portalu X Janusz Palikot. O komentarz do tego wpisu poprosiliśmy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, w którym Zbigniew Ziobro leczy się na nowotwór. "Insynuowanie tego typu działań należy uznać za wyjątkowo niestosowne i obraźliwe" - odpowiedziała Gońcowi Marzena Klimczuk, zastępca dyrektora szpitala.
W jakim stanie jest Zbigniew Ziobro? Wiadomość o problemach zdrowotnych byłego ministra sprawiedliwości była wyjątkowym zaskoczeniem. Do opinii publicznej podawane jest niewiele nowych faktów. Michał Wójcik zabrał głos w tej sprawie, powodem jest fakt planowania wezwania Zbigniewa Ziobry przed komisję ds. Pegasusa.
Przed nami czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Kwestią szczególnie interesującą media w tym kontekście są potencjalni kandydaci na stanowiska europosłów, w tym m.in. udział w elekcji Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski wycofał się z życia politycznego po tym, jak zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór przełyku. Czy latem wróci na salony? Jego bliscy współpracownicy ujawnili całą prawdę.
Zbigniew Ziobro w grudniu trafił do szpitala. Informacje o stanie jego zdrowia długo pozostawały tajemnicą. Ostatecznie politycy Suwerennej Polski potwierdzili doniesienia o chorobie nowotworowej lidera ugrupowania. Patryk Jaki w rozmowie z Polsat News mówił o "spektaklu znęcania się nad ciężko chorą osobą".
Opinią publiczną kilka tygodni temu wstrząsnęły informacje o niepokojącym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski zmaga się z poważnym nowotworem. W najnowszej rozmowie w "Super Expressie" Patryk Jaki zasugerował nawet, że wyzdrowienie Ziobry będzie można traktować w kategoriach cudu.
Kilka miesięcy temu media po raz pierwszy obiegła informacja o złym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Poseł Suwerennej Polski przekazał dramatyczną informację o jego obecnej kondycji zdrowotnej. Były minister sprawiedliwości ma „walczyć o życie”.
Dziewiętnastoletni Klaudiusz B. mimo swojego młodego wieku aktywnie angażował się w działania Suwerennej Polski na Lubelszczyźnie. Często chwalił się zdjęciami z ministrami, zapewniając o swojej pieczołowitej pracy na rzecz przywrócenia sprawiedliwości. Jak się okazuje, najprawdopodobniej to właśnie jego haniebne działania doczekają się sprawiedliwego wyroku. Niebywałe, za co zatrzymała go policja.
Zbigniew Ziobro od dłuższego czasu nie udziela się w życiu politycznym. Powodem jest jego poważny stan zdrowia. Były minister walczy z rakiem. Wsparcie okazuje mu nie tylko rodzina, ale i politycy Suwerennej Polski, który zapewniają, że modlą się za niego. W tle pojawiają się zapewniania o przesłuchaniu.
Zbigniew Ziobro zmaga się z poważną chorobą. Patryk Jaki z Suwerennej Polski w rozmowie z mediami potwierdził doniesienia, o których przez ostatnie tygodnie dyskutowała cała Polska. Ujawnił przykre szczegóły.
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro mieszka we wsi Jeruzal ok. 60 km od Warszawy, u samych wrót Puszczy Bolimowskiej. Posiadłość ministra znajduje się w środku lasu. Reporter Gońca wybrał się w to miejsce i zrelacjonował swoją wizytę. Porozmawiał także z mieszkańcami miejscowości.
Ekstradycja Sebastiana M. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie przyspieszona? W środę 11 października pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Przekazał je sam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Adwokat Sebastiana M. ponownie zabrał głos. Pełnomocnik poinformował, iż 32-latek zatrzymany w związku ze śmiertelnym wypadkiem na A1, ma mieć zastrzeżenia do sposobu, w jaki został potraktowany. Padły konkretne zarzuty.
Sebastian M. został zatrzymany na lotnisku w Dubaju w związku ze sprawą tragicznego wypadku na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Teraz głos w sprawie dalszych losów kierowcy BMW zabrał minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro
Nie milknął echa tragicznego wypadku na autostradzie A1, w którym spłonęła 3-osobowa rodzina. Policjanci poszukują 31-letniego kierowcy bmw, który brał udział w tym zdarzeniu. Mężczyźnie zaocznie postawiono zarzuty spowodowania wypadku. Nie został jednak doprowadzony do prokuratury i jest poszukiwany. Teraz przełomową decyzję w tej sprawie podjął minister Zbigniew Ziobro.
Głośny temat filmu "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland w ostatnich dniach dość mocno poruszył opinię publiczną. Produkcja spotkała się z dużą falą krytyki ze strony rządzących. Teraz oświadczenie "w sprawie rozpętanej przez polskie władze nagonki" wydali członkowie rady i zarządu Fundacji Olgi Tokarczuk. Padły stanowcze słowa.
Znamy ważną decyzję sądu w głośnym sporze pomiędzy Agnieszką Holland a Zbigniewem Ziobro. We wtorek 26 września pełnomocniczka reżyserki opublikowała zdjęcie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie w tej sprawie.
15 września marszałek senatu Tomasz Grodzki wygłosił specjalne orędzie dotyczące tzw. afery wizowej w polskim rządzie. Świeżo po jego wystąpieniu, słowa marszałka skomentował w programie TVP Info Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Padły mocne słowa.
Film Agnieszki Holland "Zielona granica" inspirowany wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej podczas 80. festiwalu w Wenecji ma szansę na statuetkę Złotego Lwa. Produkcja krytykowana jest przez polityków obozu rządzącego, a w ostatnim czasie głośno zrobiło się zwłaszcza po słowach Zbigniewa Ziobry. Agnieszka Holland w rozmowie z TVN24 odniosła się wypowiedzi ministra sprawiedliwości.
Zbigniew Ziobro mocno zareagował na film Agnieszki Holland "Zielona granica", który walczy o Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji. Minister sprawiedliwości porównał tę produkcję do propagandy rodem z III Rzeszy. Na te słowa obojętny nie pozostał Jerzy Owsiak, który zareagował i zwrócił się bezpośrednio do szefa resortu sprawiedliwości. Przywołał skandal z TVP.
Zbigniew Ziobro i jego partia mają coraz aktywniej włączać się do kampanii wyborczej, w którą angażują również Lasy Państwowe. Jak podaje Onet, oba te środowiska prężnie działają w celu zbudowania kultu wokół zmarłego ministra Jana Szyszki. W środę 30 sierpnia ma odbyć się nawet uroczystość, podczas której zostanie on patronem Centrum Promocji Lasów Państwowych. Na liście zaproszonych gości jest ponoć sam o. Tadeusz Rydzyk.
Zjednoczona Prawica po władzę szła z obietnicą wielkiej reformy sądownictwa, której głównym celem miało być skrócenie postępowań sądowych. Jak wygląda sytuacja po ośmiu latach? Z pewnością nie tak, jak wyobrażałby to sobie Zbigniew Ziobro, ponieważ sądy pracują dłużej, a najważniejszymi zmianami, jakie zaszły, były te kadrowe. Oto prawdziwe oblicze reformy sądownictwa w wykonaniu obozu, którego liderem jest Jarosław Kaczyński.
Wielkie kontrowersje wywołał zamieszczony w sieci przez Marcina Warchoła post, w którym polityk pochwalił się nowym prezentem ministerstwa sprawiedliwości dla kół Gospodyń Wiejskich. Jak się okazało, resort Zbigniewa Ziobry zakupił w ramach podarunku wart niemałe pieniądze sprzęt AGD. Najbardziej oburzające jednak jest to, skąd wzięto fundusze. Całość sfinansowano bowiem ze środków programu mającego wspierać ofiary przestępstw.
Śmierć Anastazji Rubińskiej doczekała się oficjalnego komentarza ze strony szefa Ministerstwa Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro opublikował w poniedziałek nad ranem wpis. Polityk zapowiedział kolejne kroki. Polski wymiar sprawiedliwości nie ma zamiaru biernie przyglądać się poczynaniom greckich służb.
Trybunał Sprawiedliwości UE ogłosił, że Polska uchybiła zobowiązaniom wynikającym z Traktatu o Unii Europejskiej. Chodzi o zmiany w sądownictwie dokonane w 2019 roku. W kwietniu 2021 roku Komisja Europejska wniosła przeciwko naszemu krajowi. Wyrok skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Gorąco na linii Mateusz Morawiecki-Zbigniew Ziobro. Po tym, jak na premiera spadła krytyka odnośnie do jego polityki europejskiej, szef rządu odpowiedział swojemu ministrowi, że "krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje". Ziobro właśnie skomentował odważne słowa Morawieckiego.
Szerokim echem odbiła się krytyka Mateusza Morawieckiego przez Zbigniewa Ziobrę. Poszło przede wszystkim o politykę europejską w wykonaniu szefa rządu. Premier odpowiedział swojemu ministrowi w konkretny sposób. Posłużył się dobitnym polskim przysłowiem.
Zbigniew Ziobro udzielił wywiadu dziennikarzom Do Rzeczy. Wyjaśniał w nim powody zmiany nazwy partii Solidarna Polska na Suwerenna Polska oraz wprost przekazał, że nie zgadza się z premierem w kwestiach polityki europejskiej. Zdaniem ministra sprawiedliwości aktywność Mateusza Morawieckiego przybliża Polskę w kierunku utraty suwerenności.
W ostatnich tygodniach rośnie napięcie pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a partią Zbigniewa Ziobry. Politykom obu ugrupowań coraz trudniej przychodzi ukryć wzajemną niechęć, pomimo że nadal oficjalnie przekonują, że ich oficjalny start w wyborach to "najlepsza opcja dla Polski". W rzeczywistości jednak wspólny start Suwerennej Polski i PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych z każdym dniem się oddala.