Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wraca sprawa tragicznie zmarłego Kamilka. Sąd zdecyduje co będzie dalej z jego rodzeństwem
Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska 01.12.2023 09:57

Wraca sprawa tragicznie zmarłego Kamilka. Sąd zdecyduje co będzie dalej z jego rodzeństwem

śmierć Kamilka
Facebook

8-letni Kamilek z Częstochowy zmarł pół roku temu po tym, jak został skatowany przez ojczyma. Ta bulwersująca sprawa wstrząsnęła niemal całą Polską. Pogrzeb, a także losy oprawcy dziecka, śledziło wiele osób. Teraz wychodzą na jaw nowe informacje. Tym razem chodzi o młodszego brata zmarłego Kamilka - Fabiana. 

Co będzie z rodzeństwem tragicznie zmarłego Kamilka?

Kilka miesięcy temu sąd w Częstochowie odebrał matce i ojczymowi Kamilka prawa rodzicielskie. Mężczyzna ma odpowiadać “za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie”, a kobieta za pomocnictwo w zabójstwie i nieudzielenie pomocy synkowi. Pozostałe dzieci pary są pod opieką innych osób i placówki opiekuńczej. Sąd ma zdecydować, co będzie dalej z tymi dziećmi.

Ojciec zdecydował ws. synka

Biologiczny ojciec tragicznie zmarłego Kamilka i jego brata Fabiana zdecydował, by dziecko nadal pozostało w placówce opiekuńczej. Chłopiec znalazł się w niej w kwietniu po tym, jak policja zatrzymała jego matkę i ojczyma. Biologiczny ojciec chłopców kilka lat temu został pozbawiony praw rodzicielskich do synów. Po tym, co się wydarzyło zapowiedział, że będzie próbował odzyskać prawa rodzicielskie do drugiego syna - Fabiana.  Teraz jednak podjął ważną decyzję w sprawie dziecka, która pod uwagę weźmie sąd rodzinny.

Brat Kamilka nadal ma pozostać w placówce

Ojciec chłopca chciałby, jak informuje “Fakt”, żeby Fabian nadal był pod opieką ośrodka wychowawczego. Jednocześnie zapowiedział, że nie chce stracić kontaktu z dzieckiem i będzie się z nim spotykał. 

- Nie byłbym w stanie zapewnić Fabiankowi fachowej opieki specjalistów. To dla mnie bardzo trudna decyzja, ale zrobiłem ją dla dobra Fabianka, którego kocham nad życie – powiedział ojciec, cytowany przez “Fakt”. Stwierdził też, że jest mu bardzo przykro i syn po spotkaniu z nim płacze, bi tęskni za domem. Ojciec zapowiedział, że będzie częściej spotykał się z chłopcem.

O losach dzieci zdecyduje Sąd Rodzinny w Częstochowie. Przypomnijmy, że decyzja będzie dotyczyć nie tylko Fabiana (brata zmarłego Kamilka), ale też czworga innych dzieci. Mają one różnych ojców i sąd ustali też warunki kontaktu z nimi. 

źródło: Fakt