Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Nauczycielka

Nauczycielka

Nauczycielka

studniówka
21.01.2024 16:21 Niebywałe, jak nauczycielka ubrała się na studniówkę. Nagranie jest hitem

Początek roku dla każdego maturzysty oznacza tylko jedno. Zanim przyjdzie im na zawsze pożegnać się ze szkołą średnią, czeka ich jeszcze długo wyczekiwana studniówka. Okazuje się jednak, że szkolna zabawa to okazja do poczucia się wyjątkowym nie tylko dla uczniów. Pewna nauczycielka pokazała na TikToku, że śmiało może konkurować z przebojowymi nastolatkami. Internauci oszaleli na jej punkcie.

szkoła
06.01.2024 12:22 Nauczycielka pokazała, ile dostaje wypłaty. "Upokarzające"

Jedna z kobiet pracujących od lat w szkole jako nauczycielka napisała list do dziennikarza RMF FM Pawła Żuchowskiego, w którym pokazała przelew ze swoją zaskakująco niską pensją. - Nie wiem, czy wytrzymam i będę ciągnąć to dalej - pisze w liście kobieta.

policja radiowóz policjant
11.12.2023 15:06 Tragiczne sceny we Włocławku. Babcia była przekonana, że Monika śpi

Morderstwo Moniki D. to tragedia, która zaszokowała nie tylko lokalną społeczność. Przedszkolanka została znaleziona przez funkcjonariuszy. Wcześniej babcia mówiła im, że Monika śpi.

policja radiowóz
09.12.2023 12:45 Nie żyje 46-letnia nauczycielka spod Włocławka. Miała zostać zamordowana, trwa śledztwo

Nauczycielka z przedszkola spod Włocławka została zamordowana. Kobieta zginęła w nocy z czwartku na piątek. Zbrodni dokonać miał 26-letni syn kobiety. Chociaż na osiedlu, gdzie mieszkała zmarła, sąsiedzi wskazują, że Jakub D. nigdy nie był agresywny, to na kilka dni przed śmiercią jego matka zwróciła uwagę na jedną rzecz.

karetka
29.11.2023 19:59 Tragedia w szkole na warszawskiej Białołęce. Nie żyje nauczycielka

W poniedziałek 27 listopada pogotowie ratunkowe zostało wezwane do jednej ze szkół na warszawskiej Białołęce. Personel placówki wezwał ratowników do 66-letniej nauczycielki. Na pomoc było jednak za późno. Kobieta nie żyje.

szkoła klasa przelew
16.11.2023 14:50 Nauczycielka pokazała przelew. "Pocałujcie mnie w d**ę"

Pieniądze dla nauczycieli zostały obiecane, ale czy faktycznie trafiły do kieszeni pedagogów? W sieci pojawiły się dane przelewu, jaki otrzymała jedna z nauczycielek. Kobieta nie kryje oburzenia tym, jaką kwotę zobaczyła na rachunku. - Pocałujcie mnie w d**ę - skwitowała.

szkoła
13.10.2023 12:05 Nauczycielka pokazała swoją pensję. "Odechciewa się żyć w tym kraju"

Zarobki nauczycieli w Polsce są tematem wielu dyskusji, zwłaszcza w ostatnim czasie podczas trwającej kampanii wyborczej. Politycy prześcigają się w obietnicach podwyżek dla tej grupy społecznej, ale jak na razie niewiele z tego wynika. Ile obecnie zarabia nauczyciel w Polsce? Pani Kamila, nauczycielka z małej miejscowości, "pochwaliła" się swoją pensją i przyznaje: "Moja frustracja aż kipi".

szkoła uczniowie list nauczycielka
12.06.2023 22:36 Nauczycielka dostała od uczennic tajemniczy liścik. Gdy zajrzała do środka, osłupiała

Nauczycielka dostała od dwóch uczennic tajemniczą kopertę. Na koniec roku przeczytała słowa, które wielu doprowadziłoby do łez. Kobieta wszystko nagrała i opublikowała na TikToku.

szkoła
10.03.2023 08:34 Oburzające sceny w polskiej szkole. Uczniowie nie mieli litości dla nauczycielki

Oburzające sceny w jednej ze szkół podstawowych na Pomorzu. Czworo nastoletnich uczniów placówki znęcało się nad swoją nauczycielką i dodatkowo chwaliło się swoim haniebnym czynem w relacji na TikToku. Oprócz kierowania w stronę kobiety wulgarnych słów, ujawnili także jej dane osobowe i jawnie się z niej naigrywali. Sprawa została zgłoszona na policję, a następnie do sądu rodzinnego, który dokona oceny zaistniałej sytuacji.

szkoła
22.02.2023 14:52 Dyrektorka szkoły zwolniła pracownicę, bo nie miała wolnych godzin. Teraz ma, ale ogromne kłopoty

Jeden mały toast wzniesiony po wakacyjnym posiedzeniu rady pedagogicznej sprawił dyrektorce jednej z poznańskich szkół ogromny kłopot. Dzięki skardze byłej pracownicy placówki, kobieta musi teraz tłumaczyć się ze spożywania alkoholu w miejscu pracy, choć jego ilość była symboliczna. Sprawa już trafiła do Rady Miasta, która uznała wniosek za bezzasadny. To jednak wcale nie musi oznaczać jej końca.

szkoła
21.02.2023 09:46 Kraków. Dyrektorka VIII LO nie zgodziła się zmienić oceny uczennicy. Kobietę ściga kuratorium

Szkolny skandal w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Dyrektorka placówki nie zgodziła się na zmianę terminu egzaminu poprawkowego dla uczennicy, która z powodu niedostatecznej oceny z chemii nie uzyskała promocji do następnej klasy. Dziewczynka wraz z matką poskarżyła się na nauczycielkę w kuratorium, przez co ta ma teraz poważne kłopoty. Najbardziej szokujące w całej sprawie jest jednak to, w jaki sposób nastolatka motywowała swoją prośbę.

25. studniówka nauczycielki j. polskiego
18.02.2023 19:01 Niebywałe, jak nauczycielka ubrała się na studniówkę. Nagranie hitem sieci

Studniówka zdarza się raz w życiu? Nie w ich przypadku. Nauczyciele szkół średnich mają okazję do udziału w świetnej zabawie co roku i chętnie z niej korzystają. Pewna polonistka właśnie obchodziła swój okrągły 25. jubileusz i postanowiła uczcić go w niestandardowy sposób, a swoim pomysłem podzieliła się w sieci z użytkownikami TikToka. Jak wypadła? 

Szkoła canva PRO
01.06.2022 20:00 Afera w szkole w Lublinie. Rodzice o nauczycielce: "Szerzy rosyjską propagandę"

Dziennikarze Tok FM opisali sprawę nauczycielki ze szkoły muzycznej w Lublinie, która, jak twierdzą rodzice, poddaje ich dzieci prorosyjskiej propagandzie. - Dopóki ta pani prowadzi lekcje, nie puszczamy syna na plastykę - mówi jeden z rodziców.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
14.10.2021 20:33 Byli uczniowie mówią o Agacie Dudzie

Jak co roku Agata Duda i prezydent Rzeczypospolitej Polskiej złożyli życzenia pedagogom z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który obchodzony jest 14 października. W związku z tym wydarzeniem nie można nie przypomnieć o tym, że pierwsza dama w przeszłości sama pracowała w szkole jako germanistka. Uczniowie opowiedzieli o tym, jak sprawdzała się w tej roli. W tle natomiast rozgrywa się konflikt między Ministerstwem Edukacji i Nauki, a nauczycielami.W mediach społecznościowych Agata Duda i Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Para prezydencka pogratulowała pedagogom postawy i podziękowała za ich codzienny trud wkładany w kształcenie młodych pokoleń Polek i Polaków. Wiadomość pojawiła się na Twitterze oraz oficjalnym serwisie prezydenta RP.– Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom polskiej oświaty składamy gratulacje i najlepsze życzenia. Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków – czytamy we wpisie.Agata Duda regularnie odpowiada na zaproszenia różnych szkół. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza że pierwsza dama przed przeprowadzką do Pałacu Prezydenckiego sama pracowała jako nauczycielka. Warto przypomnieć, że była germanistką i uczyła w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie – szkole, w której w przeszłości lekcje pobierał obecny prezydent RP.Dalsza część artykułu pod materiałem wideo– Ilekroć odwiedzamy szkoły, jesteśmy pod wrażeniem entuzjazmu i nadzwyczajnych wysiłków, jakie podejmuje środowisko pedagogiczne na rzecz dzieci i młodzieży. Rola, którą odgrywają nauczyciele, dalece wykracza bowiem poza samo przekazywanie wiedzy. Bardzo często są Państwo wzorami dla uczniów i przewodnikami na ścieżkach poszukiwania własnej tożsamości, rozwijania talentów i zainteresowań, budowania dojrzałej osobowości – napisano na oficjalnej stronie prezydenta RP.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
29.09.2021 11:55 Nauczycielka ze szkoły w Bytowie uderzyła ucznia

W placówce edukacyjnej w Bytowie doszło do skandalu z udziałem nauczycielki. Podczas lekcji pedagog pracująca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych uderzyła jednego ze swoich uczniów. Cała sytuacja została nagrana, a materiał wideo wyciekł w internecie. Ze wstępnych ustaleń dziennikarzy wynika, że nie po raz pierwszy doszło do takiego incydentu.O aferze związanej z nauczycielką powiadomił lokalny portal ibytow.pl. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie doszło do przekroczenia kompetencji przez pedagog, która naruszyła nietykalność cielesną jednego ze swoich uczniów. We wtorek 28 września do sieci wyciekło nagranie.W opublikowanym materiale wideo widać, jak nauczycielka bije ucznia ręką po głowie. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że incydent miał miejsce w klasie III technikum drzewnego. Jak się okazało, do takich sytuacji miało dochodzić już wcześniej, jednak po raz pierwszy zdarzenie zarejestrowano.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
25.09.2021 12:17 Toruń: Nauczycielka została zawieszona. Prowadziła lekcję na temat depresji

Dorota Olszewska-Sioma jest nauczycielką z blisko trzydziestoletnim stażem. Kobieta została zawieszona w pracy w jednej z toruńskich szkół. Powodem była przeprowadzona przez nią lekcja na temat depresji, związanych z nią problemów oraz sposobów szukania pomocy. Dyrektor uargumentował decyzję samookaleczeniem się dwóch uczennic.Sprawę nagłośniła stacja TVN24. Decyzja, którą podjął dyrektor toruńskiej placówki jest prawomocna. Dyrektor w rozmowie z "Gazetą Pomorską" przekazał, że procedura zawieszenia polonistki miała przebiegać zgodnie z prawem.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
27.06.2021 15:14 Nauczycielka przeszła samą siebie. Zdaniem rodziców, niesprawiedliwie oceniła test

Nauczycielka matematyki odebrała uczniowi punkty na teście, chociaż udzielił prawidłowych odpowiedzi. Ostatecznie podopieczny otrzymał ocenę dostateczny plus (3+). Po obejrzeniu sprawdzianu mama opublikowała wyniki dziecka w mediach społecznościowych, wywołując burzę. Internauci nie mają litości dla pedagog. W komentarzach krytykują polski system nauczania.Jedna z mam nie była zadowolona z tego, w jaki sposób nauczycielka oceniła test jej dziecka. Uczeń udzielił prawidłowych odpowiedzi, rozwiązując zadania z działu matematyki, ale nie otrzymał najwyższej oceny. Musiał zadowolić się zaledwie oceną dostateczny plus.Zdaniem mamy podejście nauczycielki było nieodpowiednie i skoro jej syn udzielił poprawnych odpowiedzi, to powinien uzyskać maksymalną ilość punktów. Z kobietą zgadza się też wielu internautów, którzy mogli zobaczyć test udostępniony w mediach społecznościowych.Mama niezadowolona z podejścia nauczycielkiSprawdzając test, nauczycielka matematyki nie brała pod uwagę jedynie odpowiedzi udzielonych przez jej ucznia, ale też przyglądała się jego tokowi rozumowania. Dlatego za każde zadanie dała mu jedynie połowę możliwych do zdobycia punktów.Pozostała część artykułu pod materiałem wideoRzeczywiście często metodyka rozwiązywania problemów matematycznych jest istotna – szczególnie w przypadku poznawania najłatwiejszych działów, by móc później sprawnie wdrażać reguły w trakcie rozwiązywania bardziej wymagających zadań.Jednak są metody, z którymi trudno dyskutować. Na teście widać, że pedagog skreśliła rachunki swojego ucznia, zarzucając w błędne ułożenie czynników iloczynu. W uwagach natomiast zamieniła ze sobą mnożną oraz mnożnik.Warto przypomnieć, że mnożenie jest naprzemienne i czynniki iloczynu można ze sobą dowolnie wymieniać, a iloczyn zawsze będzie taki sam. Prawdopodobnie dlatego mama miała duże wątpliwości co do pracy pedagog.

ZUS odebrał nauczycielce zasiłek chorobowy [list z ZUS w dłoniach]
06.05.2021 18:52 ZUS odbierze nauczycielce zasiłek chorobowy. Wszystko przez jedno zdjęcie, które wstawiła do sieci

ZUS niejednokrotnie udowodnił, że wszelkie próby oszustwa mające na celu wyłudzenie zasiłku chorobowego mogą spotkać się z surową karą. Wystarczającymi dowodami dla urzędników są zdjęcia umieszczane na stronach internetowych i donosy koleżanek z pracy.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 14:15 Uczniowie usłyszeli od nauczyciela straszne słowa. Ciemna strona nauki zdalnej

Tryb nauczania zdalnego, który został wprowadzony z uwagi na epidemię koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem dla uczniów i nauczycieli. Niestety nie zawsze wszystko udaje się tak, jak powinno, przez co dochodzi do negatywnych i bardzo niebezpiecznych sytuacji. Jeden z uczniów podzielił się zatrważającym wspomnieniem z lekcji online. Podczas jej trwania nauczyciel miał wypowiedzieć słowa, które po prostu nie mieszczą się w głowie.