Goniec.pl
duda-sklada-zyczenia

East News Piotr Molecki

Byli uczniowie mówią o Agacie Dudzie

14 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Jak co roku Agata Duda i prezydent Rzeczypospolitej Polskiej złożyli życzenia pedagogom z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który obchodzony jest 14 października. W związku z tym wydarzeniem nie można nie przypomnieć o tym, że pierwsza dama w przeszłości sama pracowała w szkole jako germanistka. Uczniowie opowiedzieli o tym, jak sprawdzała się w tej roli. W tle natomiast rozgrywa się konflikt między Ministerstwem Edukacji i Nauki, a nauczycielami.

W mediach społecznościowych Agata Duda i Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Para prezydencka pogratulowała pedagogom postawy i podziękowała za ich codzienny trud wkładany w kształcenie młodych pokoleń Polek i Polaków. Wiadomość pojawiła się na Twitterze oraz oficjalnym serwisie prezydenta RP.

Rowerzystka

Policja poszukuje kobiety ze zdjęcia. Mogła uciec z miejsca zdarzenia

CZYTAJ DALEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom polskiej oświaty składamy gratulacje i najlepsze życzenia. Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków – czytamy we wpisie.

Agata Duda regularnie odpowiada na zaproszenia różnych szkół. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza że pierwsza dama przed przeprowadzką do Pałacu Prezydenckiego sama pracowała jako nauczycielka. Warto przypomnieć, że była germanistką i uczyła w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie – szkole, w której w przeszłości lekcje pobierał obecny prezydent RP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Ilekroć odwiedzamy szkoły, jesteśmy pod wrażeniem entuzjazmu i nadzwyczajnych wysiłków, jakie podejmuje środowisko pedagogiczne na rzecz dzieci i młodzieży. Rola, którą odgrywają nauczyciele, dalece wykracza bowiem poza samo przekazywanie wiedzy. Bardzo często są Państwo wzorami dla uczniów i przewodnikami na ścieżkach poszukiwania własnej tożsamości, rozwijania talentów i zainteresowań, budowania dojrzałej osobowości – napisano na oficjalnej stronie prezydenta RP.

Jaką nauczycielką była Agata Duda?

Jak dowiedzieli się dziennikarze, Agatę Dudę uczniowie wspominają bardzo ciepło, a jej pracę w szkolę oceniano głównie w superlatywach. Zaraz po tym, jak w 2015 roku jej mąż został prezydentem RP, zapytano młodzież uczącą się w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie o to, jaką nauczycielką była obecna pierwsza dama. Podopieczni przyznali, że była wymagająca i – co najważniejsze – potrafiła przekazywać wiedzę.

– Bardzo profesjonalna, znakomicie uczy niemieckiego, posiada bardzo dużą wiedzę – słyszeliśmy na łamach TVN24.

– Jest naprawdę świetną nauczycielką, bardzo dobrze uczy – dodał inny uczeń.

Nadal nie wiadomo, czy po opuszczeniu Pałacu Prezydenckiego pierwsza dama wróci do swojego zawodu. Jednak biorąc pod uwagę to, jak została zapamiętana przez uczniów jako germanistka, wiele osób może się ucieszyć, gdy zobaczy ją na szkolnym korytarzu. Warto przypomnieć, że we wrześniu 2021 roku żona prezydenta RP odwiedziła polską szkołę podstawową w Rzymie.

Nauczyciele oceniają Agatę Dudę

Zdecydowanie gorzej postawę Agaty Dudy oceniają nauczyciele, którzy od dłuższego czasu upominają się o zmianę systemu wynagrodzeń. Wiceprzewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego na łamach programu „Newsroom” WP zaznaczył, że pedagodzy są rozczarowani biernością pierwszej damy i brakiem wsparcia podczas rozmów z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Wielu przedstawicieli środowiska nauczycielskiego jest zbulwersowana propozycją zmiany wynagrodzeń i zaznacza, że minister Przemysław Czarnek manipuluje danymi. Szef resortu jednak uważa, że większość pedagogów cieszy się z propozycji rządu, a niezadowoleni pozostają tylko pedagodzy związani z ZNP. Udzielając wywiadu w Dzień Edukacji Narodowej uznał, że Polska ma najlepszy system szkolnictwa w Europie.

Potężny aktor wziął ślub z drobną kobietą. Nie spodziewał się dramatu, który stał się później

Slajd 1 z 5

Júlíus Björnsson to jeden z największych aktorów

Júlíus Björnsson jest inslandzkim strongmanem, który większą popularność zdobył jednak jako aktor. Ogromna sylwetka mężczyzny sprawiła, że zainteresował się nim show-biznes. Sportowiec otrzymał rolę w jednym z najbardziej znanych seriali – "Grze o tron". W produkcji HBO znanej na całym świecie wcielił się w postać Gregora Clegana, czyli Góry. Warto wspomnieć, że mężczyzna mierzy ponad dwa metry wzrostu, a jego waga przekracza 150 kilogramów. Fot. Instagram/thorbjornsson

 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: TVN24; Twitter

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >