Goniec.pl
Marianna Schrebier, żona ministra PiS, wspiera protest nauczycieli

Instagram.com/marysiaschreiber

Marianna Schreiber wzięła udział w proteście nauczycieli

10 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Żona ministra PiS pojawiła się w Warszawie na proteście nauczycieli. Poparcie dla strajku to nie wszystko. Żona Łukasza Schreibera w sieci zamieściła wymowny wpis uderzający w politykę obozu rządzącego. - To się musi zmienić - przekazała stanowczo aspirująca do roli modelki Marianna Schreiber.

- Jako osoba, która jest z wykształcenia pedagogiem, nauczycielem i pracowała parę lat w Szkole - czułam się w obowiązku wziąć udział w dzisiejszej pikiecie Związku Nauczycielstwa Polskiego (pisownia orginalna - przypd. red.) - napisała w sobotę Marianna Schreiber w sieci.

ferreras-nie-zyje

Nie żyje aktorka Danuta Nagórna

CZYTAJ DALEJ

Do postu dołączyła trzy zdjęcia, w tym jedno, które bezpośrednio zawiera bezpośrednią odezwę do ministra Przemysława Czarnka. Mateusz Morawiecki raczej nie jest zadowolony ze słów, jakie publicznie padły ze strony żony jego ministra.

Marianna Schreiber na proteście nauczycieli

Żona ministra Łukasza Schreibera nie ma zamiaru ukrywać, że popiera protest nauczycieli. - Poznałam ludzi, którzy przyszli tam nie po to by zaciskać pasa ale po to by zacisnąć pięść do walki o lepsze płace - napisała w poście Marianna Schreiber.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Aspirująca do roli modelki żona polityka PiS w stonowanych słowach wyraziła krytykę obecnej sytuacji nauczycieli. - Lepsze płace dla ludzi, którzy mają ogromny wpływ na przyszłość społeczeństwa - dodawała.

Co więcej, Marianna Schreiber przypomniała, że praca pedagogów wykracza poza zakładane 18 godzin. - Nauczyciele pracują więcej niż 40 godzin - dodawała oburzona.

Doszło do wymiany zdań

Aktywnie walcząca o zmianę sytuacji płacowej żona ministra PiS pochwaliła się, że doszło do rozmowy między nią a Sławomirem Broniarzem, prezesem ZNP. - Wyraziłam swoje słowa wsparcia - napisała Marianna Schreiber.

Wśród zdjęć dołączonych do postu zobaczyć można żonę ministra PiS stojąca na tle tłumu. Nie zdecydowała się na założenie narzutki z logo ZNP oraz dobrania barw swojego stroju do czerwono-niebieskich kolorów dominujących wśród innych nauczycieli protestującym przeciwko niskim płacom.

Krytyka ministra

Wśród jednego z trzech zdjęć opublikowanych przez Mariannę Schreiber zobaczyć można, z jakim przesłaniem szła w czasie protestu. Karta, którą trzymała w rękach, przedstawiała smutnego mężczyznę.

- Ministrze, szanuj nauczycieli! Tak szybko odchodzą z zawodu - przeczytać można na plakacie w rękach żony ministra PiS.

Pod spodem pojawiły się dwa hashtagi będące myślami przewodnimi protestu. "Godne Płace" oraz "Prestiż Nauczycieli".

Powalające sceny na grobie Krzysztofa Krawczyka. Wszystko w jego urodziny

Slajd 1 z 5

fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Odwiedziny na grobie ojca

W rocznicę urodzin Krzysztofa Krawczyka jego grób odwiedził syn wspólnie z wieloletnim przyjacielem ojca, Marianem Lichtmanem. / fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: instagram.com

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Zakończono śledztwo ws. śmierci wnuka Daniela Olbrychskiego

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Tomasz Ciachorowski uczęszcza do lekarzy przez udział w "Twoja twarz brzmi znajomo". Ma problem ze skórą

Czytaj więcej >
Stan zdrowia Bogumiły Wander nie uległ polepszeniu

Gwiazdy

Bogumiła Wander choruje na Alzheimera. Nie pamięta już, że była gwiazdą

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Edward Dymek został pochowany w kwaterze dla bezdomnych. Jego grób może przestać istnieć

Czytaj więcej >
Film o Beacie Kozidrak jednak nie powstanie

Gwiazdy

Miał powstać film o Beacie Kozidrak. Nieoficjalnie: Studio wycofało się z produkcji

Czytaj więcej >
Roman Płatek

Gwiazdy

Nie żyje aktor Roman Płatek

Czytaj więcej >