Goniec.pl > Polska > Nauczycielka ze szkoły w Bytowie uderzyła ucznia
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 29.09.2021 11:55

Nauczycielka ze szkoły w Bytowie uderzyła ucznia

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
facebook.com IBytów.pl - Wieści z powiat

W placówce edukacyjnej w Bytowie doszło do skandalu z udziałem nauczycielki. Podczas lekcji pedagog pracująca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych uderzyła jednego ze swoich uczniów. Cała sytuacja została nagrana, a materiał wideo wyciekł w internecie. Ze wstępnych ustaleń dziennikarzy wynika, że nie po raz pierwszy doszło do takiego incydentu.

O aferze związanej z nauczycielką powiadomił lokalny portal ibytow.pl. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie doszło do przekroczenia kompetencji przez pedagog, która naruszyła nietykalność cielesną jednego ze swoich uczniów. We wtorek 28 września do sieci wyciekło nagranie.

W opublikowanym materiale wideo widać, jak nauczycielka bije ucznia ręką po głowie. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że incydent miał miejsce w klasie III technikum drzewnego. Jak się okazało, do takich sytuacji miało dochodzić już wcześniej, jednak po raz pierwszy zdarzenie zarejestrowano.

Kuratorium Oświaty zareagowało na incydent z udziałem nauczycielki

Niedługo po tym, jak wybuchł skandal z udziałem nauczycielki, pojawiła się reakcja Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie, jako osoba odpowiedzialna za to, co dzieje się w placówce, otrzymał polecenie pilnego wyjaśnienia całej bulwersującej sytuacji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela – przekazała Beata Wolak z gdańskiego Kuratorium Oświaty.

Warto przypomnieć, że stosowanie kar fizycznych przez nauczycieli jest zabronione pod groźbą kary. Nie jest tajemnicą, że jednak część pedagogów nadal dopuszcza się naruszania nietykalności uczniów. Nie wiadomo jeszcze, jak skończy się sprawa pracownicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl; Facebook