Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof January Krawczyk (ur. 8 września 1946 w Katowicach) – polski piosenkarz obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.06.2021 03:13 Grób Krawczyka zmienił się nie do poznania. Jeden szczegół wzrusza do łez

Andrzej Kosmala był przyjacielem i menedżerem Krzysztofa Krawczyka przez ostatnie 47 lat. Ponoć ostatnie słowa, jakie od niego usłyszał, brzmiały „prowadź wodzu”. Kosmala wziął je sobie naprawdę do serca i cały czas dba o to, by ten parostatek płynął przed siebie, a pamięć o legendarnym polskim artyście nigdy nie zniknęła.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 18:53 Krzysztof Krawczyk sprzedaje busa, którym jeździł na koncerty. Wnętrze robi ogromne wrażenie

Krzysztof Krawczyk jest aktywny zawodowo od ponad sześciu dekad. Karierę rozpoczął w zespole Trubadurzy, ale wkrótce postanowił skupić się na karierze solowej. Szybko stał się jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce. Nie może narzekać również na brak rozpoznawalności poza granicami kraju.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 16:06 Chciał zapobiec walkom o swój majątek. Krzysztof Krawczyk już dekadę temu spisał testament

Krzysztof Krawczyk już zawczasu podzielił majątek. W 2011 roku w rozmowie z "Super Exressem" poinformował, co stanie się z jego pieniędzmi na wypadek śmierci. Wokalista przez wiele lat pracy na scenie muzycznej dorobił się niemałej fortuny. Nie chciał jednak, aby ta poróżniła członków jego rodziny. W końcu pieniądze nie są najważniejsze.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.05.2021 16:03 Andrzej Duda napisał list do Krzysztofa Krawczyka. Kancelaria ujawniła szczegóły

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Poniedziałek Wielkanocny. Śmierć artysty pogrążyła w żałobie bliskich, fanów oraz branżę muzyczną. Znajomi, przyjaciele, muzycy czy wielbiciele gwiazdora wspominają go w mediach społecznościowych. Zrobił to nawet Andrzej Duda, narażając się połowie Polski. - Odszedł Krzysztof Krawczyk. Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą, ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP - napisał na Twitterze prezydent.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
06.05.2021 15:48 Wiele znanych osobistości pojawiło się na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę, 10 kwietnia odbywały się uroczystości pogrzebowe oraz pochówek Krzysztofa Krawczyka, który zmarł w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia. Uroczystości miały charakter państwowy, a msza święta odbyła się w archikatedrze w Łodzi. Po tej części, ciało przewieziono do miejscowości Grotniki, gdzie zostało złożone do grobu.

Ryszard Rynkowski i Krzysztof Krawczyk
06.05.2021 15:14 Piękny gest Rynkowskiego. Przyjaciel Krawczyka zamówił mszę za zmarłego

Wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka obiegła polskie media w poniedziałek, 5 kwietnia. Artysta zmarł w wieku 74 lat. Portale internetowe oraz prasę kolorową zalała lawina nagłówków związanych ze wspomnieniami o artyście. Nic dziwnego, Krzysztof Krawczyk był uwielbiany przez naprawdę wielu. Bardzo ciepło wypowiadali się o nim przyjaciele, znajomi, ale jak się dowiedzieliśmy, także jego była żona, której pomagał w trudnej sytuacji finansowej.