Goniec.pl
zrzut ekranu, Youtube/ Marian Lichtman

zrzut ekranu, Youtube/ Marian Lichtman

Krzysztof Krawczyk Junior dostał ataku padaczki tuż przed procesem o majątek. Znamy szczegóły

28 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Krzysztof Krawczyk Junior to postać, która wśród wiernych fanów jego słynnego ojca budzi spore kontrowersje. Spekulacji będzie teraz jeszcze więcej, bowiem rozpoczyna się wielka sądowa batalia o majątek po zmarłym piosenkarzu. Krawczyk Junior tuż przed pierwszym procesem dostał ataku padaczki. Znamy szczegóły.

Krzysztof Krawczyk Junior żąda podziału majątku

Syn weterana polskiej estrady przez dużą część życia nie utrzymywał kontaktów z ojcem. Gdy Krzysztof Krawczyk zmarł, wystosował do sądu pozew, w którym domagał się części dóbr, przypadających mu po zmarłym z racji urodzenia. Na to nie zgadza się jego macocha, Ewa Krawczyk.

krzysztof krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk Junior znów głoduje. Jego sytuacja jest bardzo zła, nie stać go na życie

CZYTAJ DALEJ

Wdowa po artyście jest jedyną spadkobierczynią jego drugiego testamentu. Sprawa jednak nie jest taka prosta do rozwiązania. Okazało się, że do sądu trafił także pierwotny testament Krzysztofa Krawczyka, w którym wziął pod uwagę swego syna.

Proces budzi wielkie emocje nie tylko w środowisku wielbicieli muzyka, ale także w prasie i wśród samych zainteresowanych. Nie wydaje się, by została zakończona szybko i szykuje się rozprawa, która może potrwać kilka lat. Tuż przed jej rozpoczęciem pecha miał syn wokalisty. Co dokładnie się stało?

Krzysztof Krawczyk Junior cierpi na potworną chorobę. Jak powstała?

49-latek padaczki nabawił się w 1988 roku, gdy był ofiarą brzemiennego w skutkach wypadku samochodowego pod Bydgoszczą. Kierujący wówczas fiatem Krzysztof Krawczyk stracił nad nim panowanie, ponieważ na kilka sekund zasnął.

Jego nastoletni syn – Krzysztof Igor – siedział wówczas w najbardziej niebezpiecznym miejscu, czyli jako pasażer z przodu. Wypadł przez przednią szybę, wskutek czego stłukł pień mózgu i zapadł w śpiączce. Na szczęście udało się uratować jego życie, jednak został inwalidą.

Junior próbował ułożyć sobie życie, zdał maturę i rozpoczął studia, próbował również pracy w różnych zawodach. Niestety, bez większego szczęścia. Epilepsja jest skutkiem wydarzeń sprzed 34 lat.

Pół roku temu ZUS przyznał mężczyźnie rentę po ojcu, którą wcześniej pobierała tylko Ewa Krawczyk. Jak stwierdził ZUS, połowa świadczenia jej nie przysługiwała i musiała zwrócić ją do świadczeniodawcy. Teraz połowa kwoty trafia również do jej niepełnosprawnego pasierba.

Syn Krzysztofa Krawczyka miał atak padaczki

Niedługo przed rozpoczęciem sądowego sporu o majątek autora hitu „Bo jesteś Ty” Krawczyk Junior przeżył silny atak padaczki. Doszło do tego, gdy samotnie przebywał w domu. Nie skończył się dla niego dobrze, bowiem upadł na podłogę, przez co ma posiniaczone i stłuczone żebra oraz liczne rany.

Na szczęście mężczyźnie udało się dojść do siebie, o czym poinformował swojego przyjaciela, Krzysztofa Cwynara (80-letniego piosenkarza). Ten niezwłocznie wysłał go do lekarza specjalisty z zakresu neurologii. Zbigniew Rabiński (menedżer Cwynara) na łamach „Super Expressu” opowiedział o przypadłości Krawczyka Juniora.

– Widziałem te jego potłuczenia, słyszałem, jak mówił o ataku. To może być wynik stresu. Ten chłopak wciąż nie ma spokoju, bo martwi się o swoją przyszłość po śmierci taty. Już widzi, że walka o spadek potrwa latami i nie wiadomo, jak się zakończy, tymczasem on nie ma nawet własnego dachu nad głową – zauważył.

Jak sądzicie, jaki będzie finał żmudnej walki o majątek po Krzysztofie Krawczyku? Czy wdowa po nim zostanie uznana przez sąd za jedyną spadkobierczynię, czy sędziowie wezmą pod uwagę również Krzysztofa Igora? Wprawdzie ojciec lata temu zerwał z nim kontakt, ale to jednak „krew z krwi”.

Krzysztof Krawczyk to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Nieoczekiwane odejście piosenkarza 5 kwietnia ubiegłego roku, pozostawiło miliony fanów w rozpaczy. / fot. Tricolors/East News

Po roku sprawdzili, jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka. Łzy zalewają policzki, co za gest

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minęło już ponad rok, a fani wciąż pamiętają o wielkim artyście. Na grobie muzyka pojawiły się niezwykłe wyrazy sympatii od jego miłośników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Maciej Orłoś ocenia TVP. Foto: kadr z wywiadu dla Świata Gwiazd, Youtube

Gwiazdy

Maciej Orłoś nie widzi w TVP zmian na lepsze. "Już dawno straciłem nadzieję"

Czytaj więcej >
Marina Łuczenko-Szczęsna usłyszała dramatyczną diagnozę - nowotwór. Właśnie przeszła operację

Gwiazdy

Marina Łuczenko nie chce być jak Lewandowska? Żona Wojciecha Szczęsnego podsumowała koleżankę

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wkrótce wezmą ślub? Bukmacherzy zdradzili przewidywaną datę

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski podjęli decyzję. Paulina Smaszcz nie będzie zadowolona

Czytaj więcej >
Marcin Meller poprowadzi własny talk-show. Dziennikarz zdradził już szczegóły.
(fot. instagram.com/marcin_meller_arbuz/)

Gwiazdy

Marcin Meller z własnym talk-show. "Narzucam sobie jedno ograniczenie". Jakie?

Czytaj więcej >
Wyciekło zdjęcie syna Megna Markle i księcia Harry'ego. Fot: SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry’ego wyciekło do sieci. "Proszę to skasować"

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony". Joanna jest w ciąży. Narzeczona Kamila wystosowała apel -"Proszę, nie piszcie gratulacji"

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Joanna Wielgosz wspomina trudną ciążę. "Jestem w szoku, że udało się dociągnąć"

Czytaj więcej >