Zbigniew Ziobro zabrał głos na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych. Minister sprawiedliwości przyznał, że Solidarna Polska poważnie rozważa samodzielny start. Zdziwienie może budzić także jego stanowisko ws. Jarosława Kaczyńskiego.Zbigniew Ziobro, który był gościem programu "Graffiti" Polsatu News, został zapytany, czy zamierza spotkać się z Jarosławem Kaczyński, który niedawno opuścił szpital. Okazuje się, że minister sprawiedliwości nie ma w planach rozmowy z prezesem PiS.
Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku mając 87 lat. Dzień ten zapisany jest w kalendarzu byłego premiera pogrubioną czcionką. Polityk na każdym kroku zaznacza, jak bliska więź łączyła go z matką. W dniu poprzedzającym dziesiątą rocznicę śmierci rodzicielki, z ust Kaczyńskiego padły wzruszające słowa...
W 2023 roku rząd planuje rekordową waloryzację emerytur. Poza seniorami, będącymi zwykłymi zjadaczami chleba, zyskają na tym również politycy w tym Jarosław Kaczyński. O ile wzrosną ich świadczenia emerytalne? Znane są już obliczenia w tej kwestii.
Do nietypowych scen doszło w studiu Wirtualnej Polski w trakcie programu publicystycznego "Tłit". Zaproszona do rozmowy posłanka Solidarnej Polski, Maria Kurowska starała się wytłumaczyć jak bardzo szkodliwe są proponowane zmiany, w ramach nowelizacji ustawy o SN w kontekście KPO. Dopytywana o stosunek Jarosława Kaczyńskiego do poprawek, polityczka wypaliła w pewnym momencie, że prezes PiS nie jest prawnikiem, żeby się znać na tych kwestiach. Dziennikarz prowadzący rozmowę szybko zauważył, że lider partii rządzącej ma wykształcenie prawne, co całkowicie zbiło z tropu przedstawicielkę SP.
Sejm pracuje nad ustawą nowelizującą kodeks wyborczy. Po środowym pierwszym czytaniu, projekt trafił do komisji, gdzie będzie dalej procedowany. Ustawa jest pokłosiem podnoszonej przez Jarosława Kaczyńskiego konieczności zwiększenia bezpieczeństwa wyborów. Jak wyliczają dziennikarze "Faktu", po jej uchwaleniu, nowi mężowie zaufania będą mogli liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Minister aktywów państwowych Jacek Sasin w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa powołał do rady nadzorczej PKN Orlen Janinę Goss, wieloletnią współpracownicę Jarosława Kaczyńskiego, m.in. w spółce Srebrna. Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta ma duży wpływ na decyzje prezesa PiS-u.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński niedawno wyszedł ze szpitala. Udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, w którym komentował bieżące wydarzenia polityczne - tak sukcesy rządu, jak i - w jego mniemaniu - kompromitacje opozycji, która według niego działa zgodnie z przysłowiem "na złość mamie odmrożę sobie uszy".
Nastał 2023, a więc rok wyborów parlamentarnych w Polsce. Najbliższe miesiące to bez wątpienia zacięta rywalizacja o to, kto będzie rządził naszym krajem przez kolejne cztery lata. To, że czeka nas twarda walka o dominację na scenie politycznej, potwierdzają ostatnie sondaże wyborcze. Nie są one jednak korzystne dla Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości.
Niecałe 55% respondentów uznało, iż po najbliższych wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość utraci władzę. Badanie przeprowadziła na zlecenie "Rzeczpospolitej" pracownia SW Research. Ankietowani odpowiadali na pytanie dotyczące wyniku, jaki osiągnie partia Jarosława Kaczyńskiego na jesieni tego roku.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński po ponad dwóch tygodniach hospitalizacji, opuścił szpital przy ul. Saszerów w Warszawie. Przed szpitalem czekali na niego ochroniarze, którzy wzięli od niego pakunki i odwieźli do domu. Polityk ma powrócić do podróży po Polsce na przełomie stycznia i lutego.
Przełom 2022 i 2023 roku nie był pomyślny dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości musiał przerwać swoją aktywność polityczną i przejść operację chorego kolana, przez którą zarówno święta Bożego Narodzenia, jak i Sylwestra spędził na szpitalnym łóżku. Całe szczęście, lider partii rządzącej nie musiał czuć się osamotniony, bo o jego samopoczucie dbała w tym czasie bratanica, która zadowalała m.in. kulinarne zachcianki chorego wuja.
"Polska armia stanie się najpotężniejsza w Europie" - tak, w związku z ostatnim ruchami i zapowiedziami polskiego rządu, piszą europejskie media. Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło wielkie plany dotyczące modernizacji polskiej armii, a także zwiększenia jej liczebności, a miniony rok był rekordowy pod względem umów zawartych na dostawy nowego uzbrojenia. Europa dostrzega duże możliwości polskich Sił Zbrojnych, jednak czy rzeczywiście Polska stanie się nową potęgą militarną? Sytuacja nie jest tak jednoznaczna, jak przedstawiają to politycy PiS. Dziennikarze z portalu Politico w obszernym artykule przedstawili sytuację polskiej armii, a także zapowiedzi dotyczące jej rozwoju, zwracając uwagę, że prawdopodobnie już teraz Polska posiada najsilniejsze siły zbrojne w Europie, a w perspektywie najbliższych lat zostaną one jeszcze bardziej wzmocnione. Artykuły napisane w podobnym tonie znalazły się także na francuskich, niemieckich czy holenderskich portalach. Wszyscy ich autorzy zwracają uwagę na plany polskiego rządu dot. rozwoju polskiego wojska, a także konsekwencje, jakie może to za sobą nieść dla geopolitycznej sytuacji w naszej części świata.
Minione dwanaście miesięcy zapamiętamy na długo. Powodów jest wiele. Najważniejszy to oczywiście niesprawiedliwa wojna w Ukrainie wywołana przez rosyjską agresję, wraz z jej wszystkimi konsekwencjami. W skali globu działo się niezwykle dużo, ale rodzime podwórko także obfitowało w ciekawe wydarzenia, głównie za sprawą naszych dygnitarzy, którzy regularnie dostarczają opinii publicznej powodów do dyskusji, niekoniecznie w optymistycznym tonie. Jednym z tematów, który budzi najwięcej emocji, są pieniądze, a dokładnie pieniądze publiczne i ich przeznaczenie. Na co obóz rządzący przeznacza państwowe środki i czy jest to zgodne z naszymi oczekiwaniami? Przyglądamy się najgłośniejszym wydatkom Prawa i Sprawiedliwośći w 2022 roku.
PiS wygrywa wybory, ale nie zdobywa rządu — taki wniosek płynie z opublikowanego przez portal DoRzeczy sondażu przeprowadzonego przez agencję Estymator. Jarosław Kaczyński może mieć problem z utworzeniem koalicji rządzącej.
Wojna w Ukrainie, która wybuchła na początku roku, nie ostudziła nastrojów polskich polityków. Przez ostatnie miesiące Jarosław Kaczyński walczył z wyimaginowanymi wrogami, Mateusz Morawiecki ścierał się ze Zbigniewem Ziobro, a Donald Tusk punktował problemy, z którymi Polacy borykają się przez rząd PiS. Wszystko wskazuje na to, że 2023 rok będzie jeszcze bardziej emocjonujący.- Bliskość wojny w niczym nie zmniejszyła polaryzacji naszych elit politycznych, a rządzący obóz - poza kilkoma gestami - nie wycofał się ze swojego skrajnie konfrontacyjnego stylu prowadzenia polityki. W nim opozycja przedstawiana jest nie tyle jako polityczny przeciwnik i równoprawny konkurent w walce o poparcie Polaków, ile jako wróg, zagrożenie dla wspólnoty politycznej, które należy z niej wyeliminować, zanim ją zniszczy - pisze Jakub Majmurek na łamach portalu Wirtualna Polska.
Dobry humor ma nie opuszczać Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji Super Expressu, prezes PiS z niecierpliwością oczekuje na powrót do domu. W wyniku niewielkich komplikacji spowodowanych zabiegiem Jarosław Kaczyński ma mieć wyjątkowo dobre samopoczucie.
Od dłuższego czasu Jarosław Kaczyński pozostaje w szpitalu. Stan zdrowia prezesa PiS martwi działaczy i sympatyków partii rządzącej. Rzecznik PiS Rafał Bochenek informuje na specjalnej konferencji o samopoczuciu byłego premiera.
Wirtualna Polska donosi, że Prawo i Sprawiedliwość jeszcze w styczniu chce uchwalić w Sejmie nowelizację Kodeksu wyborczego, który ma m.in. ułatwić wyborcom możliwość wzięcia udziału w wyborach. - Wszyscy czekamy na powrót prezesa, bo tylko on może rozstrzygać spory w tak ważnych kwestiach - tłumaczy polityk PiS na łamach WP.Jarosław Kaczyński tuż przed Bożym Narodzeniem trafił do szpitala, gdzie przeszedł planowany od dłuższego czasu zabieg kolana. Obecnie przechodzi rehabilitację. Absencja lidera Prawa i Sprawiedliwości ma być dużym utrudnieniem dla członków partii, którzy w rozmowie z portalem Wirtualna Polska podkreślają, że "żadna ważna decyzja nie zostanie podjęta bez fizycznej obecności prezesa w centrali przy Nowogrodzkiej".
Wirtualna Polska zapytała Polaków, którzy politycy zrobili na nich najgorsze wrażenie w mijającym roku. Pierwsze dwa miejsca nie są zaskoczeniem. Zajęli je oczywiście Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. Kto depcze im po piętach?2022 rok był niewątpliwie bardzo burzliwym i nieprzewidywalnym czasem. Wciąż trwająca pandemia koronawirusa, wybuch wojny w Ukrainie, galopująca inflacja i konflikt dotyczący funduszy KPO przyniosły Polakom wiele trudnych emocji. Jak - zdaniem respondentów sondażu portalu Wirtualna Polska - poradzili sobie polscy politycy?
Jarosław Kaczyński w dalszym ciągu pozostaje w szpitalu. Operacja kolana, której przed świętami poddał się lider Prawa i Sprawiedliwości, przebiegła pomyślnie, jednak najwidoczniej na ten moment jest za wcześnie na powrót do domu. Były premier przebywa na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie, gdzie ma pomimo stanu zdrowia odbierać telefony i wydawać instrukcje swoim współpracownikom.
Jak podaje Kantar Public w sondażu dla tygodnia "Polityka", zdaniem Polaków przyszłe wybory będą najważniejszymi wyborami od 1989 roku. Mimo ostatniego znacznego spadku popularności Prawa i Sprawiedliwości, respondenci dają tej partii większe szanse na wygrane wybory.
Jarosław Kaczyński nie będzie najlepiej wspominał tegorocznych świat. 73-letni prezes Prawa i Sprawiedliwości spędził ostatnie dni w szpitalu, a to wszystko w związku z operacją kolana, której tuż przed Bożym Narodzeniem poddał się doświadczony polityk. Jak informuje Super Express, powołując się na anonimowego polityka obozu władzy, lider PiS "ciężej zniósł teraz zabieg niż w grudniu 2019 roku. Bardziej go boli niż wtedy, ale jest twardy i da radę".
Jarosław Kaczyński spędził te święta Bożego Narodzenia w szpitalu. Polityk przeszedł operację kolana. Zabieg zakończył się powodzeniem, a prezes partii PiS wyznaczył sobie datę powrotu do pracy. Jak jednak pisze Fakt, optymizm byłego premiera nie odzwierciedla jego obecnego samopoczucia.
Jarosław Kaczyński postanowił osłodzić nieco Polakom gorzkie z powodu szalejącej drożyzny święta Bożego Narodzenia, zwracając się do rodaków z osobistymi życzeniami. W utrzymanym w błogiej, wigilijnej atmosferze wideo, prezes partii rządzącej nie stronił od popularnych frazesów i życzliwości, ale pod koniec i tak nie mógł oprzeć się pokusie zniszczenia świątecznej otoczki. Zrobił to, oczywiście, w typowy dla siebie sposób, przypominając o toczącej się bezustannie brudnej, zaciekłej walce politycznej.
W ostatnią środę pojawiła się informacja, że Jarosław Kaczyński znalazł się w szpitalu. Jak się okazało, wizyta była zaplanowana wcześniej, a zabieg, któremu poddał się prezes PiS, przebiegł zgodnie z planem. Teraz rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek, ujawnia, jak wygląda sytuacja zdrowotna byłego premiera oraz jak przedstawiają się plany polityków partii rządzącej w najbliższych tygodniach.
Beata Szydło zastąpi Mateusza Morawieckiego? Od pewnego czasu w kuluarach mówi się, że była premier wróciła do łask Jarosława Kaczyńskiego. Czy Polacy chcieliby zobaczyć ją na czele rządu? Większość respondentów sondażu Wirtualnej Polski ma inny pomysł.Mateusz Morawiecki nie ma dobrego czasu. Premier w ostatnim czasie znalazł się w ogniu krytyki m.in. za sprawą zablokowanych środków z KPO. Poprawienie relacji Polski z Unią Europejską miało być jedną z głównych misji obecnego premiera - nie da się ukryć, że ewidentnie odniósł klęskę. Spór o praworządność wciąż trwa.
Już jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Z okazji świąt życzenia Polakom postanowili złożyć najważniejsi politycy w kraju. Niektórzy ograniczyli się do kurtuazyjnych formułek, inni zaś odnieśli się do bieżących wydarzeń. Czego życzą nam polityczni liderzy?
Nagranie z pieskiem, który w jednoznaczny sposób reaguje na nazwisko Jarosława Kaczyńskiego stało się istnym hitem na TikToku. Słodki zwierzak na wspomnienie polityka szybko traci apetyt.