Goniec.pl > Polityka > Daniel Obajtek na audiencji u Jarosława Kaczyńskiego. O czym rozmawiali politycy?
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 04.11.2022 08:08

Daniel Obajtek na audiencji u Jarosława Kaczyńskiego. O czym rozmawiali politycy?

Daniel Obajtek stawił się osobiście w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej
TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Jak donoszą dziennikarze "Faktu" Daniel Obajtek przybył do siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, by pomówić z Jarosławem Kaczyńskim. Tuż po tym, gdy prezes PKN Orlen wyszedł ze swojej limuzyny, na miejscu pojawił się również prezes PiS. O czym mogli rozmawiać politycy?

Daniel Obajtek z wizytą na Nowogrodzkiej

Czwartkowe popołudnie Daniel Obajtek poświęcił Jarosławowi Kaczyńskiemu na nieco ponad godzinne spotkanie. Choć zważywszy układ sił w partii, to zapewne prezes PiS wygospodarował swój cenny czas na rozmowę z prezesem PKN Orlen.

Na zdjęciach udostępnionych przez "Fakt" można zobaczyć Daniela Obajtka odzianego w elegancki jasny garnitur, zmierzającego w kierunku warszawskiej siedziby PiS. Dziennikarzom nie umknął nawet tak drobny szczegół, jak tajemniczy przedmiot trzymany w dłoniach prezesa PKN Orlen.

Reporterzy zwrócili bowiem uwagę na trzymane w dłoni Daniela Obajtka "tajemnicze białe zawiniątko", z którym polityk zmierzał do partyjnego biura. Ciekawość dziennikarzy wzbudzał dodatkowo fakt, iż po wyjściu ze spotkania "tajemnicze zawiniątko" przepadło bez śladu.

Chwilę po przybyciu Daniela Obajtka na miejscu pojawił się Jarosław Kaczyński. O czym mogli rozmawiać ze sobą politycy?

Jarosław Kaczyński rozmawia z Danielem Obajtkiem

Być może panowie wymienili wzajemne uprzejmości w związku z ostatnimi przygodami związanymi z ustawą wprowadzającą kadencyjność w określonych spółkach Skarbu Państwa, z którymi przecież były wójt gminy Pcim niewiele ma wspólnego poza prezesurą w PKN Orlen.

A być może dwaj prezesi powspominali sobie stare dobre czasy, kiedy Jarosław Kaczyński, mając z tyłu głowy Donalda Tuska, pochwalił z uśmiechem byłego wójta słowami "Daniel nic nie mogę Obajtek", by chwilę potem poprawić się na "wszystko mogę Obajtek".

Jak się jednak okazuje, rozmowa miała dotyczyć znacznie poważniejszych kwestii. Według informatora "Faktu" z bliskiego otoczenia prezesa PiS, politycy rozmawiali m.in. o fuzji Orlenu z PGNiG. Można się tylko domyślać, jak ważkie kwestie zostały przez dwóch prezesów poruszone.

- Rozmowa odbyła się w spokojnej atmosferze - przekazał ku pokrzepieniu serc informator gazety.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl