Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Jan Paweł Ii

Jan Paweł Ii

Jan Paweł II

cukiernia, kremówka, paragon
29.05.2024 08:30 Poszli na kremówki w Wadowicach. Tego się nie spodziewali

Kremówki w Wadowicach to jedna z największych atrakcji miasta, gdzie dorastał Jan Paweł II. Para turystów chciała spróbować papieskich kremówek, ale już na początku zaskoczył ich fakt, że aż dwie cukiernie przekonują, że to właśnie tam Karol Wojtyła jadł ciasto po maturze. Drugim zaskoczeniem była cena ciasta.

Tadeusz Rydzyk
19.05.2024 21:14 Tadeusz Rydzyk nagle zabrał głos podczas mszy. Zaapelował do Polaków

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wygłosił ważny apel do Polaków. Toruński duchowny mówił o wolności, nawiązując do ważnych dla Polski rocznic.

Papież Franciszek
24.04.2024 19:53 Papież Franciszek nagle zwrócił się do Polaków. Padły ważne słowa

Podczas odbywającej się w środę 24 kwietnia, cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie, papież Franciszek zwrócił się ze specjalnym apelem do Polaków. Biskup Rzymu nawiązał  do zbliżającej się rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, z okazji której odbędzie się w Watykanie uroczysta msza św. 

Papież Jan Paweł II
03.04.2024 09:52 Zapytała dzieci o Jana Pawła II. Odpowiedź wywołała burzę

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. Od śmierci jedynego polskiego papieża w historii, minęło już 19 lat. “Mamy nową generację, dla której JPII to czasy zamierzchłe” - pisze ksiądz Daniel Wachowiak. Duchowny podkreśla fatalny stan wiedzy wśród uczniów, dostrzega w tym jednak pewną szansę.  

Papież Jan Paweł II
02.04.2024 14:33 Testament Jana Pawła II. Nie wypełniono jego ostatniej woli?

Mija 19 lat od śmierci Jana Pawła II. Zgodnie z ostatnim życzeniem papieża, jego osobiste notatki z lat 1962-2003, tuż po śmierci miały zostać spalone. Dlaczego stało się inaczej?

Jan Paweł II
30.03.2024 12:33 Kontrowersje wokół testamentu Jana Pawła II. Miał jedną prośbę

Papież Jan Paweł II przez niemal 20 lat pisał testament, w którym pozostawił m.in. wytyczne dotyczące pochówku. Szczególnie jedno zdanie z jego zapisków i późniejsza decyzja z nim związana wywołały niemałe kontrowersje. Stawiano zarzuty wobec kardynała Dziwisza, bliskiego współpracownika Jana Pawła II.

kościół
27.02.2024 22:58 Dzwon kościoła bije codziennie o 21:37. Ludzie mają dość

W Krakowie trwa spór o dzwon kościoła bijący o 21:37. Ksiądz postanowił uczcić w ten sposób Jana Pawła II, który jest patronem parafii na Ruczaju. Mieszkańcy pobliskiego osiedla uważają, że dzwon bije za głośno. Proboszcz uważa, że potrzebują oni tylko czasu, aby przyzwyczaić się do tego odgłosu.

Znicz
25.10.2023 10:33 Nie żyje wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły. Nazywana "Agentem 007 Jana Pawła II"

Smutne informacje z Krakowa. Zmarła wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II, nazwana swego czasu "Agentem 007 Jana Pawła II" przez włoski dziennik "La Stampa". Informację o jej śmierci potwierdził Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.

Anna Paluch
14.06.2023 18:45 Posłanka płacąca 116 zł czynszu nie chciała odpowiadać na pytania dziennikarzy. Powodem... Jan Paweł II

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Paluch została zapytana przez dziennikarzy TVN24 i Gazety Wyborczej o to, dlaczego zajmuje mieszkanie komunalne, za które czynsz wynosi 116 zł, skoro zarabia 25 tys. zł miesięcznie. Polityczka stwierdziła, że reporterzy nie usłyszą od niej żadnego komentarza, dopóki… nie przeproszą za ataki na Jana Pawła II.

Jan Paweł II
14.05.2023 13:00 Jana Pawła II nie mówił o tym głośno, mało kto wiedział. Prawda wyszła, gdy ujawnili testament

Każdy, kto choć trochę zna biografię Karola Wojtyły, umie wskazać, że jego matka zmarła, gdy miał zaledwie kilka lat, a także, iż przyszły papież miał starszego brata, Edmunda. Nie każdy jednak wie, że “Lolek” miał też siostrę. Niestety, Olga Wojtyła zmarła 16 godzin po narodzinach. Jan Paweł II odniósł się jednak do niej w swoim testamencie.

Lech Wałęsa Jan Paweł II
07.05.2023 09:35 Lech Wałęsa zażartował przy papieżu. Reakcja Jana Pawła II mówi wszystko

Lech Wałęsa wrócił wspomnieniami do jednego ze spotkań z Janem Pawłem II. Były prezydent zdecydował się wtedy na żart, który… niekoniecznie przypadł papieżowi do gustu. Poszło o żonę, Danutę Wałęsę, którą papież Polak miał bardzo lubić. 

Stanisław Dziwisz
29.04.2023 16:22 Stanisław Dziwisz zabrał głos ws. Jana Pawła II. "To jest bolesne"

Stanisław Dziwisz był jednym z najbliższych towarzyszy i współpracowników Jana Pawła II. Hierarcha zabrał na antenie Radia Maryja głos ws. “podważania autorytetu papieża”. Przekonywał, że choć w kraju nie ustają ataki, na świecie polska głowa Kościoła jest uznawana za wzór do naśladowania.

Papież Franciszek
28.04.2023 21:12 Papież Franciszek nie gryzł się w język ws. Jana Pawła II. "To głupota"

Papież Franciszek na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do Budapesztu odniósł się do oskarżeń wysuwanych w stronę Jana Pawła II przez brata zaginionej 40 lat temu obywatelki Watykanu Emanueli Orlandi. Franciszek nazwał je głupotą.

Jan Paweł II, Franciszek
24.04.2023 14:53 Papież Franciszek przerwał milczenie ws. świętości Jana Pawła II. Nie wszystkim spodobają się te słowa

Jan Paweł II został kanonizowany w 2014 roku i od tamtego czasu jego świętość była niemal niepodważalna. Cień w ostatnim okresie na osobę polskiego papieża rzuciły jednak doniesienia o przypadkach potencjalnego tuszowania pedofilii jeszcze za czasów, gdy ten był metropolitą krakowskim. Świętość Polaka oceniła obecna Głowa Kościoła Katolickiego, papież Franciszek.

Franciszek o Janie Pawle II
16.04.2023 16:39 Papież Franciszek przerwał milczenie. Chodzi o Jana Pawła II

Papież Franciszek wygłosił przemówienie podczas spotkania na południowej modlitwie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Głowa Kościoła stanęła w obronie Jana Pawła II, bezpodstawnie oskarżonego przez brata poszukiwanej od 40 lat obywatelki Watykanu Emanueli Orlandi. Franciszek złożył również życzenia wiernym Kościołów wschodnich, którzy świętują Wielkanoc.

Tadeusz Rydzyk
07.04.2023 20:05 Tadeusz Rydzyk grzmi przed Wielkanocą. Aż się zagotował, padły mocne słowa

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie zamierza w ciszy przygotowywać się do zmartwychwstania Jezusa i wciąż prężnie działa w mediach. Ostatnio, na przykład, udzielił wywiadu “Naszemu Dziennikowi”, w którym w dość jednoznaczny sposób odniósł się do zamieszania wokół Jana Pawła II. Znany redemptorysta nie przebierał w słowach, a wszelkie zarzuty wobec papieża nazwał “obrzydliwymi kalumniami”. Co jeszcze powiedział?

Jędraszewski
07.04.2023 15:27 Abp. Marek Jędraszewski w ostrym kazaniu się nie hamował. Jego słowa obiegły całą Polskę

Z okazji Wielkopiątkowego kazania wygłoszonego w Kalwarii Zebrzydowskiej, abp. Marek Jędraszewski ostro zaatakował "duchowych karłów', którzy  „zanoszą skargi do różnych stolic Europy i świata”, posuwając się nawet do „prostackich kłamstw i oszczerstw pod adresem naszego kraju”. Pomimo braku konkretnych nazwisk wydźwięk przemówienia Metropolity krakowskiego był mocno polityczny.

manifestacja
04.04.2023 10:06 Usłyszał pytanie o Jana Pawła II i nie wytrzymał, padły wymowne słowa. Nagranie stało się hitem

Trwająca niemal miesiąc burza wokół Jana Pawła II nie ustaje. W minioną niedzielę (2 kwietnia) ulicami wielu polskich miast przeszły marsze "w obronie świętości" JPII. Pochody odbyły się w 18 rocznicę śmierci Głowy Kościoła oraz w odpowiedzi na niemilknące kontrowersje związane przypadkami tuszowania pedofilii w polskim kościele. Przez Warszawę przemaszerowała największa tego typu manifestacja. Jeden z jej uczestników w szczerych słowach opisywał, kim dla niego był papież. Padły mocne deklaracje.

papież
04.04.2023 08:38 Kolejny zniszczony pomnik Jana Pawła II. "Barbarzyński zamach na autorytet Świętego"

Stalowa Wola. Nieznani sprawcy w nocy z sobotę na niedzielę (1-2 kwietnia) oblali czerwoną farbą pomnik Jana Pawła II, a na cokole napisał "maxima culpa". Lokalne władze, a także sami mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia. Policja bada wątek, a o całej sprawie informuje lokalny portal stalowemiasto.pl.

None
03.04.2023 18:33 80-latek nie wytrzymał. Zaskakujący incydent na marszu papieskim, 35-latek usłyszał zarzuty

Wczoraj (2.04) w kilkudziesięciu polskich miastach odbyły marsze papieskie. Podczas największego z nich, który przeszedł ulicami Warszawy, doszło do incydentu. 35-latek trzymał transparent z hasłami dotyczącymi krycia przez Jana Pawła II pedofilii w Kościele. Został słownie zaatakowany przez grupkę seniorów, a po zgłoszeniu przez 80-latka obrazy jego uczuć religijnych, mężczyzna został zatrzymany.

Tadeusz Rydzyk
03.04.2023 14:11 Tadeusz Rydzyk się zagotował, poszło o Jana Pawła II. Duchowny nie przebierał w słowach

Skutki głośnego reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" oraz publikacji Ekke Overbeeka dotyczących kontrowersji wokół Jana Pawła II są odczuwalne od kilku tygodni. Przez nasz kraj przetacza istne tsunami medialne. W głośnej sprawie zdarzyło się wypowiedzieć wiele znanych osób. Po raz kolejny swoją opinią podzielił się o. Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta tym razem nie przebierał w słowach. 

ks. Woźnicki
03.04.2023 11:55 Ksiądz w ostrych słowach wypowiedział się na temat Jana Pawła II. Nagranie oburzyło Polaków

Słynący z kontrowersji ksiądz Michał Woźnicki nie przestaje szokować. Kapłan zdążył już obrazić znaczną część społeczeństwa, ale wciąż mu mało. Tym razem duchowny z Poznania wziął na warsztat papieża Jana Pawła II, o którym ostatnio wyjątkowo głośno w kontekście tuszowania pedofilii w Kościele. Jak nie trudno się domyślić, padły mocne słowa.

marsz papieski
03.04.2023 10:11 Marsz Papieski w Warszawie. Na ulicach można było zobaczyć niecodzienne widoki

W niedzielę 2 kwietnia obchodziliśmy 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji, a także na fali ostatnich wydarzeń medialnych, ulicami Warszawy przeszedł marsz, w którym uczestniczyły tłumy z całej Polski. Uczestnicy wydarzenia jednoznacznie opowiedzieli się za obroną dobrego imienia Wojtyły, niosąc transparenty ze wzniosłymi hasłami i śpiewając religijne pieśni. Nie brakowało także specjalnej mszy św., a także straganów z papieskimi pamiątkami, na których można było zobaczyć osobliwe gadżety.

Matka Jana Pawła II
02.04.2023 13:57 Co się stało z ciałem matki Jana Pawła II? Sensacyjne ustalenia

Szczegóły z życia Emilii Wojtyły nie były eksponowane w mediach czy literaturze w takim stopniu, jak te dotyczące ojca Karola Wojtyły. Autorka książki o rodzicach przyszłego Jana Pawła II ustaliła, że ciało Emilii nie zostało pierwotnie pochowane w Wadowicach, jak dotychczas było wiadomo.

None
02.04.2023 11:40 Łódź. Zdewastowano pomnik Jana Pawła II. Wierni przeżyli szok

Stojący przed bazyliką archikatedralną w Łodzi pomnik Jana Pawła II został dziś (2.04) w nocy oblany czerwoną farbą. Na cokole sprawca napisał "maxima culpa". Pomnik ma być oczyszczony przed marszem papieskim, który rozpocznie się o 15:00. Osoba odpowiedzialna za ten czyn jest poszukiwana przez policję.

None
02.04.2023 11:36 Podczas pogrzebu Jana Pawła II doszło do niespodziewanych scen. Media długo milczały

Dziś (2.04) 18. rocznica śmierci Jana Pawła II. 8 kwietnia odbył się pogrzeb papieża, podczas którego wydarzyło się kilka niezwykłych rzeczy. Pierwszą z nich była doskonale znane zamknięcie się księgi liturgicznej na trumnie głowy Kościoła. Druga, mniej znana, zdarzyła się w Meksyku.

None
02.04.2023 09:37 Zacznie się już o 11:00. Polacy wyjdą na ulice, chodzi o Jana Pawła II

W związku z przypadającą dziś (2.04) 18. rocznicą śmierci Jana Pawła II i toczącą się od kilku tygodniu gorącą dyskusją wokół tej postaci ulicami wielu polskich miast przejdą marsze papieskie. Główny, Narodowy Marsz Papieski w Warszawie, wyruszy o 11:00 z Ronda Dmowskiego.

None
02.04.2023 09:36 Jak umierał Jan Paweł II? 18. rocznica śmierci papieża

18 lat temu odszedł Jan Paweł II, który dziś jest upamiętniany przez wiele podmiotów w Polsce i na świecie. Ulicami dziesiątek miast przejdą marsze papieskie “w obronie pamięci i dobrego imienia” papieża. W tym dniu warto przypomnieć, jak wyglądały ostatnie dni z życia głowy Kościoła.