Goniec.pl > Polska > Ojciec Rydzyk włączył się w dyskusję o Janie Pawle II. Duchowny mówił o "niepolskich Polakach"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 13.03.2023 09:27

Ojciec Rydzyk włączył się w dyskusję o Janie Pawle II. Duchowny mówił o "niepolskich Polakach"

Papież/ Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News/ Flickr Adam Kawa

Burza, którą wywołał w ostatnim czasie reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", wyemitowany na antenie TVN24, nie ustaje. Głos w sprawie rzekomego tuszowania przypadków pedofilii w polskim kościele, przez papieża Jana Pawła II, zabrał słynny ojciec Tadeusz Rydzyk. 

Burza wokół Jana Pawła II

Reportaż Marcina Gutowskiego pod nazwą “Franciszkańska 3”, wyemitowany w poniedziałek 6 marca br. na antenie TVN24, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi na polskiej scenie polityczno-społecznej. W ostatnich dniach sprawą rzekomego tuszowania przypadków pedofilii w polskim kościele, przez Jana Pawła II, żyje niemal cały kraj. 

Po szeregu polityków, którzy wykorzystują debatę o papieżu Polaku do celów politycznych, głos w sprawie zabrał kontrowersyjny duchowny, ojciec Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta wyraził swoje przekonanie na antenie Radia Maryja, na którego czele stoi od wielu lat.

Oburzające nagranie z kościoła. Zachowanie nastolatka odbiera mowę, zrobił to na oczach wiernych

Tadeusz Rydzyk zabrał głos ws. oskarżeń w stosunku do Jana Pawła II

Dyrektor Radia Maryja nie krył swojego oburzenia. - Oszczercze publikacje w mediach, oszczercze programy w telewizjach nie o polskim duchu. Mamy świadomość, że jest to atak na Kościół, naukę Chrystusa, na polską tożsamość - uderzył we wszystkich oskarżycieli Jana Pawła II Tadeusz Rydzyk.

Jego zdaniem, tego typu działania są podejmowane w naszym kraju przede wszystkim. przez tzw. “niepolskich Polaków”. Jak podkreślał duchowny, w sobotę 18 marca w południe, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, odprawiona zostanie msza święta oraz przejdzie procesja pokutna z najświętszym sakramentem i relikwiami świętych, także świętego Jana Pawła II. 

Cel jest jeden. - Pragniemy w ten sposób wynagradzać wszelkie zniewagi i zniesławienia pamięci świętego papieża, największego z rodu Polaków - podkreślał redemptorysta. 

"Franciszkańska 3"

Przypomnijmy, w poniedziałek, 6 marca, w programie "Czarno na białym" ukazał się reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Autor odbył rozmowy z ofiarami księży, którzy w latach 60-tych podlegali kardynałowi Wojtyle. Reporter skontaktował się z ludźmi, którzy osobiście informowali go o przestępstwach popełnianych przez duchownych. 

Na jaw wyszły także dokumenty potwierdzające zaniechania papieża. Z materiału wynika, że Karol Wojtyła, zanim został papieżem, miał wiedzieć o nadużyciach księży, które ukrywał. W sprawie, dotychczas wypowiedziało się wiele osób zarówno ze świata Kościoła Katolickiego, w tym chociażby papież Franciszek, jak i polityki.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL   

źródło: