Goniec.pl

facebook.com/ Gmina Lanckorona

Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II, wydał oficjalne oświadczenie. "Moralny obowiązek"

29 Marca 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

We wsi Izdebnik (woj.małopolskie) zawisł ogromny baner z wizerunkiem Jana Pawła II. Pomysłodawcą i fundatorem billboardu był wójt gminy Lanckorona. W oficjalnym komunikacie mężczyzna poinformował, że jest to odpowiedź na "nagonkę medialną" na papieża. "Godzenie i szkalowanie w jego dobre imię to godzenie i szkalowanie Polski" - czytamy w oświadczeniu.

Baner z Janem Pawłem II

"Niech żyje Polska i pamięć o wielkim Polaku" - brzmi hasło, które widnieje na billboardzie w Izdebniku w powiecie wadowickim. Olbrzymi baner z wizerunkiem Jana Pawła II umieszczono przy drodze krajowej nr 52 na trasie Wadowice - Kraków.

O szczegółach inicjatywy poinformowano na profilu gminy Lanckorona na Facebooku. Opublikowane zostało oświadczenie wójta gminy, Tadeusza Łopaty. Z komunikatu wynika, że to właśnie on wyszedł z inicjatywą montażu baneru, a co więcej, z własnej kieszeni zapłacił za jego realizację.

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

CZYTAJ DALEJ

Wójt stanął w obronie Jana Pawła II

Baner miał być odpowiedzią na wszechobecną nagonkę na papieża, związaną z emisją kontrowersyjnego reportażu "Franciszkańska 3". - W obliczu niesłabnących ataków medialnych na postać naszego rodaka - św. Jana Pawła II, które mają doprowadzić do dyskredytacji jego osoby, nauczania i dziedzictwa jako Wójt Gminy Lanckorona mam moralny obowiązek stanąć po stronie prawdy i swoją postawą pokazać, że stoimy murem za naszym papieżem - czytamy w oświadczeniu.

Wójt odniósł się do zarzutów skierowanych w stronę Jana Pawła II w stanowczy sposób. - Baner ma jasno pokazywać, że jesteśmy wierni nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, i że godzenie i szkalowanie w jego dobre imię to godzenie i szkalowanie Polski - naszej Ojczyzny, której najwybitniejszym synem był św. Jan Paweł II - tłumaczył Tadeusz Łopata.

To dopiero początek działań wójta w obronie papieża

Zgodnie z zapowiedzią wójta gminy Lanckorona, baner jest tylko pierwszą z inicjatyw, które mężczyzna zamierza przeprowadzić w celu obrony autorytetu papieża. Tadeusz Łopata zamierza nakłonić Radę Gminy do podjęcia uchwały w sprawie "obrony pamięci i dobrego imienia św. Jana Pawła II". 

Dodatkowo wójt zorganizuje uroczystości upamiętniające Jana Pawła II, które zaplanowane są na 2 kwietnia - w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka. - Szanowni Państwo, zachęcam Was wszystkich do włączenia się w szereg akcji, które będą organizowane pod hasłem "Gmina Lanckorona w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II" - pokażmy, że jesteśmy wspólnotą! - zachęcał Tadeusz Łopata.

Źródło: facebook.com/Gmina Lanckorona

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

CZYTAJ DALEJ
Beata Tyszkiewicz

Na jaw wyszła niepokojąca prawda o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. "Odcięła się od świata"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Jan Paweł IIPolska

Podobne artykuły

Wiadomości

Abp Wiktor Skworc prosi wiernych o wybaczenie. W przeszłości tuszował pedofilię
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pożar autokaru na autostradzie A4. Nastolatkowie jechali na wycieczkę, pojazd spłonął doszczętnie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donad Tusk zareagował na decyzję Andrzeja Dudy. Przedstawił prezydentowi propozycję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Fala oburzenia po decyzji prezydenta ws. "Lex Tusk". "Popełnił właśnie swój największy błąd polityczny"
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]