Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II, wydał oficjalne oświadczenie. "Moralny obowiązek"
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.03.2023 10:11

Wójt ufundował baner z Janem Pawłem II, wydał oficjalne oświadczenie. "Moralny obowiązek"

None
facebook.com/ Gmina Lanckorona

We wsi Izdebnik (woj.małopolskie) zawisł ogromny baner z wizerunkiem Jana Pawła II. Pomysłodawcą i fundatorem billboardu był wójt gminy Lanckorona. W oficjalnym komunikacie mężczyzna poinformował, że jest to odpowiedź na "nagonkę medialną" na papieża. "Godzenie i szkalowanie w jego dobre imię to godzenie i szkalowanie Polski" - czytamy w oświadczeniu.

Baner z Janem Pawłem II

"Niech żyje Polska i pamięć o wielkim Polaku" - brzmi hasło, które widnieje na billboardzie w Izdebniku w powiecie wadowickim. Olbrzymi baner z wizerunkiem Jana Pawła II umieszczono przy drodze krajowej nr 52 na trasie Wadowice - Kraków.

O szczegółach inicjatywy poinformowano na profilu gminy Lanckorona na Facebooku. Opublikowane zostało oświadczenie wójta gminy, Tadeusza Łopaty. Z komunikatu wynika, że to właśnie on wyszedł z inicjatywą montażu baneru, a co więcej, z własnej kieszeni zapłacił za jego realizację.

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Wójt stanął w obronie Jana Pawła II

Baner miał być odpowiedzią na wszechobecną nagonkę na papieża, związaną z emisją kontrowersyjnego reportażu "Franciszkańska 3". - W obliczu niesłabnących ataków medialnych na postać naszego rodaka - św. Jana Pawła II, które mają doprowadzić do dyskredytacji jego osoby, nauczania i dziedzictwa jako Wójt Gminy Lanckorona mam moralny obowiązek stanąć po stronie prawdy i swoją postawą pokazać, że stoimy murem za naszym papieżem - czytamy w oświadczeniu.

Wójt odniósł się do zarzutów skierowanych w stronę Jana Pawła II w stanowczy sposób. - Baner ma jasno pokazywać, że jesteśmy wierni nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, i że godzenie i szkalowanie w jego dobre imię to godzenie i szkalowanie Polski - naszej Ojczyzny, której najwybitniejszym synem był św. Jan Paweł II - tłumaczył Tadeusz Łopata.

To dopiero początek działań wójta w obronie papieża

Zgodnie z zapowiedzią wójta gminy Lanckorona, baner jest tylko pierwszą z inicjatyw, które mężczyzna zamierza przeprowadzić w celu obrony autorytetu papieża. Tadeusz Łopata zamierza nakłonić Radę Gminy do podjęcia uchwały w sprawie "obrony pamięci i dobrego imienia św. Jana Pawła II". 

Dodatkowo wójt zorganizuje uroczystości upamiętniające Jana Pawła II, które zaplanowane są na 2 kwietnia - w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka. - Szanowni Państwo, zachęcam Was wszystkich do włączenia się w szereg akcji, które będą organizowane pod hasłem "Gmina Lanckorona w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II" - pokażmy, że jesteśmy wspólnotą! - zachęcał Tadeusz Łopata.

Źródło: facebook.com/Gmina Lanckorona