Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Adam Niedzielski

Adam Niedzielski

Pawel Wodzynski/East News
16.01.2022 15:59 Minister zdrowia zacytował papieża. Mówił o "moralnym obowiązku"

Minister zdrowia Adam Niedzielski zacytował papieża Franciszka, wskazując na "moralny obowiązek" szczepień przeciwko koronawirusowi. Już wcześniej głowa Kościoła apelowała do wiernych o przyjęcie preparatu w trosce o zdrowie innych. Wszystko z powodu zagrożenia, które stwarza nowy wariant Omikron.Piąta fala pandemii uderza we wszystkie państwa europejskie. Od ponad dwóch tygodni Wielka Brytania notuje od 80 do nawet 130 tys. nowych przypadków infekcji dziennie. Mimo tego, dzięki szczepieniom, liczba zgonów jest znacznie mniejsza niż Polsce.

Pawel Wodzynski/East News
15.01.2022 21:27 Rzecznik MZ: w poniedziałek decyzje ws. współpracy z ekspertami z Rady Medycznej

Nie milkną echa piątkowej rezygnacji 13 z 17 członków Rady Medycznej. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ujawnił, że w poniedziałek zbierze się sztab kryzysowy i kierownictwo w resorcie. W trakcie spotkania mają zapadać decyzje dotyczące dalszej współpracy z ekspertami. Rzecznik zdradził, że minister zdrowia Adam Niedzielski "próbował przekonywać" lekarzy, aby zostali w gremium.Odejście większości ekspertów z organu doradczego przy premierze było w piątek tematem numer jeden. O tym, w jak zaskakujący sposób wspomniano o tym w "Wiadomościach" TVP, można przeczytać tutaj.

Piotr Molecki/East News
14.01.2022 16:57 CIR: zmiana formuły Rady Medycznej. Decyzja należy do Niedzielskiego

Centrum Informacyjne Rządu (CIR) opublikowało komunikat w sprawie rezygnacji 13 członków Rady Medycznej. Z oświadczenia wynika, że formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona. O nowym kształcie ma zadecydować minister zdrowia. Dotychczas premier Mateusz Morawiecki nie zdecydował się na oficjalny komentarz w tej sprawie. O tym, co na ten temat mówi szef resortu Adam Niedzielski pisaliśmy tutaj.

EN 01508168 0044
14.01.2022 16:30 Oświadczenie ministra zdrowia po rezygnacji 13 członków Rady Medycznej

Minister zdrowia zabrał przed chwilą głos w sprawie masowych rezygnacji, do których doszło dzisiaj w Radzie Medycznej działającej przy Premierze RP. Przypomnijmy, z działania w ramach gremium doradczego zrezygnowało 13 z 17 ekspertów.Minister zdrowia otrzymał od premiera misję opracowania nowej formuły współpracy z Radą Medyczną oraz organizacji samego ciała doradczego. Adam Niedzielski za pośrednictwem Twittera podziękował wszystkim specjalistom, którzy przez długie miesiące doradzali rządowi w temacie walki z pandemią.

W PiS domagają się dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
14.01.2022 10:17 Adam Niedzielski ma problemy? Senator ujawnia nastroje w PiS

Zgrzyty pomiędzy PiS i rządem są coraz mocniejsze? Senator PiS wyznał, że politycy partii Jarosława Kaczyńskiego zaczynają domagać się dymisji Adama Niedzielskiego. - Nie sprawdza się w swojej funkcji - stwierdził Jan Maria Jackowski. Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki będzie musiał bronić kolejnych członków rządu przed ciosami z PiS. Senator Jan Maria Jackowski przekazał, że w partii Jarosława Kaczyńskiego jest coraz więcej osób, które głośniej domagają się dymisji Adama Niedzielskiego.- Trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte - powiedział senator PiS pytany o to, czy dymisja Adama Niedzielskiego to realna wizja na politycznym horyzoncie.

Adam Niedzielski poinformował, że Polska przekroczyła barierę 100 tys. zgonów covidowych
11.01.2022 10:43 Polska przekroczyła covidową barierę zgonów. Minister zdrowia: "Dzisiaj jest kolejny smutny dzień"

- Dzisiaj jest kolejny smutny dzień - wyznał we wtorek rano Adam Niedzielski. Minister zdrowia ujawnił, że Polska przekroczyła covidową barierę zgonów. W programie na żywo szef MZ poinformował również, że tylko w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad 11 tys. zakażeń.Wymowne słowa Adama Niedzielskiego na temat sytuacji pandemicznej w Polsce. Minister zdrowia podczas wizyty w "Rozmowie Piaseckiego" ujawnił, że 11 stycznia to "dzień szczególny".- Dzisiaj jest kolejny smutny dzień, ale dzień szczególny, bo przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych - stwierdził na antenie TVN24 Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski zapowiada wzmocnienie opieki przedszpitalnej, rząd obawia się Omikronu
09.01.2022 11:01 Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem

Ministerstwo zdrowia opublikowało raport dotyczący nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu minionej doby 11 106 testów dało wynik pozytywny. Z powodu COVID-19 oraz współistnienia zakażenia z innymi chorobami zmarły 22 osoby.Najpoważniejsza sytuacja panuje na terenie województwa mazowieckiego, gdzie odnotowano aż 1820 nowych przypadków. Na kolejnym miejscu znalazło się województwo małopolskie, gdzie 1469 wykonanych testów dało wynik pozytywny.

Adam Niedzielski
08.01.2022 11:23 Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w mediach społecznościowych najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Z komunikatu wynika, że w ciągu ostatniej doby 10 900 badanych osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność patogenu. Łącznie zmarło 292 chorych.Najpoważniejszą sytuację sanitarną odnotowano na terenie województwa mazowieckiego, gdzie aż 1621 testów dało wynik pozytywny. Równie poważnie jest w Małopolsce - kolejne 1394 osoby są zakażone koronawirusem.

Niedzielski
07.01.2022 16:01 Niedzielski o małopolskiej kurator oświaty: "Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację"

Minister zdrowia skomentował skandaliczną wypowiedź małopolskiej kurator oświaty, która stwierdziła w Radiu ZET, że szczepionki są medycznym "eksperymentem". Adam Niedzielski oznajmił, że potępia słowa Barbary Nowak i uważa, iż powinna ona ponieść konsekwencje nieracjonalnego zachowania.Małopolska kurator oświaty gościła dziś rano w Radiu ZET. Pytana przez Beatę Lubecką o przymusowe szczepienia dla nauczycieli, odparła, że nie jest zwolenniczką takich rozwiązań i ostrzegła przed nieznanymi konsekwencjami przyjmowania preparatu przeciwko koronawirusowi. Do jej słów odniósł się już minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski
06.01.2022 12:54 Niedzielski: Mam duże wsparcie od prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Adam Niedzielski w rozmowie z Wirtualną Polską odpowiedział na szereg pytań dotyczących działania rządu w walce z koronawirusem. Minister zdrowia uważa, że należy wstrzymać się przed wprowadzaniem kolejnych obostrzeń. Zdradził także, iż w swoich działaniach ma pełne poparcie prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego.Czwarta fala nie odpuszcza, a za rogiem czai się już piąta, związana z wariantem Omikron. Mimo tego, polskie władze zwlekają z zaostrzaniem restrykcji i całą swoją politykę opierają na zachęcaniu do szczepień.Od kliku dni obserwujemy ponowny wzrost zakażeń Covid-19, wciąż umiera też niewyobrażalnie wielu pacjentów. Wczoraj rząd miał szansę wprowadzić nowe obostrzenia, jednak po raz kolejny się na to nie zdecydował.O brak działań i opieszałość rządzących zapytali głównego decydenta w sprawach zdrowia Polaków dziennikarze Wirtualnej Polski. Adam Niedzielski udzielił obszernego wywiadu, w którym tłumaczył się z podejmowanych kroków.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Adam Niedzielski zapowiada wzmocnienie opieki przedszpitalnej, rząd obawia się Omikronu
05.01.2022 11:30 Adam Niedzielski zapowiada plany rządu. MZ obawia się Omikronu

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef MZ zwrócił się do Polaków wraz z prof. Agnieszką Mastalerz-Migas, konsultantką krajową w dziedzinie medycyny rodzinnej. - Chcemy przedstawić założenia wzmocnionej opieki przedszpitalnej - powiedział minister w odniesieniu do planów rządu ws. przeciwdziałania pandemii koronawirusa.W środę o godz. 11:15 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia przekazał ważne informacje. - Dzisiejsza konferencja jest związana z COVID-19, ale przede wszystkim będziemy chcieli mówić o opiece przedszpitalnej w opiece covidowej - stwierdził szef MZ.- Wirus w mutacji Omikron jest zdecydowanie bardziej zakaźny - ostrzegł Adam Niedzielski. Minister wyjaśnił, że poziom zakażeń większy w odniesieniu do poprzednich fal, "ale ten poziom jest hospitalizacji drastycznie nie wzrasta".

Piotr Molecki/East News
03.01.2022 09:54 Niedzielski: decyzje ws. obostrzeń w środę lub w piątek. Przyrosty są "niepokojące"

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał na antenie RMF FM najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem, które są o 25 proc. wyższe niż w ubiegłym tygodniu. Niepokojąca jest także liczba zajętych łóżek, a szef resortu ostrzega przed "katastroficznym scenariuszem". Jeśli przyrost infekcji będzie się utrzymywał, to w tym tygodniu zapadną decyzje dotyczące zaostrzenia obostrzeń.Dane podane przez Adama Niedzielskiego uzupełnił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który zdradził, że z powodu COVID-19 umarło 9 kolejnych osób. Warto jednak pamiętać, że niedzielne dane nigdy nie oddają realnej sytuacji epidemicznej.

Adam Niedzielski chce ukarania posłów Konfederacji, którzy wtargnęli do Ministerstwa Zdrowia
14.12.2021 19:24 Adam Niedzielski chce ukarania posłów Konfederacji. "Kierowano inwektywy pod adresem pracowników MZ"

Posłowie przyszli do Ministerstwa Zdrowia i nazwali jego rzecznika "bandytą". Pracownicy resortu poskarżyli się Adamowi Niedzielskiemu na Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego z Konfederacji. Nie dość, że wtargnęli oni na teren ministerstwa, to poruszali się po nim bez maseczek. Minister Adam Niedzielski podjął kroki, zwrócił się do marszałek Elżbiety Witek.- Mieliśmy interwencję poselską, chociaż nie nazywałbym tego interwencją poselską. To było zachowanie obu panów posłów, posła Brauna i posła Winnickiego, skandaliczne - mówił w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.- Zostałem nazwany przez posła Brauna bandytą. Oczywiście nie robi na mnie wrażenie nazwanie przez tego pana posła, nie będę kierował sprawy na drogę sądową, ale uważam, że wszyscy gremialnie powinniśmy takie osoby obłożyć infamią i na pewno zostanie wystosowane dzisiaj pismo do marszałek Sejmu w sprawie tego, co panowie posłowie robili tu w budynku, bo panowie biegali po wszystkich pokojach, zaglądali do wszystkich pracowników, jednocześnie krzycząc i siejąc wyzwiska, tak jak w kierunku mojej osoby - wyjaśniał w relacji dla mediów rzecznik MZ.Zastrzeżenia wobec interwencji poselskiej Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego mieli również sami pracownicy Ministerstwa Zdrowia. Zwrócili się oni do Adama Niedzielskiego.

Nowe obostrzenia: od 15 grudnia rząd zamyka kluby i dyskoteki
07.12.2021 15:02 Rząd podjął decyzję o zamknięciu wielu lokali w ramach nowych obostrzeń

Rząd wprowadza od 15 grudnia nowe obostrzenia. W okresie świąt Bożego Narodzenia Polacy będą zaskoczeni informacją, że nie mogą wejść do ulubionych lokali. - Wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach - powiedział na konferencji wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.- Zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań - powiedział Adam Niedzielski, który na konferencji obecny był zdalnie z racji swojej wizyty w Brukseli.Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśnił, jak wyglądać będą nowe obostrzenia. Część lokali zostanie zwyczajnie zamknięta.

Z ostatniej chwili czerwone
07.12.2021 13:07 Konferencja ministra zdrowia. Przedstawiono nowe obostrzenia

- Będę chciał państwu przedstawić zarys działań - powiedział Adam Niedzielski. Minister zdrowia przedstawił zapowiadany w poniedziałek przez premiera Morawieckiego kolejny "pakiet" zaostrzonych obostrzeń.- Musimy podjąć decyzje nieco bardziej radykalne - poinformował Adam Niedzielski. - Konieczne jest podjęcie pogłębienia regulacji, z którymi teraz mamy do czynienia - stwierdził minister zdrowia.Pilna konferencja ministra zdrowia na temat zaostrzania obostrzeń. - Po tygodniu obserwowaniu sytuacji epidemilogicznej w Polsce musimy podjąć i przedstawić państwu, co będzie dalej w kwestii obostrzeń - mówił Adam Niedzielski. Razem z szefem MZ na konferencji pojawili się: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz Krzysztof Saczka, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego.

Mateusz Morawiecki spotkał się Avril Haines, tematem kryzys na granicy polsko-białoruskiej
07.12.2021 08:28 Nieoficjalne: rząd wprowadzi obowiązek szczepień dla konkretnych grup zawodowych

Nieoficjalne: rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wojska, pracowników ochrony zdrowia oraz Domów Pomocy Społecznej. Brane pod uwagę ma być również nałożenie szczepienia przeciwko koronawirusowi na nauczycieli. Do informacji dotarły "Wydarzenia" Polsatu.W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przedstawi kolejny zestaw zaostrzonych obostrzeń we wtorek lub środę. Pierwsze nieoficjalne informacje na temat planów rządu zostały ujawnione.- Będziemy wzmacniać mechanizmy szczepienia, obowiązkowości w przypadku niektórych zawodów. Będziemy dyskutować o wzmocnieniu obostrzeń w niektórych miejscach w szczególności dla osób niezaszczepionych - zapowiadał 6 grudnia Mateusz Morawiecki. Doniesienia dziennikarzy pokrywają się ze słowami premiera.

Piotr Molecki/East News
03.12.2021 08:26 Obowiązkowe szczepienia dla niektórych Polaków? Niedzielski zabrał głos

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał na antenie Polsat News, że jest zwolennikiem wolnego wyboru w kwestii szczepień. Jednak jego zdaniem dla niektórych grup zawodowych szczepienia powinny być obowiązkowe. Wśród nich wymienił m.in. medyków.W trakcie wywiadu szef resortu odniósł się do sprawdzania certyfikatów covidowych, wariantu Omikron i ujawnił najnowsze dane dotyczące pandemii. W piątek Ministerstwo Zdrowia odnotowało 26 965 nowych przypadków koronawirusa. Walkę z COVID-19 przegrało 421 osób.

Adam Niedzielski ujawnił, dlaczego rząd zaostrzył obostrzenia
01.12.2021 15:28 Zaostrzenie obostrzeń ma ograniczyć mobilność. Adam Niedzielski ujawnił motywy rządu

- Sytuacja ma charakter alertowy - powiedział w środę w Pałacu Prezydenckim Adam Niedzielski. Minister zdrowia wyjaśnił, dlaczego rząd zdecydował się na zaostrzenie obostrzeń. Powodem nie jest walka z IV falą.Od 1 grudnia obowiązują zaostrzone obostrzenia. Adam Niedzielski ujawnił motywacje rządzących w kwestii podjęcia tego kroku.

Adam Niedzielski ujawnił wyniki kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie po śmierci 30-letniej Izabeli
30.11.2021 18:38 Adam Niedzielski ujawnił wyniki kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie po śmierci 30-letniej Izabeli

Są już wyniki kontroli NFZ w szpitalu w Pszczynie, gdzie zmarła 30 -letnia Izabela. - Niestety, wypada to kiepsko dla zespołu, który tam pracował - powiedział we wtorek Adam Niedzielski w "Rozmowie Piaseckiego" na antenie TVN24.We wtorek rano minister zdrowia ujawnił, że otrzymał już wyniki kontroli NFZ w pszczyńskim szpitalu. Wiadomości przekazane na temat okoliczności śmierci 30-letniej Izabeli mogą bulwersować.

EN 01503766 0021 (1)
30.11.2021 07:39 Adam Niedzielski w TVN24. "Jesteśmy w apogeum liczby zgonów"

Adam Niedzielski pojawił się właśnie w TVN24 w ramach dzisiejszej "Rozmowy Piaseckiego". Minister zdrowia zabrał głos ws. nowego wariantu koronawirusa, który jest jednym z czynników decydujących o zaostrzeniu obowiązujących obostrzeń. Szef resortu dodał również, że mamy obecnie "apogeum liczby zgonów".Wariant Omikron rozprzestrzenia się po Europie i najprawdopodobniej jest również obecny już w Polsce. Niestety, nie jest to dobry prognostyk, biorąc pod uwagę, że znajdujemy się obecnie w szczytowym momencie 4 fali epidemii.- Jesteśmy w apogeum liczby zgonów - przyznał minister zdrowia i zaznaczył, że dzisiaj po raz kolejny liczba zgonów w związku z zakażeniem COVID-19 w skali kraju wyniesie ponad 500. Liczba zakażeń ujętych w raporcie z ostatnich 24 godzin wyniesie 19 100.W czym minister zdrowia upatruje tak wysoką i utrzymującą się liczbę zgonów? Minister stwierdził, że wiele osób zakażonych covidem zgłasza się po specjalistyczną pomoc medyczną zbyt późno.Minister zdrowia podkreślił, że wysoki poziom zgonów może utrzymywać się jeszcze przez pewien czas. Oznacza to, że tym bardziej powinniśmy korzystać z dostępnych metod walki z wirusem, jakimi są przede wszystkim szczepienia.Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Nowe obostrzenia od 1 grudnia, to złe wiadomości w okresie Bożego Narodzenia
29.11.2021 17:15 Od 1 grudnia nowe obostrzenia. Wyjaśniamy, ile osób będzie mogło być w kościele, a ile w sklepie

Od 1 grudnia nowe obostrzenia. Mniej ludzi w kościołach, w galeriach handlowych i supermarketach. Restrykcje znacznie ograniczą ilość ludzi, którzy mogą przebywać w jednym momencie w określonych miejscach. To nie są dobre wiadomości dla osób planujących przedświąteczne zakupy i bożonarodzeniowe skupienie w świątyniach.- Przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji minister Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia potwierdził krążące doniesienia o powrocie surowszych obostrzeń. Restrykcje będą zaostrzone od 1 grudnia.Dzień wcześniej w niedzielę 28 listopada osoby wierzące rozpoczęły adwent. Od środy gromadzenie się w kościołach będzie trudniejsze.Utrudnienia dotkną nie tylko katolików przygotowujących się do Bożego Narodzenia. Wszyscy planujący zakupy świąteczne mogą być zaskoczeni odczuwalnym zmniejszeniem limitów w sklepach, w tym galeriach handlowych i supermarketach. Wyjaśniamy obostrzenia, które wejdą w życie 1 grudnia.

Adam Niedzielski
29.11.2021 14:31 Minister Zdrowia zapowiada nowy pakiet obostrzeń

Dziś o godzinie 14:00 odbyła się pilna konferencja z udziałem ministra Adama Niedzielskiego. Szef resortu zdrowia odniósł się do wiadomości o nowym wariancie koronawirusa i zapowiedział nowe restrykcje, które wejdą w życie 1 grudnia.Minister zdrowia Adam Niedzielski, szef GIS Krzysztof Saczka oraz dyrektor Grzegorz Juszczyk z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego spotkali się dziś z dziennikarzami w sprawie niepokojącego, nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron.

Niedzielski
29.11.2021 09:03 Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS-y do niezaszczepionych

Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna wielką akcję mającą na celu przekonanie niezaszczepionych do przyjęcia preparatu na koronawirusa. Osoby mające Internetowe Konto Pacjenta otrzymają specjalnego SMS-a, zachęcającego do szczepienia. Jego treść trafi do prawie 1 mln obywateli.Ministerstwo Zdrowia wciąż mierzy się z zarzutami o bezczynność w obliczu narastającej IV fali koronawirusa. Podczas gdy inne państwa wprowadzają restrykcje, by ograniczyć ilość nowych przypadków, polskie władze wciąż stawiają na informowanie i apelowanie.

Adam Niedzielski
27.11.2021 08:52 Adam Niedzielski wydał zalecenie dotyczące nowego wariantu koronawirusa

Adam Niedzielski wydał pilne zalecenie dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego w związku z pojawieniem się w Europie nowego wariantu koronawirusa zwanego omikron. Minister zdrowia zlecił zwrócenie szczególnej uwagi w prowadzonych wywiadach epidemicznych na zagadnienie kontaktu z osobami wracającymi z Afryki.Czwarta fala koronawirusa codziennie zbiera śmiertelne żniwo. Pod względem liczby zgonów Polska znajduje się w światowej czołówce, rośnie także wskaźnik zakażonych w całym społeczeństwie.Eksperci nie mają wątpliwości, że najgorsze jeszcze przed nami. Choć Adam Niedzielski wyraził w ostatnich wywiadach nadzieję, że szczyt fali jest blisko, a przed Bożym Narodzeniem sytuacja się polepszy, plany ministra zdrowia może pokrzyżować nowy wariant COVID-19.

Adam Niedzielski
24.11.2021 16:28 Niedzielski: jutro decyzja EMA ws. szczepień przeciwko koronawirusowi dla dzieci w wieku 5-11

Minister zdrowia Adam Niedzielski oznajmił, że jutro Europejska Agencja Leków (EMA) ma podjąć decyzję w sprawie szczepień przeciwko koronawirusowi dla dzieci w wieku 5-11 lat. Rozwój pandemii w ciągu najbliższy dni przesądzi, czy trzeba będzie wprowadzać obostrzenia.Konferencja prasowa rozpoczęła się o godz. 16:00. Poza szefem resortu zdrowia przed kamerami wystąpił Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Nowoczesna składa zawiadomienie
23.11.2021 20:55 .Nowoczesna składa zawiadomienie do prokuratury na premiera i ministra zdrowia

.Nowoczesna złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Politycy opozycji uważają, że rząd zwleka z podjęciem zdecydowanych kroków w sprawie nowych obostrzeń w obawie przed antyszczepionkowcami.Czwarta fala koronawirusa z dnia na dzień przybiera na sile. Tylko dzisiaj ministerstwo zdrowia poinformowało o blisko 20 tysiącach nowych zakażeń i 398 zgonach. To oznacza, że wskaźnik zgonów w naszym kraju jest jednym z najwyższych w Europie.Mimo tego, że codziennie w szpitalach umierają setki osób, a oddziały covidowe zapełniają się w zastraszającym tempie, rząd nadal nie podjął stanowczych decyzji odnośnie wprowadzenia obostrzeń i stawia na egzekwowanie podstawowych zasad DDM.W obozie opozycji tymczasem rośnie irytacja i bezsilność, spowodowana tym, że wszelkie apele, nawet te kierowane przez ekspertów z Rady Medycznej, trafiają w próżnię. To właśnie skłoniło członków .Nowoczesnej do rozliczenia zarządzających epidemią z ich podstawowych zadań.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Niedzielski
23.11.2021 07:38 Adam Niedzielski przewiduje spadek zakażeń w okresie przedświątecznym

Adam Niedzielski uchylił rąbka tajemnicy i zdradził, co czeka nas podczas świąt Bożego Narodzenia w związku z pandemią koronawirusa. Szef resortu zdrowia przewiduje, że liczba zakażeń w okresie przedświątecznym zacznie maleć, choć najbliższe tygodnie z pewnością będą trudne.Adam Niedzielski gościł ostatnio w TVP Info, gdzie odpowiadał na pytania związane z rozwojem pandemii koronawirusa w naszym kraju. Minister zdrowia oprócz przewidywań na najbliższe tygodnie, pokusił się o wybiegnięcie w dalszą przyszłość i zdradzenie scenariusza na zbliżające się Boże Narodzenie.

Adam Niedzielski
22.11.2021 17:54 Niedzielski: możliwe nowe obostrzenia tuż przed Bożym Narodzeniem

Adam Niedzielski przed kilkoma minutami gościł na antenie Radia ZET. Minister zdrowia poinformował, że możliwe jest wprowadzenie nowych obostrzeń w połowie przyszłego miesiąca.Adam Niedzielski powiedział, że w tym, bądź następnym tygodniu możemy spodziewać się szczytu bieżącej fali koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że w kolejnych dniach liczba nowych przypadków drastycznie spadnie.- Apogeum czwartej fali zakładamy w tym tygodniu lub za tydzień. Pojawiają się znaki zapytania, co może być dalej - powiedział szef resortu zdrowia.W związku z tym rząd nie wyklucza, że niezbędne mogą okazać się nowe obostrzenia sanitarne. Adam Niedzielski zaznaczył, że ich ewentualne wprowadzenie, jak w każdym przypadku, będzie zależało od decyzji premiera Mateusza Morawieckiego.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo