Goniec.pl > Polityka > Oświadczenie ministra zdrowia po rezygnacji 13 członków Rady Medycznej
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 14.01.2022 16:30

Oświadczenie ministra zdrowia po rezygnacji 13 członków Rady Medycznej

EN 01508168 0044
Pawel Wodzynski/East News

Minister zdrowia zabrał przed chwilą głos w sprawie masowych rezygnacji, do których doszło dzisiaj w Radzie Medycznej działającej przy Premierze RP. Przypomnijmy, z działania w ramach gremium doradczego zrezygnowało 13 z 17 ekspertów.

Minister zdrowia otrzymał od premiera misję opracowania nowej formuły współpracy z Radą Medyczną oraz organizacji samego ciała doradczego. Adam Niedzielski za pośrednictwem Twittera podziękował wszystkim specjalistom, którzy przez długie miesiące doradzali rządowi w temacie walki z pandemią.

Minister zdrowia wydaje oświadczenie dot. Rady Medycznej

- Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy dziś złożyli rezygnację. Ta decyzja, zgodnie ze wspólnymi deklaracjami na posiedzeniu RM, na pewno nie kończy naszych kontaktów. Szerszy komentarz w poniedziałek - czytamy w oświadczeniu ministra zdrowia.

Dzisiejszy rozłam w Radzie Medycznej jest uważany przez większość komentatorów za wielką klęskę rządu w kontekście taktyki walki z pandemią. Analizę komentarzy najważniejszych polityków możecie przeczytać <<tutaj>>.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Minister zdrowia ma utworzyć nowy plan działania

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w godzinach popołudniowych, że premier przekazał już ministrowi zdrowia zadanie wypracowania nowej formuły doradczej w kontekście działań epidemiologicznych.

- W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona. Zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Ministrowi Zdrowia - czytamy w oświadczeniu CIR.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter, PAP, TVN24