Goniec.pl > Polska > Tadeusz Rydzyk o kard. Pellu, który był skazany za pedofilię: "Biały męczennik, wielka postać"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 13.01.2023 12:09

Tadeusz Rydzyk o kard. Pellu, który był skazany za pedofilię: "Biały męczennik, wielka postać"

Rydzyk
Pawel Wodzynski/East News

Tadeusz Rydzyk wspomniał na antenie Radia Maryja zmarłego ks. kard. George'a Pella, który spędził ponad rok w więzieniu skazany za czyny pedofilskie, a następnie został oczyszczony z zarzutów i zwolniony. Toruński redemptorysta nazwał go "białym męczennikiem" i "wielką postacią".

Zmarł kard. George Pell

Ks. kard. George Pell z Australii zmarł w wieku 81 lat wskutek komplikacji kardiologicznych po udanej operacji stawu biodrowego. Jako bliski współpracownik papieża Franciszka doradzał mu ws. kościelnych finansów, był też prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. W 2017 r. został oskarżony o czyny pedofilskie, ale nie przyznawał się do winy. Sąd w Melbourne uznał go za winnego napaści seksualnej wobec dwóch chłopców, do której miało dojść w miejscowej katedrze. W 2019 r. Pell został skazany na 6 lat pozbawienia wolności.

Kardynał zaskarżył wyrok w australijskim Sądzie Najwyższym. Uważał, że rzeczywistym powodem kłopotów z wymiarem sprawiedliwości był jego sprzeciw wobec legalnej aborcji, małżeństw jednopłciowych i liberalizacji celibatu katolickich duchownych. W kwietniu 2020 r. został oczyszczony z zarzutów, a wyrok pozbawienia wolności uchylono. W więzieniu o zaostrzonym rygorze duchowny spędził 13 miesięcy.

O. Rydzyk o kard. Pellu: "biały męczennik"

W reakcji na informację o śmierci kardynała swoimi przemyśleniami na temat hierarchy podzielił się ks. Tadeusz Rydzyk. - Przede wszystkim ks. kard. George Pell był męczennikiem, to była wielka postać. Żal mi, że Pan Bóg powołał Go już do siebie. Potrzebujemy ludzi, którzy w zamęcie tego świata będą pokazywać nam drogę do Pana Boga. Potrzeba świadków wiary, a takim był ks. kard. George Pell - mówił na antenie Radia Maryja o. Rydzyk.

Redemptorysta nawiązał też do słów kard. Stefana Wyszyńskiego. - "Męczeństwo krwi" to ci zamordowani, którzy oddali życie za wiarę. Natomiast "męczeństwo białe" – zdaniem ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – może być trudniejsze niż "męczeństwo krwi". Ksiądz kardynał Wyszyński w czasach prześladowania wzywał do wytrwania. Dlatego kardynała George’a Pella zaliczałbym do "białych męczenników", ponieważ zabrano Mu dobre imię na całym świecie - stwierdził toruński zakonnik.

O. Rydzyk wspominał też, że media szukają sensacji w kłamstwach na temat Kościoła. - Kościół zawsze był atakowany. Pan Jezus powiedział wyraźnie, że "jeżeli mnie prześladowali, to i was będą prześladować" - mówił i wspomniał, że Radio Maryja też jest atakowane. Wypunktował również, że kard. Pella "bronili ludzie niewierzący, podczas gdy wierzący niejednokrotnie milczeli i chowali głowę w piasek". - Miał też przyjechać do Polski i przyjął zaproszenie. Po przeczytaniu książki "Polowanie na kardynała" chciałem, aby ludzie poznali prawdę. Dlatego zaprosiłem Go na rekolekcje, do naszego Sanktuarium - przekazał redemptorysta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio Maryja, audycja z dn. 11.01.2023

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!