Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk grzmi ws. Jana Pawła II. "Chcą go zabić polskimi rękami"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 16.03.2023 19:39

Tadeusz Rydzyk grzmi ws. Jana Pawła II. "Chcą go zabić polskimi rękami"

None
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

O. Tadeusz Rydzyk dołączył do grona duchownych komentujących oskarżenia wysuwane w stronę Jana Pawła II ws. tuszowania przez niego pedofilii w Kościele. Toruński redemptorysta nie przebierał w słowach. Stwierdził, że papieża próbuje się teraz zabić po raz drugi, i to polskimi rękami.

Trwa debata wokół tuszowania pedofilii przez kard. Karola Wojtyłę

Nie milkną echa reportażu Marcina Gutowskiego pt. “Franciszkańska 3” opowiadającego o tuszowaniu pedofilii w Kościele przez ówczesnego kardynała Karola Wojtyłę. Polski Sejm przyjął uchwałę mających na celu “obronę dobrego imienia św. Jana Pawła II” była sejmowa uchwała, papieża bronią lub oskarżają politycy i celebryci.

W sprawie wypowiedział się m.in. papież Franciszek, twierdząc, że “w tamtych czasach wszystko było tuszowane”, z kolei historyk prof. Paweł Skibiński przyznał w RMF FM, że na "tej podstawie, którą my znamy" absolutnie nie wolno nam stawiać też tezy, że kardynał Wojtyła tuszował przypadki pedofilii w Kościele. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przypomniał zaś, że po powstaniu Instytutu Pamięci Narodowej polski episkopat “zupełnie sobie z tym nie poradził”. Ówczesny metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz zablokował lustrację oraz sam przegląd akt zgromadzonych w Krakowie.

Teraz głos zabrała wieloletnia przyjaciółka papieża, dr Anna Karoń-Ostrowska, która relacjonowała na antenie RMF24, jak głowa Kościoła milczała za każdym razem, gdy kobieta zadawała niewygodne pytania. - Nie można udawać, że Jan Paweł II nie popełniał błędów, robił złe rzeczy, jak teraz się to odsłania. Dla mnie takim momentem przełomowym była sprawa Juliusza Paetza. To znaczy, reakcja papieża, czyli właściwie brak reakcji, tuszowanie tej całej sprawy - przekazała.

Z Sebastianem Wątrobą stworzyła uwielbiany duet w "W11". Niebywałe, co dzisiaj robi

Oskarżenia wobec Jana Pawła II zostały skomentowane podczas rekolekcji Radia Maryja

Nic dziwnego, że głos w sprawie zabiera niemalże każdy istotny duchowny w Polsce. Nie inaczej było w przypadku o. Tadeusza Rydzyka, który postanowił skomentować zarzuty skierowane w stronę papieża przy okazji rekolekcji wielkopostnych dla Rodzin Radia Maryja.

Spotkanie poprowadził ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz. Hasłem przewodnim rekolekcji stało się “Odnaleźć żywy Kościół”. - Powyższe słowa znajdziemy w tekście papieża Benedykta XVI. Mowa w nim o kryzysie wiary i Kościoła. Ojciec Święty podkreślał, że rozprzestrzenienie się pedofilii jest wynikiem odrzucenia Boga, dlatego tak ważne jest ponowne zwrócić się ku niemu. Nie lękajmy się czasu tych ataków, tego, co boli, rani, tego, co dla wielu z nas jest realnym cierpieniem. Zamiast lęku odnówmy w sobie siłę wiary, potrzebę nowej ewangelizacji - mówił podczas ks. Paweł Bortkiewicz.

Ojciec Rydzyk: Dziś próbuje się zabić papieża po raz drugi

Założyciel i dyrektor Radia Maryja zdecydował się na bardziej dosadnie słowa. Redemptorysta podkreślił, że "misją jest teraz obrona św. Jana Pawła II. Dziś próbuje się go zabić po raz drugi".

- Czy my, Polacy, pozwolimy na to? Zobaczcie, jakie to jest diabelsko straszne. Chcą polskimi rękami zabić największego Polaka. Papieża, o którym mówią Meksykanie, Kolumbijczycy: "To jest nasz Papież". Czy my się zgodzimy na to? Kochani, to jest grzech Judasza. To jest coś strasznego. Takiej podłości się nie spodziewałem. Że w Polsce upadnie ktoś tak nisko. Nazywajmy to po imieniu - grzmiał Tadeusz Rydzyk.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: radiomaryja.pl