Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Szczecin. Wjechał w grupę ludzi i uciekł, świadkowie zabrali głos
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.03.2024 19:46

Szczecin. Wjechał w grupę ludzi i uciekł, świadkowie zabrali głos

wypadek w Szczecinie
fot. Policja Zachodniopomorska

W piątek 1 marca w Szczecinie samochód osobowy z dużą prędkością wjechał w grupę ludzi na Placu Rodła. Poszkodowanych zostało 19 osób - w tym sześcioro dzieci. Dwie osoby walczą o życie. - Potrąceni ludzie wylatywali w powietrze na kilka metrów - relacjonuje w "Gazecie Wyborczej" świadek wypadku.

Dramatyczny wypadek w Szczecinie. 19 osób poszkodowanych

Do tragicznego wypadku przy placu Rodła w Szczecinie doszło w piątek 1 marca po godzinie 15. Samochód osobowy wjechał w grupę osób znajdujących się w okolicy przystanku tramwajowego, a następnie uderzył w inne pojazdy i zbiegł z miejsca zdarzenia. 33-letniego mężczyznę ujęli świadkowie. Został zatrzymany przez policję

To osoba narodowości polskiej, mieszkaniec Szczecina, zdarzenie nie było aktem terrorystycznym - przekazał Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Obecnie wiadomo, że w wypadku aż 19 osób zostało poszkodowanych, w tym sześcioro dzieci. Dwie osoby są w stanie ciężkim, walczą o życie. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Zima wróci z pełną siłą. Eksperci zapowiadają mrozy i deszcz ze śniegiem

Wstrząsające relacje świadków. "Ludzie wylatywali w powietrze"

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że kierowca mógł pędzić nawet ok. 130 km/godz. Na łamach "Gazety Wyborczej" jeden z nich przekazał wstrząsającą relację z chwili wypadku.

To wyglądało tak, jakby kierowca pędzący od strony Bramy Portowej specjalnie skręcił na pasy, przejechał przez chodnik między jezdniami, tory tramwajowe i dalej przez drugą część przejścia dla pieszych. Potrąceni ludzie wylatywali w powietrze na kilka metrów - mówił świadek zdarzenia.

ZOBACZ: Nowe fakty po wypadku w Szczecinie. Zatrzymano 33-letniego kierowcę

Policja przekazała, że przesłuchuje świadków i wszystkie wersje będą analizowane.

W zależności od tego, jaki będzie wynik analizy, będą zależały nasze dalsze czynności - poinformował mł. asp. Paweł Pankau ze szczecińskiej policji. 

Nieoficjalnie: kierowca miał leczyć się psychicznie

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują służby. Policjanci kierują ruchem i wskazują objazdy. Prezydent Szczecina w związku z dramatycznym wypadkiem na Placu Rodła odbył pilne spotkanie kryzysowe z Wojewodą Zachodniopomorskim Adamem Rudawskim. Poinformował także, że według wstępnych ustaleń 33-letni sprawca wypadku miał leczyć się psychicznie.

Dziękuję wszystkim służbom za bardzo sprawne przeprowadzenie akcji i profesjonalną pomoc - przekazał.