Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Zima wróci z pełną siłą. Eksperci zapowiadają mrozy i deszcz ze śniegiem
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.02.2024 22:38

Zima wróci z pełną siłą. Eksperci zapowiadają mrozy i deszcz ze śniegiem

zima
Goniec.pl

Najbliższy weekend zapowiada się na wyjątkowo ciepły. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakładają, że w pierwsze dni marca zobaczymy dużo słońca i wysokie wskazania na termometrze, nawet do 16 st. C. Niestety na horyzoncie widać także zimniejsze dni. Zima wyprze wiosnę, powróci mróz i deszcz ze śniegiem.

Prognoza pogody na weekend

Notowania synoptyków nie pozostawiają żadnych wątpliwości – mijający miesiąc był wyjątkowo ciepły. Takich wskazań na termometrze w lutym Polacy nie widzieli od lat. Jak się okazuje, pogoda na początku marca również będzie wiosenna. W najbliższy weekend zobaczymy wysokie temperatury, jednak na południu i zachodzie kraju możliwe są także opady deszczu. Podróżujący nocą i nad ranem będą musieli zachować szczególną ostrożność ze względu na gęste mgły.

ZOBACZ TAKŻE: Drugi stopień alarmowy w całej Polsce. Premier podjął decyzję

Wypadek wojskowej ciężarówki. Przewróciła się i wpadła do rowu

Pogoda na sobotę i niedzielę

W sobotę przeważać będzie duże zachmurzenie, jednak na zachodzie i południu kraju wystąpią większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 do 14 st. C. Chłodniej będzie jedynie nad morzem, do 8 st. C, oraz w rejonach podgórskich – tam do 8-10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Niedziela w Polsce zapowiada się na pogodną. Na północy możliwe przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 7 st. C, 9 st.C na wybrzeżu i w rejonach podgórskich, 12–14 st. C na przeważającym obszarze, oraz do 15 st. C, 16 st. C miejscami w centrum i na południu kraju. Wiatr będzie umiarkowany. Mocniej powieje jedynie na północy kraju oraz lokalnie na Śląsku i w Małopolsce.

ZOBACZ TAKŻE: TV Republika pokazała sondaż. Komentarz Holeckiej zaskoczył wszystkich

Powrót zimy w Polsce. Nawet do minus 5 st. C

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia należy spodziewać się zmiany pogody. Drugiego dnia tygodnia zauważalne będą zdecydowanie niższe temperatury niż te, do których przyzwyczaiły nas ostatnie dni. W nocy z wtorku na środę w rejonach Podlasia i Warmii pojawią się pierwsze przymrozki. Temperatura spadnie do -2 st. C. W środę na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwy będzie deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 4-6 st. C na północnym wschodzie. Cieplej będzie w centrum kraju, tam do 8-9 st. C. Zima powróci do Polski w nocy ze środy na czwartek. Temperatura wyniesie od -5 st. w rejonach Suwałk do -1 st. C na Ziemi Łódzkiej.

Źródło: Radio ZET, IMGW.