Goniec.pl
Stanisław Żaryn odpowiada rosyjskiemu rebeliantowi, który groził Polsce

Piotr Molecki/East News

Stanisław Żaryn reaguje na groźbę wystrzelenia rakiet w Polskę. "Rosyjska propaganda"

14 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

- Polskę atakuje Marat Baszyrow - oświadczył Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych zamieścił obszerny wpis, gdzie pada stwierdzenie, iż rosyjski rebeliant grozi Polsce odwetem i atakiem rakietowym.

Nie tylko Dmitrij Miedwiediew wypowiada się niepochlebnie na temat Polski i rządu Mateusza Morawieckiego. Stanisław Żaryn ujawnił, że rosyjska propaganda ponownie mocno uderza w Warszawę.

Maria Zacharowa

Rosyjskie MSZ ostrzega Warszawę po przejęciu "Szpiegowa". Reakcja będzie "adekwatna i skuteczna"

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych nie ma wątpliwości, że działania te mają służyć zastraszeniu Polek i Polaków. - Rosyjska propaganda od wielu lat przekonuje, że sojusznicza infrastruktura wojskowa w Polsce będzie skutkowała wzrostem zagrożenia dla naszego kraju - napisał Stanisław Żaryn.

Mocnych słów pod adresem Rosji padło jednak więcej. Rzecznik postanowił w jasnych deklaracjach odpowiedzieć rebeliantowi, który postanowił wprost zagrozić Polsce, która od początku wojny w Ukrainie nie tylko pomaga mieszkańcom okupowanego kraju, ale mocno angażuje się w działania na arenie międzynarodowej na rzecz poprawy bezpieczeństwa we wschodniej flance NATO.

Rebeliant z Rosji grozi Polsce atakiem rakietowym

W serii wpisów na Twitterze Stanisław Żaryn w jednoznacznych słowach odpowiada na groźby padające z ust Marata Baszyrowa. - Rebeliant na łamach mediów rosyjskich grozi Polsce „odwetem rosyjskim” w przypadku przyjęcia przez Polskę broni atomowej - zrelacjonował rzecznik.

- Baszyrow odgraża się, że w takim scenariuszu Polska "będzie narażona na rosyjskie rakiety" - dodał Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych nie ma wątpliwości, że deklaracje te są wykonywaniem nakazów kremlowskiej propagandy.

Proces Władimira Putina za zbrodnie wojenne, co grozi prezydentowi Rosji?

Ekspertka komentuje ewentualną karę za zbrodnie dla Władimira Putina. "Jest jeden podstawowy problem"

CZYTAJ DALEJ

Stanisław Żaryn odpowiada i uspokaja, że to plan Kremla

Do gróźb podszedł jednak poważnie i postanowił uspokoić możliwe niepokoje, jakie wywołać może informacja o możliwym ataku Rosji na teren Polski. - Rosyjska propaganda od wielu lat przekonuje, że sojusznicza infrastruktura wojskowa w Polsce będzie skutkowała wzrostem zagrożenia dla naszego kraju - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych rzecznika ministra.

W opinii Stanisława Żaryna coraz silniejsza pozycja Polski i silne zaangażowanie na rzecz Ukrainy na arenie międzynarodowej - m.in. wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, czy wcześniej premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - zostały przez Moskwę odczytane jednoznacznie.

- Działania Rosji są próbą wykazania, że współpraca wojskowa Polski z sojusznikami jest groźna dla społeczeństwa - dodał Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra podkreślił, że wzmacnianie wschodniej flanki NATO jest wyjątkowo niewygodne dla Moskwy.

Groźby rebelianta Baszyrowa mają zastraszyć społeczeństwo, które wywrze presję na władzy. - Celem strategicznym Rosji pozostaje próba trwałego osłabienia poziomu bezpieczeństwa wschodniej Flanki #NATO - napisał Stanisław Żaryn.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, pap

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >