Goniec.pl
Rosyjski żołnierz w rozmowie z żoną ujawnił plany Władimir Putina

(zdj. ilustracyjne) ANATOLII STEPANOV/AFP/East News; YURI KOCHETKOV/AFP/East News

Rosyjski żołnierz rozmawiał z żoną, ukraiński wywiad wszystko nagrał. Plany Putina ujawnione

14 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Słowa rosyjskiego żołnierza przechwycone przez ukraiński wywiad rzucają nowe światło na dalsze plany Władimira Putina. Padła konkretna data, po której Rosjanie mają "zrównać wszystko z ziemią".

Niszczenie ukraińskich miast i mordowanie cywili jest zgodne z planem Władimira Putina? Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy ujawnił rozmowę Rosjanina i jego żony.

Maria Zacharowa

Rosyjskie MSZ ostrzega Warszawę po przejęciu "Szpiegowa". Reakcja będzie "adekwatna i skuteczna"

CZYTAJ DALEJ

Wojskowy walczący na wojnie w Ukrainie postanowił wprost powiedzieć czekającej na niego ukochanej, jakie plany mają dowódcy. Rozkazy otrzymane przez nich od Władimira Putina obrazują dalsze - wyjątkowo okrutne - plany Rosji.

Władimir Putin podał datę, później Rosjanie mają "zrównać wszystko z ziemią"

Materiały pozyskiwane z podsłuchu rozmów telefonicznych okupujących Ukrainę żołnierzy są regularnie publikowane przez ukraiński wywiad wojskowy. Tym razem służby przedstawiły zapis rozmowy Olega Karasowa. - Powiedział swojej żonie o instrukcjach, jakie rosyjskie wojsko otrzymało w sprawie dalszych działań w Ukrainie - przekazał Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

- Ta rozmowa potwierdza, że ​​Rosja celowo przeszła do taktyki niszczenia ukraińskich miast i zbrodni na ludności cywilnej na bezpośrednie polecenie najwyższego kierownictwa wojskowego i politycznego kraju, w tym prezydenta Putina - czytamy w opisie nagrania rozmowy Rosjanina z żoną.

Rosjanie chcą w Mariupolu zorganizować "paradę zwycięstwa"

W mniej niż miesiąc Rosjanie chcą wyprawić "karnawał zwycięstwa" w Mariupolu. Doradca mera ujawnia

CZYTAJ DALEJ

Co takiego wyjawił Oleg Karasow? W rozmowie ze swoją ukochaną wyznał, że jego dowódcy otrzymali jasne instrukcje wprost z Władimira Putina urzędującego na Kremlu.

- Putin powiedział, że jeżeli nie osiągniemy zakładanego celu do 10 maja, to mamy zrównać wszystko z ziemią - mówi żonie rosyjski żołnierz. Na tym jednak nie poprzestał. Ukraiński wywiad zdobył kolejne wiadomości na temat planów dalszych ruch wojsk Władimira Putina.

Rosjanie są świadomi, że ukraińska armia nie ustaje w walce

Rozkazy na temat okrutnych działań Rosjan napływają wprost z Kremla. Najważniejsi politycy w kraju, w tym dowódcy wojskowi i Władimir Putin zakładają więc, iż Rosjanie walczący na wojnie w Ukrainie będą dokonywać kolejnych zbrodni wojennych.

W przechwyconej przez ukraiński wywiad rozmowie żołnierza armii Władimira Putina padają słowa wskazujące, iż część okupowanych miast już teraz zostało wpisanych na listę lokalizacji, które po przejściu rosyjskich żołnierzy mają zniknąć.

- Wciąż próbujemy "wyzwolić" Rubieżne, a Lisiczańsk i Siewierodonieck zrównamy z ziemią - wyznał swojej żonie walczący w Ukrainie Oleg Karasow. Niemniej żołnierz nie ukrywa, że opór stawiany przez ukraińską armię znacznie utrudnia wykonywanie kolejnych celów bojowych.

Oleg Karasow nie ukrywa, że rosyjskie wojsko nie może przesuwać się na bardziej wysunięte pozycje, gdyż jest nieustannie pod atakiem Ukraińców. - Codziennie do nas strzelają - stwierdził. Dodał, że pod ogień trafiają nie tylko szeregowi wojskowi, ale również ciężki sprzęt, w tym czołgi.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • MSZ Ukrainy: "przesiedlone dzieci mogą być nielegalnie adoptowane"

  • Wołodymyr Zełenski ogłosił, będzie nowy znaczek ukraińskiej poczty. Upamiętni upokorzenie rosyjskich wojsk

  • Wielu Polaków przed Wielkanocą przeżyje prawdziwy zawód. Chodzi o ich pieniądze na kontach bankowych

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >
Andrzej Duda na nartach
LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News

Wiadomości

Andrzej Duda szusuje na nartach w szczytnym celu. Jest nawet kapitanem drużyny

Czytaj więcej >