Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wołodymyr Zełenski ogłosił, będzie nowy znaczek ukraińskiej poczty. Upamiętni upokorzenie rosyjskich wojsk
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.04.2022 16:02

Wołodymyr Zełenski ogłosił, będzie nowy znaczek ukraińskiej poczty. Upamiętni upokorzenie rosyjskich wojsk

Wołodymyr Zełenski ogłosił, będzie nowy znaczek ukraińskiej poczty
Instagram.com/ zelenskiy_official

W środę rano Wołodymyr Zełenski ogłosił niespodziewaną wiadomość. Prezydent Ukrainy z dumą zaprezentował słynny już cytat z bitwy o Wyspę Węży... wydany na specjalnym znaczku pocztowym. Swoje ogłoszenie okrasił wiele mówiącym stwierdzeniem.

Oficjalnie pierwszy znaczek pocztowy wydany w stanie wojennym w czasie wojny w Ukrainie będzie bezpośrednio związany z wydarzeniami na froncie. Wołodymyr Zełenski pokazał jego szkic, wielu będzie zachwyconych.

- Używaj i pamiętaj, że „rosyjski okręt wojenny” zawsze ma tylko jeden kierunek - czytamy pod zdjęciem prezydenta Ukrainy dzierżącego w rękach klaser ze specjalnym znaczkiem pocztowym. Znamy historię jego powstania.

Ukraina wydaje znaczek z "rosyjskim okrętem wojennym", prezydent Zełenski potwierdził

Koszulka na krótki rękaw, klaser z fioletową okładką oraz uśmiech: w taki sposób Wołodymyr Zełenski ogłosił, że Ukraina mimo wojny nie zamierza zrezygnować z wymierzania Rosji kolejnych symbolicznych policzków.

Prezydent Ukrainy potwierdził, że ukraińska poczta wyda znaczek z rosyjskim okrętem, którego żołnierz walczący o Wyspę Węży poprosił, by ten... "się p*******ł". - Fraza, która stała się symbolem niezłomności ukraińskich obrońców, jest teraz na znaczkach pocztowych - napisał Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy dodał, że z zupełnie nowego znaczka, pierwszego wydanego w czasie wojennym, należy korzystać i jednocześnie pamiętać, że jest tylko jeden właściwy kierunek, gdzie powinny płynąć okręty okupanta.

Wzór otrzymał najwięcej głosów w specjalnym konkursie

Wyjątkowy znaczek z rosyjskim okrętem wojennym to nie tylko decyzja Wołodomyra Zełenskiego. 11 marca ukraińska poczta (Укрпошта) ogłosiła, że w drodze konkursu wyłoniony został szkic nowego znaczka pocztowego.

Jego autorem jest Borys Groh i na wszystkie oddane głosy (8000) otrzymał aż 1700 z nich. Przekaz nowego ukraińskiego znaczka pocztowego nie jest tajemnicą, gdyż nazywa się dość obrazowo: "Rosyjski okręcie wojenny, p*****l się".

- Pozostaje tylko dokończyć sprawy organizacyjne i przekazać szkic do druku - oświadczyła ukraińska poczta, dodając, że już zabrała się do pracy, aby "w niedalekiej przyszłości można było korzystać ze znaczka i wysyłać go do tych, którzy jej potrzebują".

Nowy znaczek ukraińskiej poczty:
Nowy znaczek ukraińskiej poczty: "Rosyjski okręcie wojenny, p*****l się"

Źródło: Укрпошта

Na zwycięskim znaczku, który zaskarbił sobie sympatię ludzi i samego Wołodomyra Zełenskiego widać samotnego żołnierza z opuszczoną bronią i żółtą opaską na lewej ręce. Jego prawa dłoń uniesiona jest ku górze w wulgarnym geście skierowanym w stronę okrętu wrogiej armii stacjonującego nieopodal lądu. O bitwie o Wyspę Węży przeczytać możesz >pod tym linkiem<

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl