Goniec.pl
prezydent

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sondaż: Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy. Widać wyraźny rozdźwięk

2 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy. Z najnowszego sondażu dla "Super Expressu" wynika, że zdania co do rządów głowy naszego państwa są podzielone. 38 proc. ankietowanych wypowiada się o nich negatywnie, podczas gdy 34 proc. wyraża zadowolenie. Spora jest także grupa niezdecydowanych.

Andrzej Duda jeszcze w 2015 roku był anonimowym politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko zmieniło się, gdy Jarosław Kaczyński namaścił go na kandydata w wyborach prezydenckich, w których zmierzył się z Bronisławem Komorowskim.

Werner Kurski

Anita Werner w "Faktach" przekazała radosną nowinę. Jacek Kurski może być wściekły

CZYTAJ DALEJ

Triumf Dudy był sporym zaskoczeniem, ale polityk szybko zaskarbił sobie sympatię wyborców. Wielu widziało w nim powiew świeżości i żywiło nadzieję na dobre zmiany na scementowanej scenie politycznej.

Dzięki wsparciu rządu Zjednoczonej Prawicy i niektórym swoim decyzjom Duda w 2020 roku wywalczył sobie drugą kadencję w Pałacu Prezydenckim. Tak długi staż pozwolił Polakom na wyrobienie sobie zdania na temat rządów prezydenta.

Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy

Osoba prezydenta RP budzi, co zrozumiałe, niemałe emocje. Z jednej strony Andrzej Duda od lat prowadzi w rankingach zaufania do polskich polityków, z drugiej ma także rzeszę zagorzałych przeciwników, którzy jawnie krytykują jego poczynania.

Można więc śmiało powiedzieć, że obecna prezydentura to istna sinusoida. Wielkie sukcesy, takie jak wzmocnienie roli Polski na arenie międzynarodowej poprzez wsparcie dla Ukrainy, przeplatane są licznymi wpadkami, które bulwersują rodaków.

Wszystko to przekłada się na obraz prezydenta, o który postanowił zapytać na zlecenie "SE" Instytut Badań Pollster. Próbie 1062 dorosłych Polaków zadano więc pytanie "Jak oceniasz prezydenturę Andrzeja Dudy?".

Dzień dziecka

Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim. Prezydent z małżonką zaprosili niecodziennych gości

CZYTAJ DALEJ

Głosy okazały się być podzielone niemal po równo. 38 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "źle", a 34 proc. "dobrze". Sporo, bo aż 25 proc. badanych, stwierdziło, że ma neutralny stosunek do działań głowy państwa.

Kto następcą prezydenta?

Obecna kadencja Andrzeja Dudy jako prezydenta Polski kończy się w 2025 roku i jest ostatnią, na jaką pozwala Konstytucja RP. Prawo i Sprawiedliwość musi więc poważnie zastanowić się nad tym, kogo wystawić w kolejnych wyborach.

"SE" opublikował ostatnio badania, z których jasno wynika, że Polacy najchętniej widzieliby w Pałacu Prezydenckim premiera Mateusza Morawieckiego. Daleko w tyle pozostawił on Beatę Szydło, Elżbietę Witek i Jarosława Kaczyńskiego.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: SE, RMF FM

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Flickr/Kris

Wiadomości

Strzały podczas policyjnej interwencji w Warszawie. Służy apelują o pomoc, wydano list gończy

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ewakuacja szkoły w Głogoczowie. Ponad 400 uczniów i nauczycieli musiało pilnie opuścić budynek

Czytaj więcej >
Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

Wiadomości

Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Pomorskie: 17-letni motorowerzysta potrącił psa i uderzył w drzewo. Nastolatek poniósł śmierć na miejscu

Czytaj więcej >
Longinówka: Dwaj spadochroniarze runęli na ziemię. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie

Wiadomości

Longinówka: Dwaj spadochroniarze runęli na ziemię. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie

Czytaj więcej >
Przedszkolanki nie mogły powstrzymać się od rasistowskich uwag na temat dziecka. Wszystko nagrało się na telefonie jednej z matek; Źródło: Pixabay/FeeLoona

Wiadomości

Rasistowskie uwagi warszawskich przedszkolanek. Kobiety nie wiedziały, że wszystko się nagrywa

Czytaj więcej >