Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Skandal na pogrzebie królowej Elżbiety II. Zdjęcie ministra i jego żony wzbudziło oburzenie
Irmina Jach
Irmina Jach 20.09.2022 17:05

Skandal na pogrzebie królowej Elżbiety II. Zdjęcie ministra i jego żony wzbudziło oburzenie

Pogrzeb królowej
Twitter/The Royal Family Twitter/Marcelo Ebrard C.

Śmierć i pogrzeb królowej Elżbiety niewątpliwie były jednymi z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii. Na ceremonii żałobnej pojawili się przedstawiciele niemal wszystkich krajów. Niestety, nie wszyscy potrafili uszanować podniosły nastrój. Meksykański minister spraw zagranicznych Marcelo Ebrard i jego żona wykorzystali okazję, by zrobić sobie selfie.

Podejrzewa się, że fotografia, która została opublikowana w mediach społecznościowych, powstała tuż przed rozpoczęciem uroczystości w Opactwie Westminsterskim. Minister Marcelo Ebrard i Rosalinda Bueso pochwalili się, że są "na państwowym pogrzebie królowej Elżbiety II". Ich zachowanie wzbudziło niesmak wśród internautów.

Meksykański minister zrobił sobie selfie na pogrzebie królowej Elżbiety II. W sieci zagrzmiało

Pod publikacją pojawiło się wiele komentarzy, których autorzy wskazują, że robienie sobie zdjęć w sytuacjach takich jak pogrzeb, jest wysoce niewłaściwe. Użytkownicy Twittera nie zostawili na polityku suchej nitki, zarzucając mu, że ma braki w edukacji i wychowaniu.

"Nie jesteś na przyjęciu urodzinowym, żeby robić sobie selfie, Marcelo. Dostosuj się do okoliczności. Reprezentujesz Meksyk", "Już wiedzieliśmy, że tam jesteś, nie musiałeś robić selfie, żeby się pochwalić" - czytamy w sekcji komentarzy. Internautom nie spodobał się również delikatny uśmiech, widoczny na twarzy Rosalindy Bueso.

Marcelo Ebrard jest byłym szefem rządu dystryktu federalnego miasta Meksyku. Obecnie ma 62 lata i pracuje na stanowisku Sekretarza Spraw Zagranicznych Meksyku. Kobieta, która towarzyszyła mu podczas pogrzebu monarchini, to jego trzecia żona.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl