Goniec.pl
Rex Features/East News

Rex Features/East News

Księżna Kate zdradziła, jak jej dzieci radzą sobie ze śmiercią prababci. 9-letni książę Jerzy bardzo to przeżył

18 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Królowa Elżbieta II była publicznie dość powściągliwa w okazywaniu emocji. Ci, którzy oglądali popularny serial o brytyjskiej rodzinie królewskiej pt. „The Crown”, z pewnością również sądzą, że seniorka rodu Windsorów prywatnie nie wykazywała się dużym przywiązaniem do ciepłych relacji rodzinnych. Rzeczywistość była jednak nieco mniej dramatyczna, a monarchini cieszyła się zażyłymi relacjami ze swoimi prawnukami. Kate Middleton opowiedziała, jak dzieci jej i księcia Williama zareagowały na informacje o śmierci prababci.

Pogawędki z poddanymi – odruch serca, czy marketing?

Cała Wielka Brytania „wstrzymała oddech” po śmierci królowej. Rządziła krajem przez 70 lat. Niektórzy rodzili się i umierali, gdy arystokratka trwała na królewskim tronie. Aż do jej pogrzebu, zaplanowanego na najbliższy poniedziałek, niemal wszyscy członkowie tzw. Korony biorą udział w uroczystościach mających na celu upamiętnienie władczyni.

Królowa Camilla

Królowa Camilla zaliczyła wpadkę. Zawiodły buty na obcasie

CZYTAJ DALEJ

Wyspiarska prasa brukowa zastanawia się, czy ochocze pogawędki, w jakie wdają się „Royalsi”, przechadzając się wśród tłumów oddających hołd królowej poddanych, są odruchami ich serca, czy może radami marketingowych ekspertów. Mówi się, że nawet w dobie śmierci Jej Królewskiej Mości nie zapominają oni o tym, by skutecznie ocieplić wizerunek rodziny królewskiej, z którym na przełomie ostatnich dekad bywało różnie.

Księżna Kate zdradziła, jak dzieci przeżyły śmierć prababci

Jakkolwiek by nie było, słowa wypowiedziane podczas rozmów ze zgromadzonymi za barierkami Brytyjczyków (a również Polaków – szczegóły w artykule poniżej) są cytowane przez wszystkie media. Żona Williama (aktualnego następcy trony), księżna Kate, została przez jedną z żałobniczek zapytana o to, jak jej dzieci (będące wnukami Elżbiety II) radzą sobie z ponurymi wieściami o śmierci prababci.

meghan markle

14-letnia Polka pocieszyła Meghan Markle. Ujawniła, o czym rozmawiały przed zamkiem Windsor

CZYTAJ DALEJ

Nie jest bowiem tajemnicą, że 4-letni Ludwik, 7-letnia Karolina i 9-letni Jerzy byli „oczkami w głowie” mającej potężną władzę władczyni. Jak podaje „Daily Mail” (powołując się na BBC), księżna Kate przyznała, że wszystkie z nich już wiedzą o odejściu Elżbiety II. Matka jej rozmówczyni relacjonowała:

– Moja córka zapytała, jak radzą sobie jej dzieci. Kate podziękowała i powiedziała, że czują się dobrze i mają w szkole należytą opiekę. To była bardzo miła wymiana zdań – mówiła rozemocjonowana kobieta.

9-letni Jerzy przeżył to najmocniej

Dodała również, co dalej mówiła księżna. Kate przyznała, że odejście babci najbardziej przeżył jej najstarszy syn. Dziewięciolatek rozumie o wiele więcej od swojego młodszego rodzeństwa, co zauważyła również arystokratka, twierdząc, że Karolina i Ludwik „rozumieją sytuację trochę mniej”.

Czteroletni członek familii Windsorów orzekł jednak świadomie i rezolutnie, że „przynajmniej teraz prababcia jest z pradziadkiem”. To samo zresztą zauważył król Karol III, który, żegnając matkę, mówił: „Rozpoczynasz ostatnią podróż, żeby dołączyć do mojego taty”.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: party.pl, Goniec

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >