Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Siergiej Szojgu zagroził zachodnim transportom docierającym do Ukrainy. "Uzasadniony cel do zniszczenia"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.05.2022 19:17

Siergiej Szojgu zagroził zachodnim transportom docierającym do Ukrainy. "Uzasadniony cel do zniszczenia"

Siergiej Szojgu grozi NATO i USA
AFP PHOTO / VASILY MAXIMOV

"Uzasadniony cel do zniszczenia", tak o transportach z pomocą dla ukraińskich sił zbrojnych mówił Siergiej Szojgu. Rosyjski minister obrony wprost skrytykował i zagroził pojazdom NATO oraz USA, które przekraczają granicę Ukrainy.

Mocne słowa Siergieja Szojgu wobec krajów pomagających Ukrainie. Szef rosyjskiego resortu obrony nie pozostawia wątpliwości wobec planów co do transportów docierających do ukraińskich sił zbrojnych.

- Stany Zjednoczone i ich sojusznicy NATO nadal pompują broń na Ukrainę - powiedział minister Szojgu. Jeden z najbliższych współpracowników Władimira Putina postanowił publicznie wyartykułować ostrzeżenie.

Siergiej Szojgu grozi transportom wysyłanym na Ukrainę

Niedługo Rosja będzie ostrzeliwać pomocowe transporty przekazywane Ukrainie przez NATO i Stany Zjednoczone? Najnowsza wypowiedź Siergieja Szojgu pozwala wysnuć taki wniosek.

- Zwracam uwagę, że każdy transport Sojuszu Północnoatlantyckiego, który przybył na terytorium kraju z bronią lub materiałami na potrzeby ukraińskich sił zbrojnych, jest przez nas uważany za uzasadniony cel do zniszczenia - oświadczył jeden z najbliższych współpracownika Władimira Putina.

Przypomnijmy, że niedawno krążyły plotki na temat złego stanu zdrowia Siergieja Szojgu. Były one bezpośrednio związane z nagłym zniknięciem ministra obrony Rosji, ale sam polityk zapewnił, że jest gotowy do dalszego wykonywania swoich zadań.

Groźby związane z dalszą niepewnością o dotarcie transportów pomocowych z Zachodu do destynacji w Ukrainie padły z ust Siergieja Szojgu w czasie telekonferencji. Szef resortu obrony Rosji postanowił ujawnić jeszcze coś.

Minister Putina o Mariupolu: "wraca pokojowe życie"

Chociaż jeszcze niedawno wydawało się, że rosyjska propaganda łagodnieje to, słowa Siergieja Szojgu w czasie telekonferencji wskazują, iż "oficjalny" przekaz Kremla nadal się nie zmienia.

Moskwa utrzymuje, iż rosyjscy żołnierze wyzwalają wschodnie tereny Ukrainy, gdzie ludność ma być "uciskana". Podobny scenariusz ma być aktualny w kwestii niepokojów na temat Mołdawii.

Siergiej Szojgu postanowił odnieść się do sytuacji w Mariupolu. W odniesieniu działań minister obrony stwierdził, że "na wyzwolonych od nacjonalistów terytoriach Ługańskiej Republiki Ludowej, Donieckiej Republiki Ludowej oraz Ukrainie wraca pokojowe życie".

Potwierdziły się doniesienia ukraińskich sił na temat trudnej sytuacji obrońców Mariupola, którzy we wtorek odpierali szturm Rosjan. Siergiej Szojgu stwierdził, że ukraińscy żołnierze przebywający na terenie zakładów Azowstal zostali "zablokowani". Jeszcze niedawno nagranie z podziemi zakładów metalurgicznych dokumentowały życie dzieci, które z racji braku pieluszek owijane są workami na śmieci.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: rmf

Tagi: