Goniec.pl
Śledztwo w sprawie śmierci policjantki i zabójstwa jej 9-letniego syna z 2020 r. umorzone

(zdj. ilustracyjne) PRZEMYSLAW JACH /East News

Wielkopolska: sprawa śmierci policjantki i zabójstwa jej 9-letniego syna umorzona. "Sprawca nie żyje"

4 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Zabójczyni 9-letniego chłopca z Wielkopolski nie żyje, sprawę więc umorzono. Konińska prokuratura poinformowała o zakończeniu badania sprawy policjantki, która zastrzeliła z broni służbowej swojego syna, a później siebie. - Przesłuchano w tej sprawie 97 świadków, w tym niektórych kilkakrotnie - powiedziała Ewa Woźniak. Znamy szczegóły ustaleń śledczych.

- Po wielomiesięczny, drobiazgowym śledztwie umorzono wątek dotyczący śmierci chłopca - powiedziała w środę Ewa Woźniak, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie. To właśnie tutaj badano sprawę policjantki, której ciało wraz ze zwłokami syna znaleziono w lesie nieopodal Środy Wielkopolskiej.

AFP/EAST NEWS

Zwolennicy Putina głoszą niebywałe tezy. Były reżyser apeluje o stworzenie obozów koncentracyjnych

CZYTAJ DALEJ

Śledczy sprawdzili wiele wątków, w tym ten dotyczący możliwości wpływu prowadzonych przez policjantkę spraw. Wnioski okazały się jednak jednoznaczne. Zarówno w kwestii śmierci kobiety, jak i zastrzelenia z broni służbowej 9-letniego syna.

Śledczy nie mieli wątpliwości, sprawa śmierci policjantki umorzona

W 2020 roku Polską wstrząsnęła wiadomość o ujawnieniu zwłok policjantki oraz jej 9-letniego syna w wielkopolskim lesie. Ciała znajdowały się niedaleko Środy Wielkopolskiej. Kobieta służyła w komisariacie w Swarzędzu, z samą policją związana była sześć lat.

Kiedy 30-letnia policjantka nie stawiła się rano na służbę, rozpoczęto jej poszukiwania. Śmierć kobiety i 9-latka była o tyle makabryczna, iż chłopiec zginął z broni służbowej 30-latki. Śledczy z prokuratury w Koninie po zbadaniu wielu wątków orzekli, że za śmierć dziecka odpowiada tylko i wyłącznie jego matka-policjantka.

- Prokuratura ustaliła jednoznacznie, kto dokonał tego czynu, ale sprawca nie żyje - oświadczyła w środę Ewa Woźniak z konińskiej prokuratury. Sprawa śmierci 9-latka została umorzona. Śledczy pochylili się również nad scenariuszem wskazującym, że policjantka została zmuszona do zabójstwa syna, a następnie popełnienia samobójstwa.

Babcia Basia zatrzymana przez policję, sprzedawała narkotyki w pudełkach od zapałek

Babcia Basia w rękach policji. Seniorka do swojego "biznesu" wykorzystywała pudełka po zapałkach

CZYTAJ DALEJ

Ktoś brał udział w zbrodni?

Ewa Woźniak wskazała, iż osoby przydzielone do wyjaśnienia zdarzeń z 2020 roku sprawdziły, czy sprawy prowadzone przez 30-latkę w ramach wykonywania służby mogły przyczynić się do jej śmierci. Ten wątek również wykluczono.

- W sprawie doprowadzenia namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie, postępowanie zostało umorzone wobec stwierdzenia, że taki czyn nie zaistniał - przekazała rzeczniczka prokuratury w Koninie.

Wnioski są jednoznaczne. - Nikt nie namawiał pokrzywdzonej do targnięcia się na własne życie, ani też nikt jej nie udzielał pomocy do podjęcia takiej decyzji i dokonania tego czynu - stwierdziła jednoznacznie Ewa Woźniak.

Nic nie wskazywało, że dojdzie do tragedii

Kiedy ciało 30-letniej policjantki i jej syna znaleziono w wielkopolskim lesie, nikt nie wiedział, co doprowadziło do tragedii. Śledczy z Konina potwierdzili, że wobec kobiety nie toczyło się żadne postępowanie i brakowało przesłanek wskazujących na jej zły stan.

Przesłuchano łącznie 97 osób, w tym część kilkukrotnie. Decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa nie jest jeszcze prawomocna, ale brakuje poszlak do dalszego badania sprawy, mimo iż na początku śmierć obojga była bardzo podejrzana i niejasna.

15 września 2020 r. znaleziono zwłoki matki i syna. Dzień przed popełnieniem samobójstwa i wcześniejszym zastrzeleniu 9-latka z broni służbowej 30-latka była w domu. Po odebraniu dziecka ze szkoły i poszła ze swoją matką na grzyby. - Nic nie wskazywało na to, że coś takiego może się stać - stwierdziła Ewa Woźniak.

Aleksiej Nawalny ujawnił, jak wygląda wnętrze obrzydliwie drogiego pałacu Władimira Putina

Władimir Putin myślał, że wszystko się ukryje? Wyciekły zdjęcia jego gigantycznej rezydencji

Dokument Aleksieja Nawalnego ujawnił prawdę na temat pałacu Putina, do którego Kreml usilnie nie chce się przyznać. Zdjęcia robotników zatrudnionych przy budowie i wykańczaniu pełnego przepychu, złota i prestiżowych marek budynku trafiły do sieci. Aquadyskoteka, podziemne lodowisko do gry w hokeja, meble warte fortunę i zapierający dech w piersiach widok na Morze Czarne - 16-piętrowy bunkier mający zdaniem rosyjskiego opozycjonisty należeć do Władimira Putina wydaje się wręcz nierealny.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ukraińcy są przekonani, że plan Putina nie wypalił. Ujawniono nową datę zakończenia działań wojennych

  • PiS ma plan na przedterminowe wybory. Polityk z otoczenia prezesa ujawnił tajny plan

  • Matura 2022. Odpowiedzi z matury z języka polskiego. Sprawdź, czy zdałeś i na ile punktów

Źródło: pap

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Czy Robert Lewandowski zdoła przekonać Mateusza Morawieckiego do swoich racji? Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; Lan Hongguang/Xinhua News/East News

Wiadomości

Pilne spotkanie Mateusza Morawieckiego z Robertem Lewandowskim. Chodzi o wielkie pieniądze

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Bronisław Komorowski uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne słowa

Czytaj więcej >
Pixabay/kisistvan77

Wiadomości

Kraków. Wierni otrzymali listy na kolędę. "To ukazuje skalę upadku"

Czytaj więcej >
Reprezentacji Polski

Wiadomości

Katar 2022. Polscy piłkarze wrócili z mundialu. Zaskakujące zachowanie na lotnisku

Czytaj więcej >
BYAMBASUREN BYAMBA-OCHIR/AFP/East News

Wiadomości

Mongolia: Protesty przeciwko inflacji i korupcji. Szturm na budynki rządowe

Czytaj więcej >
Kaczyński Morawiecki

Wiadomości

PiS padł ofiarą własnej propagandy? "Mogą powstrzymać katastrofę"

Czytaj więcej >