Goniec.pl
Rosyjska łyżwiarka obraziła Polaków. Odpowiedź ministra Bortniczuka trafia w sedno

AFP/EAST NEWS, Piotr Molecki/East News

Rosyjska łyżwiarka obraziła Polaków. Odpowiedź ministra Bortniczuka trafia w sedno

3 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Polskie władze nie ustępują w krytyce Rosji, zwłaszcza po tym, jak reżim Putina bezczelnie zaatakował Ukrainę. Najważniejsi politycy wciąż opowiadają się za jak największą izolacją państwa-agresora i z chęcią uderzają w Moskwę, która nie pozostaje dłużna. Ostatnio szerokim echem odbiła się skandaliczna wypowiedź byłej rosyjskiej łyżwiarki Tatiany Tarasowej, która w nienawistny sposób obraziła wszystkich Polaków. Na jej słowa stanowczo zareagował minister sportu Kamil Bortniczuk.

Kolejna odsłona dyplomatycznej wojny na linii Warszawa-Moskwa. Po serii oburzających wypowiedzi rosyjskich dysydentów, z Dmitrijem Miedwiediewem na czele, konflikt rozlał się jeszcze bardziej i dotknął już wszystkie dziedziny życia.

Lecha Kaczyńskiego pożegnał również Izrael

Pomnik Lecha Kaczyńskiego został zdewastowany. Całkowicie pokryto go farbą, to nie pierwszy raz

CZYTAJ DALEJ

Kreml bezpardonowo atakuje Polskę

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Polacy nieraz przekonali się, że Rosjanie pełni są arogancji, buty i bezczelności. Obok oskarżeń o chęć dokonania rozbioru Ukrainy, doświadczyliśmy także sugestii, jakobyśmy mieli obsesję na punkcie rusofobii, a naszym krajem rządził "pseudopremier".

Na tym jednak nie koniec retorycznych piruetów Putina i jego świty, która nazwała nas również "wspólnotą politycznych imbecyli" oraz państwem, z którym nie liczy się żaden poważny międzynarodowy partner.

Ataki te nie są niczym nadzwyczajnym, biorąc pod uwagę fakt, że Polska wiernie stoi u boku Ukrainy, dostarczając jej sprzęt, wspierając humanitarnie i angażując się mocno w nakładanie kolejnych dotkliwych kar na Moskwę.

Stwierdzić można nawet, że ciosy, jakie próbują zadać nam agresywni politycy na Kremlu, są dostatecznym i wystarczającym dowodem na to, że nasze konsekwentne działania bardzo ich bolą i powinny być kontynuowane do skutku.

Sportowcy Putina objęci sankcjami

Jak to zwykle bywa w przypadku konfliktów zbrojnych, również i ten w Ukrainie już dawno wykroczył poza sferę militarną. Jego macki sięgają o wiele dalej i zakażają swoim toksycznym jadem kolejne rewiry życia społecznego.

Na imperialistycznych i chorych ambicjach Putina tracą nie tylko osoby postawione na politycznym świeczniku, ale także rosyjscy sportowcy, którzy raz po raz wykluczani są z imprez światowej rangi.

I choć na początku kwestionowano zasadność takich zabiegów, uważając, że dotkliwe sankcje nie powinny dotykać przeciętnych Rosjan, po tym, jak wielu z nich nie wykazało krzty refleksji i żalu związanego z wojną i śmiercią wielu Ukraińców, a nawet poparło działania Putina, nikomu nie powinno być ich już żal.

Władimir Putin kompletnie upokorzony przez sojusznika. W sieci krąży nagranie

Władimir Putin kompletnie upokorzony przez sojusznika. W sieci krąży nagranie

CZYTAJ DALEJ

Rosyjska łyżwiarka: "Polacy to śmieci i faszyści". Minister Bortniczuk odpowiada

To, że sportowcy, będący dumą Putina, powinni odczuć na własnej skórze dotkliwe działania Zachodu, potwierdziła swoim ostatnim zachowaniem była rosyjska łyżwiarka Tatiana Tarasowa. Po tym, jak w piątek polski minister sportu Kamil Bortniczuk przedstawił wspólne stanowisko ponad 30 krajów, wysuwając szereg uderzających w Moskwę i Mińsk postulatów, Tarasowa nie wytrzymała i dała upust swoich emocji w wywiadzie dla RIA Novosti.

Ta polska gnida nie wie, jak nas zatrzymać. Jak powstrzymujemy jego i Polaków przed rozwojem? Jakie ma prawo do zastraszania ludzi w ten sposób? Niech wszyscy powiedzą, czego chcą. Polacy od 100 lat startują w łyżwiarstwie figurowym, ale nie mają wyników. Teraz zabrali rosyjską dziewczynę, próbują ją przyczepić do siebie (najprawdopodobniej chodzi o urodzoną w Moskwie Jekatierinę Kurakową, która od kilku lat reprezentuje Polskę - przyp. red.). Polacy to śmieci i faszyści. Nie mogą walczyć z silnymi w inny sposób - powiedziała.

Oburzająca wypowiedź Tarasowej cytowana była przez największe media i wywołała falę komentarzy. Obojętny wobec niej nie pozostał sam minister Bortniczuk, który odwdzięczył się Rosjance w mistrzowski sposób.

Nie ma dziś większego komplementu niż personalne ataki ze strony wpływowych propagandystów Kremla. Znaczy, że działa - napisał na Twitterze.

To zapewne nie koniec ataków zwolenników Kremla na polskie władze i obywateli. Ku niezadowoleniu Rosjan i mimo pohukiwań Miedwiediewa o "nowych epidemiach", które wywołane mają być kolejnymi sankcjami, kraje Zachodu po raz kolejny na szczycie NATO w Madrycie zadeklarowały mocne wsparcie dla Ukrainy i uznały Rosję za poważne zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa.

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, WP

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Przed laty wynajęli dom matce z dzieckiem. Teraz mają dziką lokatorkę

Wiadomości

Przed laty wynajęli dom matce z dzieckiem. Teraz mają poważny problem, policja jest bezradna

Czytaj więcej >
Donald Tusk
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Donald Tusk zdecydował się na poważny krok. Lider PO boi się sfałszowania wyborów

Czytaj więcej >
Wybuch w Katowcach
Państwowa Straż Pożarna

Wiadomości

Katowice: Wybuch gazu w kamienicy, budynek się zawalił. Są poszkodowani, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kontrowersyjne słowa księdza o niskiej dzietności. "Dzisiaj stanu bożego nikt nie chce"

Czytaj więcej >
Mało znana metoda naciągaczy. Oszukana seniorka musiała im zapłacić

Wiadomości

Mało znana metoda naciągaczy. Oszukana seniorka musiała im słono zapłacić

Czytaj więcej >
świeczka

Wiadomości

Nie żyje ceniony polski dziennikarz radiowy. Zmarł w wieku 44 lat

Czytaj więcej >