Goniec.pl > Polska > Świdwin: Szokujące nagranie obiegło sieć. Osobówka momentalnie wystrzelił w powietrze
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.07.2022 15:04

Świdwin: Szokujące nagranie obiegło sieć. Osobówka momentalnie wystrzelił w powietrze

Świdwin: Szokujące nagranie z przejścia ulewy. Jadący samochód momentalnie wystrzelił w powietrze
TikTok/@justynawypych147

Po tym, jak w piątek nad Polską przetoczyły się ulewne deszcze i gwałtowne nawałnice, sieć zalały dramatyczne zdjęcia i nagrania dokumentujące skalę żywiołu. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ulicach Świdwina na Pomorzu Zachodnim, gdzie pod samochodem wystrzeliła niespodziewanie studzienka kanalizacyjna. Auto na moment znalazło się tuż nad ziemią, a kierująca pojazdem kobieta przeżyła chwile grozy.

Niespokojny dzień, wieczór i noc przeżyli mieszkańcy wielu regionów Polski, w tym Pomorza Zachodniego. Płytki i wolno przemieszczający się niż przyniósł obfite opady deszczu i nawałnice, które spowodowały wiele szkód i postawiły służby w stan najwyższej gotowości.

Groźny incydent na ulicach Świdwina

Woda płynąca strumieniem po ulicach, liczne podtopienia, paraliż komunikacyjny i przerwy w dostawach prądu - to tylko niektóre kłopoty, jakie spowodował ekstremalny żywioł. Niebezpiecznie było m.in. w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie), gdzie kierowcy z trudem pokonywali zaplanowaną trasę, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

O tym, że warunki były ekstremalne można by długo opowiadać, jednak najlepiej na własne oczy przekonać się można, czym grozi jazda w czasie najintensywniejszych opadów.

W sieci znaleźć można wideo, które zarejestrowało, jak do jednego ze skrzyżowań w mieście dojeżdża samochód osobowy. W pewnym momencie tylna część pojazdu gwałtownie unosi sie w górę, a auto jedynie na przednich kołach posuwa się o kilka metrów.

@justynawypych147 #ulewa ♬ dźwięk oryginalny - justa88

Studzienka eksplodowała, auto uniosło się w powietrze

Choć całe zajście wyglądało bardzo dziwnie, jego przyczyna była trywialna. Winowajcą akcji okazała się być studzienka kanalizacyjna, która znajdowała się pod samochodem i nie poradziła sobie z nadmiarem wody, wystrzeliwując w momencie, gdy stał nad nią pojazd.

Niebezpieczny incydent spowodował, że podróżująca samochodem kobieta doznała szoku i dopiero po chwili zatrzymała auto. Gdy włączyła światła awaryjne, postanowiła upewnić się, że jadący z nią pasażerowie są bezpieczni. Film błyskawicznie stał się hitem na TikToku, gdzie obejrzano go już ponad 1,4 mln razy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET