Goniec.pl

TikTok/@justynawypych147

Świdwin: Szokujące nagranie obiegło sieć. Osobówka momentalnie wystrzelił w powietrze

2 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Po tym, jak w piątek nad Polską przetoczyły się ulewne deszcze i gwałtowne nawałnice, sieć zalały dramatyczne zdjęcia i nagrania dokumentujące skalę żywiołu. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ulicach Świdwina na Pomorzu Zachodnim, gdzie pod samochodem wystrzeliła niespodziewanie studzienka kanalizacyjna. Auto na moment znalazło się tuż nad ziemią, a kierująca pojazdem kobieta przeżyła chwile grozy.

Niespokojny dzień, wieczór i noc przeżyli mieszkańcy wielu regionów Polski , w tym Pomorza Zachodniego . Płytki i wolno przemieszczający się niż przyniósł obfite opady deszczu i nawałnice, które spowodowały wiele szkód i postawiły służby w stan najwyższej gotowości.

Groźny incydent na ulicach Świdwina

Woda płynąca strumieniem po ulicach, liczne podtopienia, paraliż komunikacyjny i przerwy w dostawach prądu - to tylko niektóre kłopoty, jakie spowodował ekstremalny żywioł. Niebezpiecznie było m.in. w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie), gdzie kierowcy z trudem pokonywali zaplanowaną trasę, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

O tym, że warunki były ekstremalne można by długo opowiadać, jednak najlepiej na własne oczy przekonać się można, czym grozi jazda w czasie najintensywniejszych opadów.

W sieci znaleźć można wideo, które zarejestrowało, jak do jednego ze skrzyżowań w mieście dojeżdża samochód osobowy. W pewnym momencie tylna część pojazdu gwałtownie unosi sie w górę, a auto jedynie na przednich kołach posuwa się o kilka metrów.

Studzienka eksplodowała, auto uniosło się w powietrze

Choć całe zajście wyglądało bardzo dziwnie, jego przyczyna była trywialna. Winowajcą akcji okazała się być studzienka kanalizacyjna, która znajdowała się pod samochodem i nie poradziła sobie z nadmiarem wody, wystrzeliwując w momencie, gdy stał nad nią pojazd.

Niebezpieczny incydent spowodował, że podróżująca samochodem kobieta doznała szoku i dopiero po chwili zatrzymała auto. Gdy włączyła światła awaryjne, postanowiła upewnić się, że jadący z nią pasażerowie są bezpieczni. Film błyskawicznie stał się hitem na TikToku, gdzie obejrzano go już ponad 1,4 mln razy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Znokautował policjantkę w cywilu. Porażające nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Próbował wynająć pokój na Podhalu, kilka godzin później wpadł w ręce policji. Powód zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Operator koparki znalazł to na budowie, od razu chwycił za telefon. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zdjęcie profilowe tylko w koloratce i zakaz spowiedzi przez internet to nie wszystko. KEP zmienia zasady działalności duchownych w mediach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Podejrzany o podwójne zabójstwo w Wielkopolsce nie przyznaje się do winy. "Nie okazuje żadnych emocji"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nocny rajd Bronisława Komorowskiego. Limuzyna z byłym prezydentem łamała przepisy drogowe
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]