Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Miedwiediew zareagował na słowa Morawieckiego. Uderzył w PiS oraz jego wyborców
Piotr Dutka
Piotr Dutka 04.04.2022 15:17

Miedwiediew zareagował na słowa Morawieckiego. Uderzył w PiS oraz jego wyborców

PIOTR KOWALCZYK/East News
PIOTR KOWALCZYK/East News

Dmitrij Miedwiediew nie wytrzymał i w stanowczy sposób zaatakował premiera, Mateusza Morawieckiego. Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji nazwał szefa polskiego rządu "pseudopremierem", który "oszalał na gruncie rusofobii". W swoim wpisie uderzył również w Prawo i Sprawiedliwość.

Od dłuższego czasu w światowych mediach można usłyszeć o konieczności nakładania sankcji na Rosję. Wiele osób postuluje, by znacznymi ograniczeniami byli objęci również oligarchowie, a także najważniejsze osoby w państwie.

Wśród nich znajduje się premier Mateusz Morawiecki, który wielokrotnie przypominał o konieczności nałożenia sankcji na rosyjskich polityków, w tym członków partii Jedna Rosja.

Jak się okazało, jedna z jego wypowiedzi nie przypadła do gustu byłemu prezydentowi Rosji, który w niewybredny sposób uderzył w szefa polskiego rządu.

Dmitrij Miedwiediew napisał za pośrednictwem swojego Telegramu, że Mateusz Morawiecki to "pseudopremier", który "oszalał na gruncie rusofobii".

Miedwiediew zapowiedział sankcję na wyborców PiS-u

Rosyjski polityk dodał również, że Rosja może teraz "rozważyć nałożenie symetrycznych sankcji na wszystkich członków i w ogóle wszystkich tych, którzy głosują na polską partię o dysonansowej nazwie PiS".

- Jednocześnie wymienimy imiennie wszystkich złoczyńców w Polsce - cytuje wpis Miedwiediewa propagandowa agencja RIA-Novosti.

Jest to ponowny atak byłego prezydenta Rosji w nasz kraj. 21 marca przyjaciel Putina zamieścił na swoim Telegramie skandaliczny wpis.

- Interesy polskich obywateli zostały poświęcone na rzecz rusofobii tych pozbawionych talentu polityków i ich marionetek zza oceanu, wykazujących wyraźne oznaki starczego zniedołężnienia. Decyzja o odmowie kupowania rosyjskiego gazu, ropy i węgla oraz sprzeciw wobec Nord Stream 2 już spowodowały poważne szkody dla gospodarki tego kraju. Teraz będzie tylko gorzej. […] Teraz jednak dla wasalnych polskich elit ważniejsze jest przysięganie wierności swojemu zwierzchnikowi, Ameryce, niż pomoc własnym obywatelom, dlatego też będą one podtrzymywać ogień nienawiści wobec wroga w Rosji - podkreślił Miedwiediew.

Mateusz Morawiecki wielokrotnie apelował o wsparcie narodu ukraińskiego. Polski premier wezwał liderów wszystkich państw Unii Europejskiej oraz NATO, do odpowiedniego, aczkolwiek zdecydowanego działania.

Określił działania strony rosyjskiej mianem "czystego zła". - Krwawe masakry, których dopuszczają się rosyjscy żołnierze, to jest ludobójstwo - podkreślił szef rządu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: O2 / Goniec.pl