Goniec.pl

PIOTR KOWALCZYK/East News

Miedwiediew zareagował na słowa Morawieckiego. Uderzył w PiS oraz jego wyborców

4 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Dmitrij Miedwiediew nie wytrzymał i w stanowczy sposób zaatakował premiera, Mateusza Morawieckiego. Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji nazwał szefa polskiego rządu "pseudopremierem", który "oszalał na gruncie rusofobii". W swoim wpisie uderzył również w Prawo i Sprawiedliwość.

Od dłuższego czasu w światowych mediach można usłyszeć o konieczności nakładania sankcji na Rosję. Wiele osób postuluje, by znacznymi ograniczeniami byli objęci również oligarchowie, a także najważniejsze osoby w państwie.

Wśród nich znajduje się premier Mateusz Morawiecki, który wielokrotnie przypominał o konieczności nałożenia sankcji na rosyjskich polityków, w tym członków partii Jedna Rosja.

Jak się okazało, jedna z jego wypowiedzi nie przypadła do gustu byłemu prezydentowi Rosji, który w niewybredny sposób uderzył w szefa polskiego rządu.

Dmitrij Miedwiediew napisał za pośrednictwem swojego Telegramu, że Mateusz Morawiecki to "pseudopremier", który "oszalał na gruncie rusofobii".

Miedwiediew zapowiedział sankcję na wyborców PiS-u

Rosyjski polityk dodał również, że Rosja może teraz "rozważyć nałożenie symetrycznych sankcji na wszystkich członków i w ogóle wszystkich tych, którzy głosują na polską partię o dysonansowej nazwie PiS".

- Jednocześnie wymienimy imiennie wszystkich złoczyńców w Polsce - cytuje wpis Miedwiediewa propagandowa agencja RIA-Novosti.

Jest to ponowny atak byłego prezydenta Rosji w nasz kraj. 21 marca przyjaciel Putina zamieścił na swoim Telegramie skandaliczny wpis.

- Interesy polskich obywateli zostały poświęcone na rzecz rusofobii tych pozbawionych talentu polityków i ich marionetek zza oceanu, wykazujących wyraźne oznaki starczego zniedołężnienia. Decyzja o odmowie kupowania rosyjskiego gazu, ropy i węgla oraz sprzeciw wobec Nord Stream 2 już spowodowały poważne szkody dla gospodarki tego kraju. Teraz będzie tylko gorzej. […] Teraz jednak dla wasalnych polskich elit ważniejsze jest przysięganie wierności swojemu zwierzchnikowi, Ameryce, niż pomoc własnym obywatelom, dlatego też będą one podtrzymywać ogień nienawiści wobec wroga w Rosji - podkreślił Miedwiediew.

Mateusz Morawiecki wielokrotnie apelował o wsparcie narodu ukraińskiego. Polski premier wezwał liderów wszystkich państw Unii Europejskiej oraz NATO, do odpowiedniego, aczkolwiek zdecydowanego działania.

Określił działania strony rosyjskiej mianem "czystego zła". - Krwawe masakry, których dopuszczają się rosyjscy żołnierze, to jest ludobójstwo - podkreślił szef rządu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kwalifikacja wojskowa 2022. Za zignorowanie wezwania grozi kara

  • Relacja dokumentalisty z wyzwolonych miejscowości. Poruszająca historia przerażonej staruszki

  • Nie żyje Jan Pilch. Perkusista i profesor miał 66 lat

Źródło: O2 / Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]