Goniec.pl

AFP/East News

Rosja przygotuje kolejną prowokację? "Oskarżą Ukrainę o atak na sąsiednie państwo"

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych poinformował, że Rosja może planować prowokację na terytorium obwodu naddniestrzańskiego w Mołdawii. O atak Władimir Putin ma rzekomo zamiar oskarżyć Ukrainę.

Wojna na terytorium Ukrainy trwa od 47 dni. Aktualnie wojska Władimira Putina kontynuują tworzenie ofensywnego zgrupowania na wschodzie kraju. W najbliższych dniach możliwe jest wznowienie działań ofensywnych w tym regionie, co potwierdza ukraiński wywiad.

Wojna w Ukrainie. Rosyjskie władze mają przygotowywać prowokację na terytorium Mołdawii

W poniedziałek Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych w codziennej informacji operacyjnej poinformował, że władze Rosji mogą przygotowywać prowokacje na terytorium obwodu naddniestrzańskiego w Mołdawii.

- Niewykluczone, że siły zbrojne federacji rosyjskiej podejmą prowokacyjne działania w regionie naddniestrzańskim Republiki Mołdawii, aby oskarżyć Ukrainę o agresję na sąsiednie państwo - czytamy w komunikacie.

W niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony przekazało, że Rosjanie usiłują uzupełnić straty poniesione w ostatnich tygodniach walk. Władze mają powoływać do służby żołnierzy zwolnionych ze służby wojskowej oraz prowadzić rekrutację w obwodzie naddniestrzańskim.

Władimir Putin szuka pretekstu do ataku na Mołdawię? Chce oskarżyć Ukrainę o prowokację

Już 16 marca dyskutowało się, że Mołdawia może stać się kolejnym celem Władimira Putina. Wskazywał na to wpis rosyjskiej ambasady w tym kraju, która apelowała do obywateli rosyjskich o kontakt, gdyby spotkali się z "przypadkami dyskryminacji ze względów narodowych, językowych, kulturowych, religijnych i innych, a także aktami przemocy lub czynów zagrażających ich życiu i zdrowiu".

Domniemywano, że gromadzenie danych na temat domniemanej rusofobii ma być szukaniem pretekstu do interwencji wojskowej w Mołdawii, która w przeszłości była jedną z republik ZSRR, a obecnie część jej terytorium stanowi separatystyczne, prorosyjskie Naddniestrze, w którym stacjonuje nawet osiem tysięcy rosyjskich żołnierzy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Małgorzata Tomaszewska o rozstaniu Cichopek i Hakiela: "Nie miała innego wyjścia"

  • Jedna pensja miesięczna może nie wystarczyć. Ceny na Wielkanoc 2022 u Magdy Gessler przyprawiają o zawrót głowy

  • "Totalne remonty Szelągowskiej" wyremontują mieszkanie Marcina "Borkosia" Borkowskiego

Źródło: Goniec/The Sky

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Wypadek radiowozu z nastolatkami. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >

Polska

24-letni Marcin W. miał zabić dwie osoby. Sąsiedzi ujawnili szczegóły
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje 27-latka. Nie było żadnych szans na ratunek, służby bezradne
Czytaj więcej >

Polityka

"Lex Kaczyński". Andrzej Duda podjął decyzję ws. kontrowersyjnej ustawy
Czytaj więcej >

Polska

Skandaliczne rekolekcje w Toruniu. Ujawniono relacje świadków
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje zaledwie 22-letni strażak. "Odszedł na wieczną służbę"
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]