Goniec.pl

AFP/EAST NEWS

Rosja odrzuciła propozycję ONZ ws rozejmu. Ukraiński ambasador nie gryzł się w język, "moskiewski fuhrer"

21 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Federacja Rosyjska odrzuciła oficjalną propozycję, która została wystosowana przez sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa. Odnosiła się ona do wprowadzenia czterodniowej przerwy humanitarnej na czas Wielkanocy. Przedstawiciel Kremla miał zaznaczyć, że "wezwania do i zawieszenia broni są w tych okolicznościach bardzo nieprawdziwe i nieszczere".

Już od niemal dwóch miesięcy trwa rosyjska agresja na terytorium Ukrainy. Każdego dnia na jaw wychodzą nowe fakty o brutalnych zbrodniach popełnianych przez wojska Federacji Rosyjskiej względem narodu ukraińskiego. Światowi przywódcy od dłuższego czasu podejmują wszelkie próby, by zakończyć ten krwawy konflikt, aczkolwiek ich starania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

We wtorek sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ponownie odniósł się do sytuacji tuż za naszą wschodnią granicą, a przede wszystkim otwarcie potępił rosyjską ofensywę. Zaapelował również do tamtejszych władz o co najmniej czterodniową "humanitarną przerwę" w działaniach wojennych z okazji prawosławnej Wielkanocy.

- Proszę dziś o czterodniową przerwę humanitarną w Wielki Tydzień, od czwartku do niedzieli, aby umożliwić otwarcie szeregu korytarzy humanitarnych na Ukrainie - zaproponował Guterres.

Jego apel został ponowiony przez stronę ukraińską, jak również rosyjską inteligencję, która nie jest przychylna działaniom Władimira Putina względem Ukrainy.

Rosja odrzuciła propozycję ONZ. Nie dojdzie do "świątecznego" zawieszenia broni

Stanowisko Federacji Rosyjskiej jasno wskazuje, że Władimir Putin nie chce deeskalacji konfliktu na Ukrainie. Stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Serhij Kysylyca, poinformował, że Rosja odrzuciła propozycję Guterresa.

- Stanowisko moskiewskiego Fuhrera zostało przedstawione w Radzie Bezpieczeństwa. Przedstawiciel Rosji powiedział, że 'wezwania do pokoju i zawieszenia broni są w tych okolicznościach bardzo nieprawdziwe i nieszczere' - przekazał za pośrednictwem swojego Twittera Kysylyca.

Dodał również, że reżim w Moskwie uważa, że każda próba rozejmu inicjowana ze strony Ukrainy czy też państw Zachodu ma na celu chęć wytchnienia, a także daje możliwość skutecznego przegrupowania sił.

W opinii Rosji, kilka dni "świątecznego rozejmu" pozwoliłby stronie ukraińskiej na "aranżowanie nowych nieludzkich prowokacji i wprowadzanie nowych fałszerstw na temat działań rosyjskich żołnierzy".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Brytyjski ekspert zdradził, co się stanie, jeśli Rosja zdobędzie Donbas

  • Putin zdradził prawdziwy cel wojny w Ukrainie. Jego tłumaczenie dosłownie zwala z nóg

  • Na mapach Google można zobaczyć bunkier Władimira Putina

Źródło: PAP / Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza. Nie dokonał tego wcześniej żaden Polak
Czytaj więcej >

Wiadomości

Myśleli, że nikt tego nie zauważy? "Wiadomości" TVP chciały nabrać widzów
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Ujawniła, co widziała "po drugiej stronie"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Uczennica zagadała do Rafała Trzaskowskiego w pociągu. Nagranie jest hitem sieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Adam Sandauer. 72-latkowi zawdzięczamy ustawę o Rzeczniku Praw Pacjenta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści mają nowy sposób. Ministerstwo alarmuje, Polacy muszą uważać na fałszywe e-recepty
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]