Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Putin wskazał datę zakończenia wojny. To ważny dzień dla Rosjan
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 01.04.2022 22:45

Putin wskazał datę zakończenia wojny. To ważny dzień dla Rosjan

Putin
AFP/EAST NEWS

- Władimir Putin nie zrezygnował z chęci zniszczenia Ukrainy i dąży do zakończenia wojny do 9 maja. Teraz reformuje swoje wojska, aby dalej atakować nasz kraj. Apeluję do wszystkich: nie cieszcie się dzisiaj, że ktoś rzekomo opuszcza nasze terytoria dobrowolnie - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

9 maja to dla kraju Putina bardzo ważne święto, podczas którego Rosjanie świętują "Dzień Zwycięstwa" w wojnie ZSRR z nazistowskimi Niemcami.

Z kolei przedstawiciele administracji Stanów Zjednoczonych w nieoficjalnych komunikatach informują o ustanowieniu bazy i punktu planowania ataku na Kijów w świątyni położonej około 30 kilometrów na północny zachód od ukraińskiej stolicy.

Pamiętamy, że to święty dzień dla Rosjan. Putin postawił zadanie zakończenia tej wojny defiladą zwycięstwa. Musimy zrozumieć, że przed nami jeszcze dużo walki, musimy bronić naszego kraju. Nikomu nie radzę się relaksować – powiedział Ołeksij Daniłow.

Jak informuje Radio ZET, według najnowszych danych wywiadowczych sztabu generalnego ukraińskiej armii dowództwo rosyjskie wycofuje niektóre jednostki spod Kijowa i Czernihowa, żeby przygotować natarcie na Charków i na kierunku donieckim.

Sekretarz Daniłow, cytowany przez agencję informacyjną Ukrinform, przekazał, że wojska rosyjskie planują kolejną ofensywę zniszczenia Ukrainy - właśnie do 9 maja.

Wszystko wskazuje na to, że Władimir Putin będzie chciał zakończyć wojnę do 9 maja, który jest "Dniem Zwycięstwa" w Rosji. Jednocześnie agresor nie zrezygnował z chęci zniszczenia Ukrainy.

Przypomnijmy, że defilada zwycięstwa obydwa się zawsze na placu Czerwonym. Czy Władimir Putin chciałbym właśnie takim akcentem przypieczętować zwycięstwo nad Ukrainą?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, Radio ZET