Przyczynili się do skrajnej otyłości córki. Teraz mają poważne kłopoty
Pochodząca z Walii 16-letnia Kaylea Titford zmarła trzy lata temu w wyniku chorobliwej otyłości. W momencie śmierci dziewczyna ważyła 146 kilogramów. Do jej zgonu przyczynili się rodzice, którzy usłyszeli wyrok w sprawie.
Zaniedbania ze strony rodziców
Historia 16-latki opisana została przez brytyjski “The Guardian”. Kaylea Titford od urodzenia cierpiała na rozszczep kręgosłupa. Pomimo przeciwności losu dziewczyna prowadziła aktywne życie, grając w tenisa oraz koszykówkę. Jej stan zdrowia pogorszył się w okresie pandemii, kiedy to została zamknięta w domu.
Kaylea Titford mieszkała w "warunkach niegodnych dla jakiegokolwiek zwierzęcia". Medycy, wezwani przez rodziców w październiku 2020 roku, ujrzeli przerażający widok. Na miejscu zastali zmarłą nastolatkę w otoczeniu larw, much oraz własnych odchodów. 16-latka zmarła z powodu bezruchu i otyłości. W jej organizmie pojawił się stan zapalny, któremu towarzyszyło wiele zainfekowanych owrzodzeń.
Rodzice usłyszeli wyrok
Do śmierci dziewczyny w dużej mierze przyczyniły się zaniedbania rodziców. Kaylea Titford funkcjonowała w koszmarnych warunkach. 16-latka od wielu miesięcy nie miała kontaktu z lekarzem. Nie mogła się myć oraz korzystać z toalety.
1 marca sąd w Swansea skazał rodziców dziewczyny na kary 7,5 oraz 6 lat więzienia. Sędzia zaznaczył, że we wcześniejszych latach 16-latka pomimo niepełnosprawności była aktywna fizycznie, a otyłość, która doprowadziła do śmierci, spowodowana była zaniedbaniami ze strony jej opiekunów. Rodzice najczęściej karmili córkę niezdrowym jedzeniem, zamawianym z barów szybkiej obsługi. Przez ostatnie trzy miesiące życia 16-latki, złożyli zamówienia na łączną kwotę ponad tysiąca funtów.
Problem z otyłością wśród dzieci
Z otyłością zmaga się coraz więcej dzieci na całym świecie. Choroba prowadzi do wielu groźnych powikłań na czele z cukrzycą oraz nowotworami. Niepokojące dane przedstawia NFZ. W Polsce problem nadwagi i otyłości dotyczy około 10% małych dzieci (1-3 lata), 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i niemalże 22% młodzieży do 15 roku życia.
Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.
Źródło: theguardian.com/nfz.gov.pl