Goniec.pl > Wyrok Sądu - Goniec

Wyrok Sądu - Goniec

Mateusz Kijowski
11.07.2023 17:48 Mateusz Kijowski został skazany. Były lider KOD-u usłyszał wyrok w zawieszeniu

Mateusz Kijowski, były lider Komitetu Obrony Demokracji, został uznany go za winnego poświadczenia nieprawdy w siedmiu fakturach za obsługę informatyczną KOD-u. Działacz usłyszał wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

zatrzymany
24.05.2023 13:35 Toruń: 3-miesieczny Remek trafił do szpitala z licznymi złamaniami i oparzeniami. Rodzice usłyszeli wyrok

Toruń. Znęcanie się nad swoim dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem - to główny zarzut, który usłyszeli Maja R. oraz Bartłomiej O. w szokującej sprawie z 2021 roku. Wówczas, 3-miesięczny Remigiusz trafił do szpitala ze złamanymi nóżkami, pękniętym żebrem oraz poparzeniami. Rodzice-oprawcy najbliższe lata spędzą za kratkami.

Nicolas Sarkozy
17.05.2023 12:58 Były prezydent skazany na trzy lata więzienia. Komentatorzy mówią o spektakularnym upadku

Czarne chmury nad byłym prezydentem Francji. Nicolas Sarkozy został skazany przez paryski Sąd Apelacyjny na trzy lata więzienia, w tym dwa w zawieszeniu, a także otrzymał trzyletni zakaz korzystania z praw obywatelskich. To pokłosie uwikłania polityka w skandal korupcyjny i handel wpływami. Wbrew pozorom, mimo tak poważnych zarzutów i zasądzonego wyroku, dawny mieszkaniec Pałacu Elizejskiego nie będzie oglądał świata zza więziennych krat.

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek
03.05.2023 17:08 Został zwolniony z TVP po tym, jak wyznał, że jest gejem. Właśnie wygrał w sądzie

Kolejna porażka Telewizji Polskiej przed obliczem sądu. Publiczny nadawca przegrał trwający aż pięć lat proces, który wytoczył przeciwko niemu były pracownik Jakub Kwieciński. Mężczyzna został nagle zwolniony z zajmowanego stanowiska krótko po tym, jak na zdecydował się ujawnić prawdę o swojej orientacji. Sąd nie miał wątpliwości, że władze państwowego medium dopuściły się skandalicznej dyskryminacji.

Sąd odebrał jej dziecko, bo napisała komentarz na Facebooku?
12.03.2023 13:16 Sąd odebrał jej dziecko, bo napisała komentarz na Facebooku? "Najmłodszy więzień polityczny w Polsce"

Aktywistka z Warszawy napisała na Facebooku komentarz, za który jej syn trafił do domu dziecka. — Kiedy odebrali mi Bruna, runął cały nasz świat, bo dla dziecka z autyzmem obecność matki oznacza bezpieczeństwo. Zrobię wszystko, by go odzyskać — przekazała portalowi Onet Angelika Domańska. Ma pretensje do funkcjonariuszy policji, że nie poinformowali sądu o opinii psychiatrów, z której wynikało, że może opiekować się dzieckiem. Kobieta uważa, że to zemsta za jej aktywność publiczną i udział w antyrządowych protestach.

None
02.03.2023 10:34 Przyczynili się do skrajnej otyłości córki. Teraz mają poważne kłopoty

Pochodząca z Walii 16-letnia Kaylea Titford  zmarła trzy lata temu w wyniku chorobliwej otyłości. W momencie śmierci dziewczyna ważyła 146 kilogramów. Do jej zgonu przyczynili się rodzice, którzy usłyszeli wyrok w sprawie.  

Sędzia, sądownictwo Polska
30.01.2023 17:11 Chcąc zwalczyć gryzonie, zostawił w budynku trutkę. Nie żyje dziecko. Mężczyzna usłyszał wyrok

Do opisywanego zdarzenia doszło w grudniu 2020 roku. Mężczyzna, chcąc uporać się z gryzoniami obecnymi w budynku, pozostawił w nim preparat gryzoniobójczy. W ten sposób nieumyślnie zainicjował sytuację, zagrażającą życiu jedenastu osób. Po ponad dwóch latach usłyszał wyrok w tej sprawie.

nitras pawłowicz
03.01.2023 22:52 Sławomir Nitras poinformował o decyzji sądu. Krystyna Pawłowicz nie będzie z niej zadowolona

Sławomir Nitras może mieć powody do zadowolenia. Polityk właśnie poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał przychylny dla niego wyrok, który nakazuje Krystynie Pawłowicz przeprosiny pod jego adresem. Chodzi o głośną sprawę naruszenia dóbr osobistych z 2017 roku.

Dla księdza z Pasłęka dzieci są na pierwszym miejscu.
30.12.2022 22:46 Zakonnik molestował chłopców poniżej 15. roku życia. Sąd nie miał litości dla Sebastiana B.

Oskarżony o pedofilię zakonnik ze Śląska otrzymał wyrok 12 lat więzienia. Decyzję podjął sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna miał dopuścić się przestępstw seksualnych wobec nieletnich chłopców podczas pełnienia obowiązków w jednej z parafii w Bytomiu.

2-letnia dziewczynka doświadczyła niemałego mrozu.
16.12.2022 17:53 2-latka mieszkała z matką w namiocie. Sąd podjął zaskakującą decyzję

Sprawa 2-letnego dziecka, które koczowało z matką w namiocie na gdańskiej Zaspie, zaowocowała decyzją sądu. Zgodnie z nią opiekę nad dziewczynką ma sprawować ojciec. Przyznano nadzór kuratora.

EN 01501365 0071
10.12.2022 13:23 Prof. Artur Nowak-Far o niewykonywaniu wyroków TSUE: "To jest poza praworządnością"

Prof. Artur Nowak-Far odniósł się w programie WP "Newsroom" do niewykonywania przez polski rząd wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE, co już teraz wiąże się z setkami milionów euro kary. "Jesteśmy w jakimś karkołomnym szpagacie" - ocenił ekspert.

Adwokat pana Mariana zapowiedział złożenie apelacji od wyroku.
06.12.2022 11:47 Skarb Państwa zabierze emerytowi dorobek życia. "Brudne złodziejskie łapy"

Decyzją toruńskiego sądu niezwykle bogata kolekcja zabytkowej historycznej broni należącej do emeryta Mariana Chojnowskiego trafi na rzecz Skarbu Państwa. Senior został oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej. Sąd dopatrzył się winy kolekcjonera, zważywszy jednak niską szkodliwość czynu, umorzył postępowanie zasądzając przepadek dowodów rzeczowych. Kolekcjoner z wyrokiem się nie zgadza i oskarża jedno z muzeów, które jego zdaniem połasiło się na eksponaty.

apteka
30.11.2022 22:08 Pacjentka zmarła przez pomyłkę farmaceutki. Jest wyrok

Przed Sądem Rejonowym w Jarocinie (woj. wielkopolskie) zapadł wyrok w sprawie byłej pracownicy apteki, która została oskarżona o nieumyślne narażenie pacjentki na utratę zdrowia i życia. - Sprzedanie silniejszej dawki morfiny mogło być przyczyną śmierci, ale brak sekcji zwłok spowodował, że nie można tego stwierdzić w sposób jednoznaczny. Przed sądem wymagana jest pewność i oczywistość – zadecydował sędzia Tomasz Janiec, skazując pracownicę apteki na karę więzienia w zawieszeniu.

misiewicz
05.11.2022 19:06 Bartłomiej Misiewicz ukarany prawomocnym wyrokiem. Kara za tzw "Misiewiczówkę"

Sąd Okręgowy w Warszawie ukarał Bartłomieja Misiewicza grzywną w wysokości 20 tys. zł. To pokłosie niezgodnego z prawem reklamowanie wódki "Misiewiczówka" w mediach społecznościowych, przez byłego rzecznika ministerstwa obrony narodowej. Wyrok, który zapadł jest prawomocny.

Anders Breivik po raz kolejny pozywa swoje państwo o nieludzkie traktowanie.
27.08.2022 11:25 Anders Breivik pozywa Norwegię. Zbrodniarz złożył wniosek do sądu ws. nieludzkiego traktowania

Anders Breivik po raz kolejny pozywa swoje państwo i domaga się złagodzenia warunków odbywanej kary pozbawienia wolności. Zbrodniarz powołuje się na zapisy Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, kpiąc z liberalnych rozwiązań demokracji i systemu penitencjarnego Norwegii.

Macierewicz Misiewicz
12.07.2022 17:06 Bliski współpracownik Macierewicza skazany. Usłyszał wyrok za reklamowanie alkoholu na Twitterze

Bliski współpracownik Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz został skazany za publiczne, niezgodne z prawem reklamowanie wódki "Misiewiczówka" na Twitterze. Sąd skazał byłego rzecznika MON na karę 20 tys. zł grzywny.