Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Przepuszczała pielgrzymów. Wjechał w nią mercedes, wśród rannych małe dzieci
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 04.08.2023 18:30

Przepuszczała pielgrzymów. Wjechał w nią mercedes, wśród rannych małe dzieci

wypadek
FB KP PSP w Radzyniu Podlaskim

Niepokojące informacje z miejscowości Tchórzew (woj. lubelskie). Doszło tam do niebezpiecznego wypadku drogowego. Kierująca osobowym citroenem zatrzymała się na jezdni, by przepuścić maszerujących pielgrzymów. W tył jej samochodu z impetem uderzył inny pojazd. Trzy osoby, w tym małe dzieci, trafiły do szpitala.

Wypadek w Tchórzewie

Do dramatycznego wydarzenia doszło 3 sierpnia ok. godz. 11:20 na drodze krajowej nr 19 w Tchórzewie (pow. radzyński, woj. lubelskie). - Zderzyły się dwa samochody osobowe: citroen oraz mercedes. Citroenem podróżowała 27-latka z dziećmi - dwoma rocznymi chłopcami. Mercedesem natomiast poruszał się 58-letni mężczyzna - poinformował podkomisarz Piotr Mucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim w rozmowie z portalem slowopodlasia.pl.

Smutne wieści na temat Celine Dion. Siostra gwiazdy zabrała głos

Przepuszczała pielgrzymów

Do wypadku doszło w momencie, gdy kierująca citroenem zatrzymała się w celu przepuszczenia maszerujących pielgrzymów. - Pielgrzymi, którzy zdążają na Jasną Górę schodzili na parking w Tchórzewie. Osoba odpowiedzialna za kierowanie ruchem w tej grupie pielgrzymkowej, zatrzymywała pojazdy. Kierująca citroenem się zatrzymała, a kierowca mercedesa, jadący za nią nie zdołał wyhamować i najechał na tył jej auta - dodaje podkomisarz.

Na miejsce szybko przybyły służby. Zarówno kobieta kierująca citroenem, jak i kierowca mercedesa, byli trzeźwi. 

Trzy osoby w szpitalu

Niestety, na skutek wypadku do szpitala trafiły trzy osoby. Jak informuje lokalny portal, opieki medycznej wymagało dwóch rocznych chłopców oraz kierowca mercedesa. Z kolei z relacji rzecznika policji wynika, że zarówno dzieci jak i 58-latek wyszli już ze szpitala po specjalistycznych badaniach. Obrażenia, których doznali w wypadku, nie zagrażają ich zdrowiu i życiu. 

Źródło: slowopodlasia.pl