Goniec.pl

Policja

Próbował wynająć pokój na Podhalu, kilka godzin później wpadł w ręce policji. Powód zaskakuje

31 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

W ostatnich dniach funkcjonariusze policji z Nowego Targu dokonali 4 zatrzymań poszukiwanych mężczyzn. Każdy z zatrzymanych na swój sposób próbował uniknąć odpowiedzialności karnej. Jeden z delikwentów wpadł po tym jak próbował... wynająć pokój na terenie gminy Nowy Targ.

Udany weekend nowotarskiej policji

W ostatnich dniach policja nowotarska ma powody do satysfakcji. To wszystko za sprawą skutecznych działań tamtejszych mundurowych, którzy w miniony weekend doprowadzili do zatrzymania czterech poszukiwanych ukrywających się na terenie powiatu nowotarskiego. 

Każdy z nich na swój sposób próbował uniknąć wykrycia oraz zatrzymania przez krajowe organy ścigania, jednak jak czas pokazał, próby okazały się nieskuteczne. O swoich osiągnięciach informują sami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Piotr Żyła

Piotr Żyła miał się czego bać. Przeżywał stresujące chwile, padły niecenzuralne słowa

CZYTAJ DALEJ

Policja zatrzymała poszukiwanych mężczyzn

Pewien mężczyzna musiał być niezwykle zdziwiony, po tym jak przybył do policyjnej jednostki. - 53-latek, który przyszedł do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, nie wiedział, że był poszukiwany przez nowotarski sąd. Mężczyzna miał do odbycia 27 dni kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Poszukiwany został zatrzymany przez policjantów, jednak uwolnił się od zastępczej kary aresztu, opłacając zaległe należności - informują mundurowi z KPP w Nowym Targu.

Z kolei inny delikwent, 35-latek poszukiwany był przez nowotarską prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Tamtejsze służby zatrzymały mężczyznę. Po wykonaniu niezbędnych formalności mężczyzna został zwolniony. 

Dodatkowo, w ostatnich dniach Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali poszukiwanego przez sąd 23-latka z gminy Raba Wyżna. - Mężczyzna trafił na 75 dni do zakładu karnego, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za niewykonaną karę ograniczenia wolności - dowiadujemy się. 

Wpadł, bo próbował... wynająć pokój

Nietypowa jest jednak historia pewnego 41-latka. - Mieszkaniec województwa łódzkiego został natomiast ujęty przez mieszkańców powiatu nowotarskiego i przekazany policjantom. Poszukiwany próbował wynająć pokój na terenie gminy Nowy Targ. Po sprawdzeniu na policyjnej stronie internetowej okazało się, że był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Radomiu do odbycia 181 dni kary pozbawienia wolności - relacjonują policjanci z KPP w Nowym targu.

Próba wynajęcia lokum zakończyła się gorzko dla delikwenta. - Pokoju nie wynajął i w pośpiechu odjechał. Kiedy po kilku godzinach mężczyźni, którzy mieli mu wynająć pokój spotkali go na stacji benzynowej, o całej sytuacji powiadomili nowotarskich funkcjonariuszy i mężczyzna został zatrzymany - tłumaczą służby.

Źródło: KPP w Nowym Targu

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

CZYTAJ DALEJ
Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek pochwaliła się efektami zabiegu kosmetycznego. Fani nie mogą oderwać wzroku

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

policjaWiadomości

Podobne artykuły

Wiadomości

TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]